Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti is sokat veszekedtek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti is sokat veszekedtek a házasságotokban?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 3. 08:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

14-es vagyok, kiegészítés: sőt még azt sem várom el, hogy megértsen, hiszen ő sincs az én bőrömben. Persze ha érdekli, hogy valamit miért gondolok úgy, ahogy, akkor megkérdezi, én pedig elmagyarázom neki.


Veszekedni olyankor szoktunk, amikor elfelejtünk egymáshoz felnőttként szólni, pl beszélgetünk valamiről, amit tegnap mondtam, ő amolyan szülői formában rám szól, hogy

- Nem is ezt mondtad, ne tagadd már/ne hazudj! (férjem néha szeret a szavakon lovagolni:))

Ha ilyenkor el kezdem neki magyarázni, hogy mit és miért mondtam, mint egy gyerek, aki magyarázkodik, és nagyon szeretné, ha a szülő megértené, hogy ő semmi rosszat nem tett, na akkor abból tud szép kis vita lenni. Én próbálom elmagyarázni neki, ő meg ragaszkodik ahhoz, hogy ,,miért tagadom", neki az emlékezetében kristálytisztán él, hogy pontosan mit mondtam.


Ilyen, és ehhez hasonló vitáink vannak, van, hogy sírással végződnek, amikor a vita valami miatt még rosszabbá válik. Ilyenkor mindketten kiengeszteljük a másikat, és elmondjuk egymásnak, hogy kinek mi esett rosszul, már normális, felnőtt hangvételben.


Ha viszont észreveszem már az elején, hogy megint ugyanez jön, és sikerül egy pillanatra megállnom, mielőtt válaszolok, és mély levegőt vennem, netán pár percre elhagynom a terepet, akkor ilyenkor ránézek, és azt mondom, hogy ,,lehet, hogy nem pontosan ezekkel a szavakkal fejeztem ki magam."


Ez egy felnőtt mondat, nem magyarázkodás, és ezzel ő csak egyetérteni tud, belekötni nem. Mikor egyszer ezt válaszoltam, és otthagytam, hogy átmenjek a másik szobába, utánam fordult, és azt mondta: ,,lehet, hogy én emlékszem rosszul". Én meg úgy meglepődtem, hogy na ilyen se volt még:D


Sokkal szerettetlibb lett a kommunikációnk, amióta nem veszem magamra a kijelentéseit (pl. vacsoránál "de szar a jégsaláta", vagy "nem kéne annyi cukrosat enned"), és mióta nem védem mindenáron a véleményem. A számomra fontos dolgokban továbbra is kiállok magamért, van, amiből nem lennék hajlandó engedni.

2014. ápr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
9, nem 14 na, bocs.
2014. ápr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát úgy hetente vannak kisebb nézeteltérések, és azért előfordul durva összezörrenés is. Ezek nem tartanak sokáig, de nem vagyunk rájuk büszke. De az a baj, hogy az én családomban pl. nem volt nagy szám a másik felé káromkodni, a szüleimtől sokszor láttam sajnos, így nálam ez már vitánál kötőszó, abszolút nem gondolom komolyan, de fel sem tűnik, mert én meg sem sértődöm, ha nekem ezt mondják. Tehát nagy veszekedések ritkán vannak, de nem tudunk szépen vitázni sajnos :( Ettől függetlenül imádjuk egymást :)
2014. ápr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem. Soha nem veszekedtünk még. Megbeszéljük amiben esetleg nem értünk egyet...értelmes felnőtt emberek így szokták.
2014. ápr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Nem szoktunk,ezért is élünk együtt 37 éve
2014. ápr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Mi húsz éve vagyunk együtt van köztünk 30 év kor külömbség nem mondom hogy nem volt ugynevet vita de nyuanszokon mert mindent meg beszélünk és nagyából közös nevezőn vagyunk igaz én mindent meg teremtettem hogy ne legyenek anyagi próblémáink ez nagyban segiti a problémák kiküszöbélését de nagy boldogságban élünk és a feleségem mindig is melletem volt amikor kritikus helyzetben kerültem egészségileg de átvészeltük és még szorosabb lett a kapcsolatunk,lényeg hogy meg kell beszélni ha gondunk van mert a probléma csak ugy oldható meg ha beszélünk róla.
2014. ápr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
függ a természetétől is akivel élsz az én férjem kötekedő és sajnos 4 gyerek után értettem meg hogy nem én vagyok a hibás emiatt tehát akivel nem jössz ki a mindennapokban az nem jó férj mert hosszú távon kicsinál ...
2014. ápr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!