Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Csaltad már meg a férjed/feles...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csaltad már meg a férjed/feleséged? Hogy tudtál utána a szemébe nézni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Párom a kapcsolatunk legelején 4 évvel ezelőtt megcsalt párszor. Akkor vált el, elkezdett bulizni, ismerkedni így kerültem én is a képbe. Akkor azt mondta komoly kapcsolatot nemigazán szeretne egyenlőre és randizgatott is mellettem lányokkal. Lefeküdni nem feküdt le egyikkel sem, csak 1-2 találkozásig mentek el, de abban is hazudozott. Ezt akkor betudtam a válásának és hogy félt új életet kezdeni. Nem is ez a lényeg, azóta úgy alakult a kapcsolatunk hogy együtt élünk most várom a közös babánkat, imád minket...viszont..folyamatosan belebotlok ismerősi körömben, hogy ez is csalja a párját, az is csalja a férjét pedig ők is imádják a párjukat, de mégis.. És mesélik nekem a sztorikat, hogy mikor, hol, hogy csalják őket. És nyugodtan a párjuk szemébe tudnak nézni, mintha semmi sem történt volna. Semmi lelkiismeret furdalás, semmi megbánás, ugyanúgy élik a családi életüket. Meghallgatom őket, mert kollégáim, barátnőim, de hányni tudnék tőlük. Az egyik barátnőmet eleinte még bíztattam is, mert láttam hogy a jelenlegi párjával nagyon nem jó a kapcsolatuk gondoltam vált és legalább szakít a mostanival ha már ennyire nem szereti, de nem...2 éve csalja folyamatosan és előadja az álszent, kedves háziasszony szerepet. Ha nem ismerném őket el nem hinném, hogy ilyeneket csinálnak. Ha néha kiborulok az ilyen dolgok miatt, ismerősöm mindig hozzám vágja hogy nem velük van baj hanem nekem túl merev a hozzáállásom. Lehet...nem is a megcsalás ténye zavar annyira hanem a hazugságok...miért kell ezt így csinálni? Nem félnek, hogy ezt az élet visszaadja nekik duplán? Páromat csak azért írtam a történetbe, mert oké megbízok benne, de mikor látom, hogy szinte az összes ismerősömnél már volt/van megcsalás félni kezdek hogy mi van ha ő is félrejárkál, mert nagy színészi tehetséggel van megáldva azt tudom...mi van ha ő is csak előadja itthon az aggódó apa szerepet?

Nem is annyira a megcsalás ténye inkább a hazudozás zavar. Azt még el tudom képzelni hogy valahogy "összejön" a megcsalás, de másnap odaáll a párja elé és legalább ennyivel megtiszteli hogy elmondja, megbeszélik ezt még talán lehet orvosolni..de amikor valakinél ez rendszeres az szerintem undorító. Vagy még azt is el tudom viselni mikor valaki nagyon rossz kapcsolatban van és egyébként is váltana akkor oké ismerkedjen másokkal, de amint van valami akkor lépjen le a jelenlegitől ne áltassa.. Szóval ha valaki megcsalja a párját, legalább annyi lenne benne hogy a másiknak is megadja a lehetőséget a választásra hogy ezt elfogadja, vagy keres ő is mást, vagy külön válnak, de ez így undorító és egyoldalú. Nektek mi a véleményetek?


2014. márc. 5. 08:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Akárki akármit mond én egyetértek a kérdezővel.

Igenis van hűséges ember, aki megérdemli, hogy tudja, ha nem tisztelik a bizalmát és visszaélnek vele.

Sajnos az erkölcsi normák nem egyformák, ahogyan az emberek sem! Társadalmi problémának tartom mindezt, ami a kommunikáció hiányát tükrözi.


Miért lép félre valaki? Mit keres? Valami olyat talán, amit otthon nem kap meg. De elmondja, elmondta otthon mi hiányzik neki. Szerintem nem. Ha így tett volna, megkaphatta volna a párjától is!


Ismerek én is sok csélcsap embert, de sokan pont ezért nem köteleződnek el, mert tudják, hogy milyen jellemek. Kötöttségek nélkül nincs is semmi baj, de egy párkapcsolatban, házasságban vállalnunk kell bizonyos kötelezettségeket!

2014. márc. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen a kommunikáció hiánya csak. Van olyan is. Meg olyan is hogy nem kap meg valamit otthon. De szerintem ezek a ritkábbak. Teljesen jól működő házasságokban is látok ilyen kilengéseket. Több ismerősöm is teljesen meg van elégedve a párjával, semmi pénzért nem hagyná el és tényleg jól megvannak egyszerűen csak kell nekik ez a fajta izgalom, de nem tudnak értelmes magyarázatot adni, mert a párjukkal nincs baj. És a legrosszabb, hogy ezek a megcsalások általában ugye a közvetlen környezetből kerülnek ki. Vagy főnökkel, kollégával, olyanra is volt példa sajnos nem egyszer hogy előző párom a legjobb barátnőmmel kavart. Vagy a férjének a legjobb barátjával stb...
2014. márc. 5. 10:20
 13/19 anonim ***** válasza:
93%

Soha nem csaltam meg senkit. Soha nem is tudnék ilyet tenni. Egyszerűen összeegyeztethetetlen a hűtlenség fogalma a jellememmel.


Volt itt egy kedves válaszadó, aki szerint minden férfi hűtlen. Ez nem igaz! Nem voltam/vagyok naív soha..és már a rózsaszín napszemüveg sincs rajtam, mégis bátran állítom, hogy engem soha nem csaltak meg és soha nem is fognak. Az életemet teszem rá tétnek.


Tény, hogy egy önmagából teljesen kifordult, féreg világban élünk..ahol rengeteg a szemét..de még vannak tisztességes, értékrenddel megáldott nagybetűs Emberek. Lehet általánosságokban beszélni, de a jót...soha nem szabad elfelejteni. 30/nő

2014. márc. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
20%

Valószínűleg te is rengeteget hazudsz, csak azt udvariasságnak, kegyes hazugságnak, esetleg gyereknevelésnek hívod. Leegyszerűsíted velük az életedet. Valamiért ezekre te büszke vagy. Attól meg undorodsz ha valaki a félrelépése miatt hazudik.


Mondjuk azt mondja a párjának, hogy ma tovább dolgozok a munkahelyen, és utána ne számol be róla hogy milyen izgalmas volt a munkatárssal vagy munkatársnővel a hotelszobában, akivel amúgy kölcsönösen nem terveznek semmit. Ez rosszabb annál, mint azt hazudni, hogy drágám nekem éppen ezzel a kis pocakkal tetszel?

2014. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

Igen, csaltam már meg a páromat. Nyűglődtünk, én mondtam, hogy nem megy tovább, fejezzük be, nem szeretem, feszültek voltunk. Aztán jött valaki, akivel borzasztó nagy a távolság, fizikai megcsalásról szinte nem is beszélhetünk, bár volt, hanem rengeteget beszélgettünk. Mindkettőnknek kellett, mindketten nagyon sokat tanultunk a másiktól. Úgy mentem el itthonról, hogy tudtam, aznap este bukta lesz. Akartam, de nagyon. Így viharos gyorsasággal elváltunk.

Következménye, hogy én minden nyavalyámból meggyógyultam, a gyerekem kinyílt, kedves, aranyos lett, megtaláltam a másik felemet (nem azzal, akivel csaltam), van egy csodás közös gyerekünk is.

Tudom, mindenféle megcsalás elítélendő, az én elveimbe se fért bele. De volt egy mindenféle szempontból nem működő kapcsolat, amiből nem volt bátorságom, merszem kilépni, és nem is engedtek volna, aztán jött egy nagy szerelem, aki segített átlendíteni az akadályokon, tartotta bennem a lelket, így sikerült. Teszem hozzá, a családom is maximálisan támogatott. Mikor egyszer anya számon kérte rajtam, azt mondtam neki, hogy ha az utcán szembejön velem valaki és ismeretlenül az ágyban végezzük (ami elképzelhetetlen lenne számomra), akkor szembe köpném magam. De így teljesen más volt, bár a lényeg ugyanaz. Mindenesetre nekem lelki megnyugvást hozott a dolog.

A mostani kapcsolatomban azonos értékrend, elvárás, kölcsönös tisztelet, szerelem van, így eszembe se jutna félrelépni.

2014. márc. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Fú 14 te se lehetsz sok érzéssel megáldva. Nem is értem hogy tudod ezt a két teljesen más súlyú dolgot egy kategóriába sorolni. A kis hazugság is hazugság, de nyilván nem ezekről az "apróbb" hazugságokról beszélek hanem konkrétan a megcsalásról és a másik ember (akit állítólag szeretünk) a hülyének nézéséről. Csak kíváncsi lennék aki csalta már meg a párját az miért tette és utána hogy tudott a lelkiismeretével elszámolni.
2014. márc. 5. 11:22
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha nem írtad volna meg hogy a negyedik évnél tartotok, akkor is lehetne tudni a kérdésedből.


A hazugságok súlyát én aszerint ítélem meg, hogy mi lesz a következményük. A fenti példában az általad aprónak nevezett hazugság fogja lassan megmérgezni a kapcsolatot, nem a megcsalás.


Attól, hogy valaki félrelép, nem tartja hülyének a másikat. Semmi köze a kettőnek. A szerelem már elmúlt, de szeretni szerethetik egymást.


Persze van olyan, hogy hülyének tarja a másikat, de egy olyan párkapcsolatban valljuk be, a megcsalás már a kisebbik probléma.

2014. márc. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Felborulni látszanak a hagyományos házasság keretei, mert nem állják meg az idő próbáját! Mindaz amit írsz, és hogy ez lépten nyomon mennyire természetes, pont ezt támasztja alá! Ha az ember megházasodik s főleg már gyerek is van, elhanyagolják egymást a két fél könnyen! Ha naponta nem ápolod a szerelmed egy-egy odafordulással szerelmes érintéssel egy kedves csókkal vagy öleléssel a nap bármely szakában, akkor törvényszerű lesz az, hogy elhidegültök! az intimitásért meg kell napi szinten dolgozni, ahogy elhanyagolod a társa felé megnyilvánítani, hogy szerelemmel szereted, máris megteremted a lehetőségét, hogy elveszítheted! Az emberi természet s főleg a nemiség olyan, amit az ember nem szeret nem gyakorolni s ha otthon nincs rá lehetőssége megtalálja rá az alkalmat a mai világban, amikor csak egy telefonhívás s máris ott a találka! Rajtad áll, hogy szerelemmel szeretsz-e ma is és azt kinyilvánítod-e a férjed irányába?!
2014. márc. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18: A szerelem csak pár évig tart. Ha csak addig maradnánk egymás mellett míg szerelmesek vagyunk, akkor már a hétéves kapcsolatok is ritkaságszámba mennének, és a tipikus az lenne, hogy három évente új kapcsolatunk lenne. Az a könnyű kérdés, hogy mit csináljunk amíg van szerelem. A nehéz az, hogy mi lesz utána. Maradjunk egymás mellett szerelem nélkül, vagy váltogassuk a párunkat háromévente?
2014. márc. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!