Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez csak szerintem morbid?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez csak szerintem morbid? Normális ha ilyen verseket tanít a nagyszülő a gyereknek?

Figyelt kérdés

Férjem kislánya 6 éves Mi 4 éve vagyunk együtt, azóta a lány nem is találkozott az anyjával, 1-2 emlékképe van csak róla. Tudja, hogy hívják az anyját, ergo azt is, hogy nem én vagyok az anyukája. 2 évesen eleinte hiányolta az anyját, de 1 év alatt elfelejtette és azóta se szokta nagyon témába hozni. Nem kérdezősködik róla szerencsére, mi meg nem nem hozzuk fel témába.

Na erre ma délután mamánál volt és mikor búcsúztunk el mondta a lánynak hogy eszébe jutott egy nagyon jó kis vers, hétvégén megtanítja majd neki. Kíváncsi voltam és rákérdeztem mégis milyen vers. "Petőfi: Füstbe ment terv" Aki nem ismerné annak idézek:


"Egész uton – hazafelé –

Azon gondolkodám:

Miként fogom szólítani

Rég nem látott anyám?


Mit mondok majd először is

Kedvest, szépet neki?

Midőn, mely bölcsőm ringatá..."


Szerintetek normális? Szépen finoman mondtam neki, céloztam rá hogy ezt inkább nem kellene. Nem neki való vers. Mi van ha elkezdi elemezgetni stb. Egyszerűen nem értette meg, hiába mondtam neki szerinte szép vers és szerinte nincs benne semmi rossz. Basszus mondom nem hiszem el, annyi vers van, miért pont ilyeneket kell neki tanítani. De már pár hete is szavalt itthon a gyerek hasonló verset ami nem neki való még. Ráadásul itt van lassan az anyák napja, alap járaton félek hogy fog reagálni erre a mama még teszi is alá a lovat. Félek ha a mama megtanítja neki hétvégén, márpedig biztos fogja neki mondani, mert most mintha a falnak beszéltem volna félek hogy tőle kezdi majd el kérdezgetni a dolgokat és nem akarom, hogy teletömje a fejét hülyeségekkel. Értem én, hogy utálja a gyerek anyját, de egy 6 évesnek nem kellene ezekről beszélni.


2014. ápr. 8. 21:36
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem veled van probléma, ha ez a vers szerinted gond!!
2014. ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
62%
Túlreagálod.
2014. ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
60%

Ha neked nem tetszik az, akkor tanítsd meg ezt:


Petőfi Sándor,

Gatyába táncol.

Felesége bugyiba,

Úgy mennek a moziba.

2014. ápr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
69%

Mi bajod Petőfi egyik legszebb versével?

Kapaszkodj meg. Az én fiam 3 évesen csak úgy aludt el, hogy mese olvasás helyett Petőfi verses kötetét kellett olvasnom. 5 évesen 3-4 versét kívülről mondta, az egyik pont a füstbe ment terv volt.

2014. ápr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
74%

Szövegértés nulla, Kedves hozzászólók.


A kérdezőnek nem a verssel van a problémája, hanem azzal, hogy ezzel célozgatni akarnak valamire.


Ez nem a te feladatod, hanem a gyerek apjáé. Neki kellene irányítani a dolgokat.

2014. ápr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
61%
Én 6 évesen a Falu végén kurta kocsmát tudtam kívülről, és sokszor követeltem, hogy mondják el nekem esti mese helyett. Ja, eszembe se jutott elemezgetni, és alkoholista se lettem.
2014. ápr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el, hogy nem értitek mi a bajom. Nem a verssel van a problémám, hanem azzal hogy feleslegesen minek ilyen verseket mondani a gyereknek. A gyerek olyan hogy egyből elemzi a hallottakat. Elég ha az oviban látja, hogy neki nincs anyukája és tanulják az anyák napi verseket is nemsokára, nem kell előre még a mamának is anyáról szóló verseket mondani mikor elhagyta az anyja.
2014. ápr. 8. 21:54
 8/38 anonim ***** válasza:
76%

"és tanulják az anyák napi verseket is nemsokára"


Na és ezt majd, hogyan oldod meg???

(Lecseszed az óvónőket is?)

2014. ápr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
21%
Az apával mi van? Amúgy megtiltanám a láthatást. Ha a nagymama mégis követeli, akkor szakértői vélemény kell arról, hogy mi történik akkor, ha folyamatosan feszegetik az anya témát. Ha ez sem elég, akkor el kell lehetetleníteni a láthatást.
2014. ápr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Mi a nevelt lányommal az esti mese után is megbeszéljük, hogy miről szólt. Ha verset tanulunk ott is megbeszéljük ha valami olyan szó van benne amit nem ért stb. Cél nélkül sose tanítok neki semmit, ahogy az oviba sem meg az iskolában sem tanítanak verset csak úgy a levegőbe. Úgyhogy nálunk igenis elgondolkozik a tartamán is annak amiről beszél. Egyébként most ez sarkítás, de ha lett volna mondjuk egy alkoholista apád aki minden nap a kocsmából részegen ment volna haza és agyon verte volna a családot lehet pár év múlva te se hallgattad volna a falu végén kurta kocsmát akár milyen nagy irodalmi vers is.
2014. ápr. 8. 22:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!