Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági gondok, ezen lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági gondok, ezen lehet még javítani?

Figyelt kérdés
Lassacskán a tizedik évfordulónkat ünnepelnénk a párommal, de az utóbbi fél évben nagyon sok probléma merült fel. Van két nagyobbacska gyerekünk, én most elkezdtem a főiskolát is, a házat is most újítottuk fel, szóval sok a meló. De ahogy a sulit elkezdtem és az lebeg a szemem előtt hogy ha befejezem lesz egy olyan szakma a kezemben, amivel önállóan is meg tudnék élni. Folyton azt érzem hogy a párom nélkül jobban boldogulnék. Ő kezeli száz százalékosan a pénzt. Amit a gyerekek után kapok, azt is bedobjuk a "közösbe" aminek persze nála van a "kulcsa" és csak ő döntheti el hogy mikor mire költünk. Ha én szeretnék valamit akkor azt csak úgy tudom megvenni ha előtte vele megbeszélem és ő rábólint. Már néhány veszekedéskor a fejéhez vágtam hogy nekem többet pasi nem kell, mert úgy érzem hogy megfulladok, mert semmi sem SZABAD, de a kötelességeimet pedig hajtsam végre precízen és pontosan. És a szex is már kötelességnek tűnik nekem. Tegnap is megsértődött hogy mindenféle kezdeményezés és esetleg ráhangolódás nélkül csak úgy üljek rá, mert ő fáradt mozogni. És csodálkozott hogy elutasítottam. Múlt héten nagyiztak a gyerekek, itthon voltunk kettesben akkor megnéztünk egy jó kis filmet, egymásra hangolódtunk és utána tök jó volt vele lenni. De így mint egy használati tárgy amit előveszek a polcról és még az ON gombot sem akarom bekapcsolni mert lusta vagyok, de azért MŰKÖDJÉÉÉ. Ez nekem nem megy. ha mondom neki hogy mi a baj, akkor meg megsértődik hogy impotens lesz mert lelki akármit okozok neki ezzel. Próbálkozik, mióta felvetettem annak a lehetőségét hogy nélküle is meglennék valahogy, de akkor sem az igazi. Az, hogy elővegyem az emlékeimet hogy annak idején mit szerettem meg benne, egy halott ötlet. Teljesen megváltozott, sehol nincs az a fiú aki tíz évvel ezelőtt elcsavarta a fejem. Persze én sem az vagyok aki annak idején voltam, mert nem nyalom ki a s..ét és lesem minden kívánságát, csak mondjuk időközben nem csak ez az egyetlen dolgom, hanem gyerekeket nevelek és háztartást vezetek, no meg tanulok is. Nem tudja elfogadni ha én vagyok fáradt, tudom ő is sokat dolgozik, nem is várom el tőle hogy itthon bármit is csináljon, ha hazajön, pihenjen, de azért nem kell annyira elkényelmesedni hogy már a szexhez is lusta legyen, de közben meg akarja... Én már nem tudom mit tegyek. Szeretném visszahozni azt az érzést ami bennem volt régen, hogy hurrá szép kis család vagyunk. Szeretném ha mi ketten újra egy csapat lennénk, ha nem lenne ennyire belezsongva a pénzügyekbe, hogy beleszólást nem tűr. Ha kicsit visszaváltozna azzá a fiúvá aki volt régen, akkor én is vissza tudnék változni azzzá a lánnyá akit régen megszeretett. Bocsika hosszú lett, de várom a véleményeket, innen hogyan tovább? Negatív is jöhet mert a valódi véleményekre vagyok kíváncsi nem akarom magam álltatni.

2014. ápr. 23. 07:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, üljetek le és mond el ezt neki. Ha ő nem változtat, egyedül nem tudod rendbe hozni a kapcsolatot.
2014. ápr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
Nálunk is ez van. Annyi a különbség, hogy nekem még, nehezen, de feláll. Szexuális vágyam viszont egyeltalán nincs. A pénz, és egyéb ügyeket nem szabad a nőre bízni. Ebben az esetben már éheznénk, és tele lenne a romos házunk szép új bútorokkal. Az a baj, hogy annyira jó dolgod van, hogy tudsz azon gondolkodni, hogy milyen rossz neked. Nem szereted a férjed, és keresed a kifogásokat.
2014. ápr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkepppen mondd el neki,mi a problema,esetleg mutasd meg neki amit ide leirtal,hatha megerti.Az a baj,hogy nagyon boldogtalannak tünsz,fuldokolsz ebben a kapcsolatban,szabadsagra vagysz,ami teljesen erthetö.Ha vegkepp nem tudjatok megbeszelni,töltsetek külön par napot,hogy erezzetek egymas hianyat.
2014. ápr. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, de mi valahogy nem tudtuk visszahozni a régi dolgokat, érzéseket, vágyat, ugyanígy főiskolara jártam, elláttam a gyerekeket, vezettem a haztartást és dolgoztam....sok volt. Ő elkènyelmesedett mellettem, és ellaposodott a dolog, nem értette meg, hogy sokszor fáradt vagyok.....így 13 év házassag után különváltunk. Nem volt értelme tovább szenvedni, sajnos az ember idővel sokmindent belát, és rájön hogy mèg szeretne boldog lenni és ha ez nem megy azzal akivel régen minden jó volt akkor lépni kell. De előtte ha van értelme, meg kell tenni mindent hogy a dolgok helyrejöjjenek. De ez nagyon nehéz....
2014. ápr. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyensúly a humánum és a pénz között, idővel kötéljátékká képes fajulni. Nem lehetetlen a szemfelnyitás, de mély átbeszélés kell hozz. Siker nem garantált. A nagy kérdés, hogy megy ez az együtt változás. Az természtes, hogy változás van, hogy a szereplők is változnak, de hogy együtt is sikerül-e..
2014. ápr. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves második. Igen, lehet hogy nagyon jó a helyzetem, mert apuci dolgozik és finanszírozza a tanulmányaim, plusz még el is tart. Na de itt olyan alapvető pénzügyi problémák vannak, hogy a gyereknek szandi kell, vagy nadrág akkor nem merek már szólni neki mert ideges lesz hogy miből vesz pedig van, meg a napi egy üveg borra is mindig futja neki, meg kólára. Kicsit ő akar hedonista módon élni, mégis csak magára gondol. Mert oké tőlem éljünk a mának, csak az élvezeteknek, de akkor mindenkire érvényes legyen, ne csak őrá. Úgy érzi, hogy amiért dolgozik egész nap, ezért este ezt vagy azt megérdemel. És meg is érdemli, de akkor más is érdemeljen meg dolgokat. Azzal nem igazán értek egyet, hogy ha a nő kezelné a pénzt akkor ennyire negatív lenne a dolog. Sokszor ha elküldöm hogy menjen el és vegyen reggelit, képes 2-3ezerért vásárolni reggelit, de ha ne adj isten fél évente egyszer én mehetek el reggelit venni, én csak a legszükségesebbeket veszem meg. Ruhákat pl évente egyszer vehetek magamnak, akkor is max 10ezerért mert sajnál ilyesmire költeni. Nem járok szoliba, fodrászhoz műkörmöshöz, kozmetikushoz. A hajam magamnak festem két havonta 560ft-os hajfestékkel, de azt is csak azért mert már őszülök és hogy ne látszódjanak a fehér hajszálak. Ha műkörmöt rakok fel, akkor a százforintos boltban veszek műkörmöt, meg ragasztót és 500ft-ból megoldom. Nem vagyok plázacica, sőt sokszor igénytelennek érzem magam, hogy nem tudok lépést tartani a többi anyukával, mert nekem nincs annyi mindenem mint nekik. És a poén az egészben hogy azok az anyukák vissza sem akarnak menni dolgozni, én meg azon töröm magam hogy legyen egy épkézláb szakmám amivel ha elhelyezkedek, kereshessek annyi pénzt aminek a párom is örülne. mert úgyis az lenne hoy neki kéne adnom. Már erről beszéltünk, hogy ha találok munkát a pénz amit én megkeresek az az enyém, közösen elosztjuk hogy ki mennyit mire fizet, ami marad az a saját, ha közösen akarunk venni valamit akkor azt közössen összedobjuk, ki mennyit tud beleadni. Kicsit úgy érzem magam mint mikor anyukámékkal laktam és volt zsebpénzem ( bár most még az sincs) és féltem apámhoz odamenni pénzt kérni valamire. A szerelemmel meg az a bajom, hogy szeretem őt akkor amikor végre nem a pénzügyek miatt stresszel, amikor végre rám figyel, amikor foglalkozik velem és nem az a program hogy ülj már rám mert elfáradtam... De még ezzel sem lenne akkora baj, ha legalbb annyira nem lenne lusta hogy odaforduljon hozzám és kezdeményezzen. HOgy egy kicsit spontán legyen a dolog, és ne egy utasítás. De erről is beszéltem már vele de folyton támadásnak veszi, azt gondolja hogy ezt leba..ásnak mondom pedig csak azért mondom el hogy észre vegye. És hogy ebben a helyzetben melyikünk a hibás vagy az aki változásra szorul, azt szerintem elég jól látni lehet. Ő teljesen odáig van értem, szeret és kielégítőnek tartja a szexuális életünket meg alapból mindent. Persze mert mindig az ő kedvére teszek mindent, ha nem úgy csinálom vagy hangot adok akkor jönnek a problémák.
2014. ápr. 23. 09:00
 7/13 A kérdező kommentje:
ja és hogy átlássátok nagyjából az anyagi helyzetünket, havi szinten 50-70ezer forintot tudunk félre tenni. Szóval nem vagyunk szegények.
2014. ápr. 23. 09:02
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

Mars be a fürdöszobába! Nézd meg mi van a lábad között. Jol jegyezd meg! Tapogasd ki mi van a nyakadon. Jol jegyezd meg!

Mi a .....nak akarod megmondani,pénzt kérni, hogy a gyereknek kell egy fuszekli? Beszéld meg a fönökurral, hogy egy füzetbe te leirod, hogy mikor mi kell, a többi (döntés, vásárlás, rendelés, stb) az ö dolga, mert te ehhez buta vagy, nem látod át az anyagi helyzeteteket. Nagyon szivesen ráülsz a fa-ára, de tabit még nem kaptál, lehet, hogy jön az ujabb baba! Használd már a két fontos testrészedet!

2014. ápr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Megértem a problémád. A baj az, hogy a férjed nem veszi komolyan a problémákat és nem kezel egyenrangú félként. Nálunk a pénzügyek úgy zajlanak, hogy ha valaki szeretne valamit venni (most az mindegy mi, nyilván nem a napi élelmiszer), akkor megbeszéljük. De nem szoktuk megtiltani. Szerencsére eddig mindig kijöttünk a pénzünkből, nyilván más lenne, ha nem így lenne, de ahogy olvasom nálatok sem kell ettől félni. Szerintem amúgy az ilyen típusú embernél, mint a férjed a sokk a legmegfelelőbb, amitől talán belátja te nem vagy boldog és változtatni kell, elsősorban neki. Bár ugye a dologhoz hozzátartozik, hogy amennyiben neki is van problémája veled, akkor azt meg neked kell meghallgatni és idomulni. A lényeg, valahogyan közös nevezőre kéne jutnotok. Sokk alatt azt értem, hogy elköltözöl pár napra a gyerekekkel, ha van hová, hátha észhez tér, ha tud gondolkodni.
2014. ápr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as. Nem szeretném úgy leélni az életemet a párommal hogy csak mindenféle praktikák és csábítások és képmutatások árán érjem el azt amit szeretnék. Nem fogom játszani a buta libát csak azért hogy ő azt gondolja ő a főnők. ha ő a főnők hát akkor csinájon is úgy. Viselkedjen úgy mint egy komoly családapa aki a kezében tartja az irányítást. De nincs semmi a kezében! Még a gyerekeket sem lehet rábízni fél órára sem. Én nem akarom ilyen női praktikákkal meg "az okos nő úgy irányít hogy a férfi azt hiszi hogy minden döntést a férfi hoz meg" taktikákkal kijátszani. Mindig őszinte volt a kapcsolatunk, mindig mindent megbeszéltünk, és sosem csináltam azt hogy ha valamit szerettem volna nála elérni akkor behízelkedem. Csak azért mutassam azt hogy boldog vagyok vele, hogy elérjem amit szeretnék? Ennyiről szól az élet? Szerelem és szenvedély meg mondjuk némi intellektuális társalgás nem fér bele? Ne várjak el a férfiaktól semmit sem amire a lelkem mélyén vágyok, mert a férfi csak arra jó hogy kihasználjam, hogy elhitessem vele hogy szeretem meg kívánom, csak azért hogy meglegyen amit szeretnék? Hát én nem ez a fajta lány vagyok. Nem azért kezdtem el a főiskolát is, hogy egy buta libának mutassam magam. Ha ilyen lennék egy árkategóriával fentebb lévő kocsiban ülnék és nem panaszkodnék itt nektek.
2014. ápr. 23. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!