Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjhez mentem és megváltozott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjhez mentem és megváltozott a nevem. Milyen okmányaimat és hol kell módosítani?

Figyelt kérdés
Budapesti vagyok, és mindegy hogy melyik kerület okmányirodájába megyek,vagy csak a lakhely szerintibe lehet? Minden okmányomat módosítani kell? Személyigazolvány, lakcímkártya, jogsi, adó-és tajkártya, útlevél???? Lehet mindet egy helyen?

2014. márc. 16. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Okmányirodába, és szerintem mindent kell.

Adó és tajkártya meg talán az adóirodába?

2014. márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És mennyi időm van a papírok elintézésére? Mindent csak személyesen lehet? Esetleg elektronikusan?
2014. márc. 16. 21:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a lakcím szerinti önkormányzatba mentem. Személyigazolvány, lakcímkártya, jogsi, útlevél(az utóbi 2 nincs nekem, jogsi csak tipp, de a többi tuti), ott lett csináltatva. (Lakcímkártya azonnal kész, személyire várni kell, kapsz addig ideiglenest.) Adókártyát NAV-kirendeltségnél, TAJ-kártyát postán intéztem.
2014. márc. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok, elment mielőtt befejeztem volna... Hogy mennyi idő van rá hivatalosan,(nem akarok hülyeséget mondani, de valami 8 nap rémlik) nem tudom pontosan, de én az esküvő utáni héten elintéztem mindent. Ne feledkezz meg a kevésbé hivatalos helyeken sem a változás bejelentéséről.

Sok boldogságot!:)

2014. márc. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hivatalosan 15 nap..

De senki enm szívőzik ha több


Mindegy melyik okmányirodába mész.

Minden okmányodat módosítani kell


Nem lehet egy helyen

Tajkártya: oep-nél, én postai űton csináltam, mert lehet, neten keress rá, van cím formanyomtatvány..stb 2 hét alatt megjött.

Adókártya: NAV-nál.. Azt mondták 1 év mi megjön, de 2 hőnapon belül megkaptam.

A többit mind lehet az okmányirodában..


Viszint ha van ingatlanod, akkor azt is át kell íratni a tulajdoni lapon a földhivatalban, be kell menni a bankba a folyószámlán átiratni a nevedet, új bankkártya kell, hiszen a szemelyidben szereplő név nem egyezik a bankkártyán levőével.

Nekem nem volt belőle semmi bonyodalmam még , bankban azt mondták, az esedékes kártyaerémkor uj névre kapom majd...de az okmányirodában szóltak, hogy gondot okozhat.


Ha van autód akkor forgalmi, törzskönyvcsere ez is okmányirodában..

2014. márc. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!