Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Féltékenység? Anyós probléma?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékenység? Anyós probléma? Férjem az Anyukám ellen? Háromszög? Két macska közt az egér játék? Került hasonló helyzetbe valaki?

Figyelt kérdés

Párom és Anyukám sosem jöttek ki, mert nekem túl szoros a kapcsolatom a beteg Anyukámmal, így ő nagyon nehezen engedett el, férjem az esküvő után válaszút elé állított végül: vagy az Anyám vagy Ő. Akkor valahogy sikerült átlendülni ezen, de most újra "döntenem" kell: vagy a Férjem vagy az Anyám. Hogyan tovább?


Hosszú dolog, röviden: fura és elég nehéz volt a gyerekkorom és 26 éves koromig még nem volt kapcsolatom sem, csak a család és a munka. Aztán megismertem a párom, első komoly kapcsolat volt, nulla tapasztalat, hamar összeköltöztünk-külön. Megértettem a Férjem, hogy a házasság után mi egy új család lettünk és már vele kell, hogy többet foglalkozzak. Igen, nagyon fájdalmas és nehéz volt, végül is jót akart nekem. Külső segítséggel visszatértem hozzá és átértékeltem a szüleimmel a kapcsolatot és sokat változtattam, változtam. Igen, sokat köszönhetek a Férjemnek, hogy elindított szüleimtől való elszakadás felé. Anyukám is segített benne, partner volt, egy fokig... Egy darabig jobb volt, de terápiára csak én jártam, együtt nem volt hajlandó a Férjem eljönni. Sajnos én éreztem, hogy ez így nincs megoldva és, hogy a Férjemben levő Anyám elleni gyűlölet nem fog megszűnni magától.És bennem is megbillent valami.

Megértem Anyum is, mert a sok családi probléma és a betegség (idős, SM beteg, járókeretes) miatt kötődik hozzám és mindkettőnknek jó, ha pl. majdnem mindennap beszélünk telefonon és kb. 2 hetente kimegyek néhány órára hozzájuk. Időnként el kell vele beszélgetni, hogy ha soknak érzem a telefonokat, stb., de már magam sem tudom..

Párom fél, ha ő ágyban fekvő beteg lesz én otthagyom és Anyum ápolom... Féltékenyek egymásra azt érzem, hogy jobb lenne ha 2 vagy 3-4 lenne belőlem. Rossz középen lenni!

Kiálltam mellette mindig, nem engedem, hogy beleszóljon Anyám az életünkbe,de a Férjem ezt nem így érzi... Sosem szapultam a férjem és sosem szólt bele Anyám, hogy hogyan élünk, ha próbálkozott is, leállítottam. Ő is mindig kiállt mellettem a saját szüleivel szemben. Anyósom jobban beleszól, de Párom leállítja.

Én más vagyok, megértem és elfogadom, hogy a szüleim olyanok amilyenek. A férjem nem tudja elfogadni őket, igen sokat sírtam, mert megbántott Anyukám vagy a testvérem, lehet ez már ott ment el rossz irányba.

De már megtanultam kiállni magamért és nem hagyom magam velük szemben sem. Csak ezt meg a változásokat a Férjem nem érzi, most nem. Közeledni nem akar, kommunikálni nem akar, csak döntsem el mit akarok... Mit tegyek, Magam sem tudom, hogy mit akarok Tőle már, ezt ki kell derítenem

Sajnos a közös kutyánkkal nem tudtunk mit kezdeni, féltékeny volt rám, mert szerettem őt és amikor beteg lett, többet foglalkoztam vele, mint Vele. Hibáztam én is, akkor is és most is. Most macskánk van, háát... meglátjuk hogyan bírja a cica!

Visszatérve, igen válaszút elé állított újra, szeretem, de már nem érzem biztosnak magam benne, hogy ezt hosszútávon kezelni tudom, mert az Anyámat is szeretem, de máshogy, Őt már elengedtem, de arra nem vagyok hajlandó, hogy a csak havonta hívjam fel, mert az nem ÉN vagyok. Mások az szükségleteink, de ezt a Férjem nem fogadja el, annál jobban megsértettem, megbántottam Őt... Zavaros és nem is lehet ezt leírni jól.. nem akarok középen lenni, de lehet, hogy egy Férfi sem tudja elviselni, ha szeretem az Anyukámat? Ha valaki volt-van hasonló helyzetben és érti, az legyen szíves írjon tapasztalatot. Köszönöm!!



2014. ápr. 10. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Ha a ferjem ilyen lenne hogy megszabja hogy naponta nem beszelhetek a szuleimmel es kethetente mehetnek haza mar nem lenne a ferjem. Amit csinal az beteges a gyerekre is feltekeny lesz.
2014. ápr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nagyon beteges a férjed viselkedése. a kutyára is féltékeny volt..úristen. nem értem mi abban a rossz ha beszélsz anyukáddal és 2 hetente találkozol is vele. és felmerül bennem is a kérdés ha lesz gyereketek rá is féltékeny lesz-e. biztosan az anyukámat választanám.
2014. ápr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem mindketten problémásak vagytok.


A férjed betegesen féltékeny mindenre és mindenkire, a legszivesebben bezárna valahová, ahol csak ö tud veled kapcsolatba lépni.


Érzésem szerint te meg túlságosan kötödsz anyukádhoz, ugyanis az nem normális, hogy 26 éves korodig nem volt kapcsolatod miatta, és még most sem tudsz leválni róla.


A házasságotoknak semmi értelme, de ettöl függetlenül neked is szükséged lenne komoly terápiára.

2014. ápr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mentem volna hozzá ilyen betegesen féltékeny férfihoz. Most még csak veszekedik később majd bántalmaz is. Apám is ilyen.
2014. ápr. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Ez a férjed részéről egyáltalán nem normális, mert a 2 heti hazamenés kevés. Nekem sem a legjobb a férjem és anyám közötti kapcsolat, inkább semmilyen, ünnepeken találkoznak, de én a gyerekkel hetente kétszer elmegyek hozzá, ők is betegek. Az pedig teljesen normális, ha a beteg szülőről a gyerek gondoskodik, ez az élet rendje, azt nem lehet elvárni, hogy ne segíts rajta. Ő se beszél a saját anyjával csak havonta egyszer? És majd ha az anyós robban le rá se fogja nyitni az ajtót? Mert ez mind a két részről felmerülhet!

2014. ápr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat! Elgondolkodtatóak, nagyon!

Szinte hihetetlen, de ameddig együtt laktunk (4 év), addig nem is volt akkora probléma ebből, megbeszéltük, én is engedtem, párom is, de amikor összeházasodtunk (majd 2éve), akkor éleződött ki ez a helyzet, amikor Anyukámnak infarktusa, komoly shub-ja volt és meghalt a kutyánk.

Sajnos Apósom is hasonló természet, ugyanígy problémás Anyósomék szüleivel a kapcsolata, de ezt már későn vettem észre. Anyósom támogat, hogy ne hagyjam magam, ne járjak úgy ahogy Ő... Fura az ember: elkövetjük szüleink hibáit, pedig tudjuk, hogy nem kellene.


Igen bennem is felmerül a gyerek kérdésnél, hogy rá is féltékeny lenne majd?

Igen, nekem is és Férjemnek is szüksége van terápiára, én jártam, erősített, de aztán amikor együttes kezelésre kellett volna mennünk, nem volt hajlandó rá. Magam miatt gondoltam, hogy járnom kellene újra...

Több sebből vérzik ez a kapcsolat, újra kell gondolnom az egészet, hogy mi volt, miért, hogyan és mit is várok el tőle..


Sajnos mindketten gyerekesen viselkedünk korunk ellenére, ez néha jó, de most a párom nagyon gyerek és nem lehet kommunikálni vele. Pl. ezt a válassz most vagy Ő vagy Én, ez nem egy érett gondolkodás, egy sértett, durcás kisgyerek ilyen. Sajnos nem kellett volna idáig eljutnunk, de ez van, vissza nem lehet menni az időben, csak átgondolni hol ronthattuk el, amivel még nem oldunk meg semmit persze. Küzdő típus vagyok, de csak majd ha látom értelmét, most nem így látom.


Igen, az én értékrendem szerint is gondoskodni kell a beteg szülőkről és a párom szüleiről is természetesen. Ez nem kérdés és ezt Férjemnek is meg kell értenie.


Most munkát kell keresnem, munkahely változtatásra vállalkoztam Férjem támogatásával és ez a legfontosabb feladatom, hiszen gondolnom kell arra is, hogy mi lesz a jövőben.


Még egyszer köszönöm a válaszokat!!!

2014. ápr. 11. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!