Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy oldjuk meg az esküvőt?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldjuk meg az esküvőt? Több probléma is fent áll. valaki volt már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Párommal volt egy hullámvölgy időszakunk, de már szép lassan kilábalunk belőle. Voltak problémák az én szüleimmel is, meg velem is, de épp azon vagyok, hogy változtassak a problémás dolgaimon, és ha ez sikerül, akkor összeházasodunk. Na de nem ez a lényeg, hanem:

- párom édesapjával nyáron nagyon durván összebalhéztunk. Közösen voltunk nyaralni, jött párom bátyja, annak barátnője, mi a párommal és az édesapja. Első pár napban minden rendben volt, de aztán leendő sógornőm mindenhez fapofát vágott, nem nevetett semmin, nekem is volt 1-2 problémám és néha már bevágtam én is az unalmast. Apósjelöltnek elég idétlen viccei voltak néha, amin nem lehetett nevetni, én nem is nevettem, aztán végül is utolsó reggel ezen tört ki a balhé. Én beszélgettem leendő sógornőmmel, mire párom apja úgy vette, hogy mi a háta mögött kibeszéljük őt, pedig erről szó se volt, nem vagyunk már ilyen gyerekesek huszonéves létünkre, teljesen általános dolgokról beszélgettünk, családunk, munka ilyenek. Aztán este párom mondta, hogy az apja azt hiszi kibeszéltük őt, és jó lesz ha odamegyünk és elmagyarázzuk neki, hogy mi van és elnézést kérünk. Na nekem ekkor lett elegem, de úgy voltam vele, hogy oké odaállok és elnézést kérek. Épp lépek ki az ajtón, amikor apósjelölt kikelve magából elkezdett mindkettőnket szidni, aztán annyira felcukkolta magát, hogy a következőket vágta a fejemhez (mert persze a másik lány a szobából elő se mert jönni): minden második szava a b.zdmeg volt, szidta a szüleimet, úgy hogy sose találkoztak, szidott engem, hogy én semmire kellő vagyok, egy nulla vagyok és az is leszek mindig (pedig elvégeztem a főiskolát is és mindig szorgalmas segítőkész voltam, még velük szemben is), meg hogy én még b.szni se kellenék neki és hogy hülye lesz a fia, ha engem elvesz mert én még főzni mosni meg takarítani se tudok (holott vendéglátást végeztem és házias vagyok és jól főzök, ezt a párom is megmondta neki, de nem érdekelte). Meg hogy azt se bánná, ha az unokáját soha nem látná. Aztán persze párom se tudta lenyugtatni. Azóta én a tájukra se mentem, konkrétan márciusban lesz 1 éve hogy nem mentem hozzájuk, de az eset augusztusban történt.


Na most a probléma a következő: mivel apósommal ez a helyzet, mit csináljunk az esküvővel? Kb. 140 km-re laknak tőlünk, és mivel a munkájuk miatt nem jöhetnek el otthonról (állatokkal foglalkoznak és nem tudják kire bízni), én régebben úgy gondoltam, hogy a két lakóhely közt lenne az esküvő az egyik nagyobb városban. De ezek után gondoljátok, hogy eljönne? Legszívesebben meg se hívnám, de mégis csak párom apja. Nem szeretnénk nagy esküvőt, max. 50 főt gondoltunk, ez a szűk család akivel rendszeresen összejárunk. Lagzit se nagyon szeretnénk, csak egy csendes, beszélgetős vacsorát. Egyikünk se olyan táncikálós "fajta", meg pénzt se nagyon szeretnénk erre áldozni, inkább másra szánjuk. De még mindig ott van a probléma, hogy mi van a szüleivel? Csak meg kell őket hívni, de az lenne a legjobb, ha apósjelölt el se jönne. Attól félek, kiverné a balhét meg egész nap a fanyarú képét kéne bámulnom. Ki kíváncsi erre? Mi a véleményetek erről?


Másik problémám: szeretnénk egyházi esküvőt is, de én református vagyok, párom katolikus. Egyikünk se gyakorolja a vallását, de én is konfirmáltam, párom bérmálkozott, szóval ennyi azért megvan. Na most ezzel nekem nem is lenne bajom, nekem jó lenne a katolikus esküvő is, de nagymamám református és ha meghallaná, hogy én katolikus templomban akarok esküvőt, szerintem kitagadna. Eleve konfirmálni se akartam és 3 hétig nem szólt hozzám. Párom meg nem hajlandó református templomba betenni a lábát. Most akkor ne legyen templomi esküvő?


Bocsánat, hogy hosszúra sikerült. Remélem valaki tud nekem segíteni, hogy oldjam meg ezt a helyzetet! Ha valakinek van ilyesmivel kapcsolatban tapasztalata, szívesen elolvasnám a történetét!


Köszönöm szépen előre is, mindenkinek szép hetet kívánok! :)


2012. jan. 16. 10:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

en meg se hivnam!

ezek utan nem is ertem,miert gondolkozol rajta!!!

2012. jan. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
A szertartásokhoz: ökumenikus esküvőt kell tartani, és akkor egyikőtöknek sem kell lemondania a vallásáról. :) Érdeklődjetek erről a helyi lelkészeknél!
2012. jan. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Az én helyzetem nagyon hasonló, úgy oldottam meg, hogy csak két tanúval házasodunk össze, így nincs vita, kit hívjunkk, kit ne. A templomiról meg annyit: ha egyikőtök se gyakorolja a vallást, akkor most mi is ez a nagy vágy a templomi eskűvő iránt? Csak mert az ooooolyan széééép???
2012. jan. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

1. Ha nem tudtok megegyezni a templomi esküvőben akkor ne legyen templomi.Nem olyan fontos,főleg ha nem is gyakoroljátok a vallást.

2. Azt hogy meghívd apósodat vagy sem,azt nektek el eldönteni.Te fogsz azzal a családdal ezentúl együtt élni,nem mi.


Azt tudom,hogy 10 évvel ezelőtt az én "apósom" is csúnyám megbántott..(én is voltam az utolsó riherongyig minden,csak jó nem) Én soha többé nem voltam hajlandó találkozni vele.Amíg élt,én nem is találkoztam vele többet.

A párom a vita után mellettem állt,és természetes volt,hogy az apja nem vett részt az esküvőnkön.Úgy voltunk vele,hogyha mindenkinek azt nyilatkozta,hogy én sosem leszek a menye,a gyerekeink csak korcsok a szemében,és ő sosem hajlandó részt venni az életünkben,akkor mi sem görcsölünk,hogy illik vagy sem meghívni..A döntést már rég meghozta ő maga..


Az apósodnál is ez a helyzet.A párodnak egy ilyen vita után melléd kellett volna állni 100%-ban.A párodnak nem duzzognia kéne,ha megmondod,hogy nem akarod hogy az apja részt vegyen az esküvődön,hanem támogatni kéne téged.Vagy ha nagyon akarja hogy ott legyen,akkor már rég beszélhetett volna az apjával,hogy kérjen tőled bocsánatot,ahogy annak idején téged is megkért..


Így olvasva amit írtál én már most azt a hibát látom,hogy ti ketten a pároddal nem vagytok egy hullámhosszon..Ha már most nem áll melléd,nem támogat akkor mi lesz később??

Ettől függetlenül sok boldogságot kívánok nektek.

2012. jan. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a vőlegényed döntse el, hogy szeretné-e az édesapját meghívni, ha igen, akkor bármilyen is a viszony kettőtök között, ezt tiszteletben kell tartanod, mert mégiscsak az apja.


Templomi esküvő kapcsán: mi sem gyakoroltuk a vallásunkat a férjemmel (mi mindketten katolikusok vagyunk), éppen ezért úgy gondoltuk, hogy akkor miért kéne templomi esküvő? Szóval nálunk nem volt.

2012. jan. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!


Igazából a templomi esküvőre azért gondoltam, hogy kellene, mert az én családom eléggé régi hagyományokat követő és nem szerettem volna őket megsérteni. Teljesen úgy gondolkoznak, hogy ha én férjhez megyek, akkor melyik család mit fizet meg így meg úgy szokás meg stb...de nem fogom engedni, hogy beleszóljanak. :) De már én is gondoltam erre, hogy felesleges lesz...


Párommal és apjával kapcsolatban pedig: teljesen mellettem áll, akkor is mellettem állt, csak azért mégse mert szembeszállni az apjával akkor. Aztán leült vele beszélni és megmondta neki mi a helyzet, de hát az apja olyan makacs ember, hogy inkább kitagadná a fiát, mint nekem vagy neki legyen igazunk. Szóval ráhagyta, aztán az anyja is elbeszélgetett utána vele, mikor hazamentünk. Vele nincs bajom, rendes volt velem mindig.

Lehet félreérhető voltam, de a párommal emiatt nem merült fel veszekedés vagy ilyesmi, ezek csak mind bennem vannak, neki még ezt nem említettem...nem is tudja, hogy ilyen gondolataim vannak, még nem tervezzük konkrétan az esküvőt, csak engem ez annyira foglalkoztat ezek után...zavar, hogy nem vagyok velük jóban, és hogy ilyen bonyolult lesz az egész. Előre meg akarom előzni a balhékat és félreértéseket, ezért kérdeztem rá, nektek mi a véleményetek erről. :)

2012. jan. 16. 10:28
 7/16 anonim ***** válasza:
30%
Ha őszinte szeretnék lenni magamhoz, valószínűleg én is nehezen viseltem volna a helyzetet az após helyében. Két hisztis nő, akiknek semmi sem jó, csak a fapofát vágják egy családi nyaraláson. Kiábrándító. Abban igazad van, hogy túlontúl keményen reagálta le, viszont ti napokig bántottátok őt, még ha nem is akarattal.
2012. jan. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ezt a helyzetet valahogy tisztázni kellene esküvő előtt. Vagy így vagy úgy ( kibékülni, vagy örök harag) de tenni kellene valamit. Annak nincs értelme hogy meghívod ő meg elrontja esetleg az esküvődet. Vagy savanyú pofát vág egész este, vagy esetleg még be is szól.

Szerintem akkor a párodnak kellett volna neki ultimátumot adni ( főleg így hogy semmi nem igaz a vádakból) hogy ne beszéljen így vagy őt is elveszti.

Ezt esküvő előtt rendezni kell.

2012. jan. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát igazából én kaptam a másik lány hülyesége miatt is, amit ő nem mert felvállalni és tulajdonképpen fel se fogta, hogy mi történik. Tudom, hogy én is hibás voltam abban, hogy ez történt, de egyszerűen én nem tudtam nevetni undorító dolgokon (meg is kértem a páromat, hogy finoman szóljon neki, hogy mégse kellene egyet s mást mondania, mert zavar). Konkrétan ez az volt, hogy mondok egy példát, vacsora közbe feljött, hogy pl. a strandon valaki valami miatt bámult minket és párom apja erre: "bámuljon csak, bele is sz.rok a szájába". És a nyaralás vége felé annyira elengedte már magát, hogy csak ilyeneket volt hajlandó mondani és már senki nem nevetett rajta. Még a saját gyerekei se. Másik dolog ami zavart, hogy mindenbe beleszólt, mindennek úgy kellett lenni ahogy ő mondta, ha 4en állítottuk mellette, hogy nem úgy van, nincs igaza akkor is neki kellett, hogy igaza legyen. És ezek nem csak engem zavartak. Aztán gondolom párom szólt neki, akkor elgondolkozhatott, hogy mégse olyan vicces meg jópofa amiket mond, aztán gondolom rosszul esett neki. Nem tudom, sose derült ez ki konkrétan, de tudom, hogy ezt vette sértésnek, hogy mi nem nevettünk a "viccein". De szerintem érthető, hogy ezen senki se nevetett. És egyáltalán nem volt semmilyen hiszti.
2012. jan. 16. 11:14
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem akkor meg kár vele foglalkozni, mert megváltozni nem fog. Gondolj bele majd az esküvőn is kicsit piásan csak úgy ontja a jobbnál jobb vicceit.

Meg sem hívnám. De ezt ne te hanem a párod döntse el, és ha meghívja és eljön akkor előtte beszélgessen el vele, hogy ez nem az ő napja és ezeket tartogassa otthonra.

2012. jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!