Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Két lányom van. Az egyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két lányom van. Az egyik kifejezetten házasságpárti, a fiatalabb pedig hangoztatja, hogy ő sosem fog férjhez menni. Mindketten huszonévesek. Társa, párja mindkettőnek van és gyermeket is egyaránt terveznek. Mindkettőnek igaza van?

Figyelt kérdés
Az én semmi kivetnivalót nem látok az együttélésben, de szerintem jobb ha a gyermek házasságba születik. Ezt csak itt írtam le, lányaim felé azt nem hozom fel.

2014. ápr. 27. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Miért jobb szerinted, ha házasságba születik a gyerek?
2014. ápr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Hát én házasságba születettem, amely házasság a születésem után 10 hónapig állt még fenn... Most akkor sokkal jobb nekem, mintha a szüleim "csak úgy" együtt éltek volna? Miért is?
2014. ápr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Anélkül, hogy állást foglalnék (bár az is állásfoglalás, hogy szerintem egy gyereknek az a jó, ha boldog családba, szeretetbe születik, az meg nem papírfüggő), kérdezem, miért jobb a házasság?

Ne érts félre, házas vagyok (ma 18 éve éppen), de én ezt így nem jelenteném ki, és érdekel, más miért gondolja így.

2014. ápr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Előrebocsátom, apa vagyok. Szerintem a születendő gyermek számára nagyobb biztonságot, támaszt jelen ha házasságba születik, mintha csak egy laza élettársi kapcsolatba. Elismerem ugyanakkor, hogy vannak harmonikus élettársi kapcsolatok és csapnivaló házasságok.
2014. ápr. 27. 11:45
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
ezt már mondtad, hogy szerinted jobb, de mitől? Mitől nagyobb az érzelmi biztonság házasság esetén? Mit változtat a szülők hozzáállásán, nevelési elveken, mennyivel szeretik másképp, stb?
2014. ápr. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%

Mennyi idősek?( mennyire 20-on?)


Én is mindig azt hangoztattam hogy sosem megyek férjhez, gyereket sem akartam..

Egyszer arra gondoltam talán úgy 22 évesen..

Aztán megismertem a parom..

24 évesen már. Akartam házassago.. Most 27 évesen gyereket is ( mar házasok vagyunk)

Tulajdonképpen nem is qnnyira a koruk számít, hanem aárkapcsolatuk...engem is az változtatott meg..

A férjem sem akart házasságot, sőt nem is hitt az egészben..

Engem mégis el akart venni..

Tehát ha az emebr olyan párral kerül össze gyakran válznak a hozzáállások.

Prsze nem mindig...

De az nem os baj szerintem..

Csak érdekes, hogy mekkora pálfordulás ment bennünk is végbe a kapcsolatunk alatt..

És előtte nem..

Mi is elég sikat együtt is éltünk házassá nélkül is

2014. ápr. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A házasságnak elsősorban vagyonjogi szempontból van jelentősége és abban is inkább akkor, amikor megromlik a viszony. Csak hogy egy extrém példát mondjak, ha valaki élettársi kapcsolatban él, akkor akár megházasodhat úgy mással, hogy az élettársa meg sem tudja. Egy esetleges öröklésnél pedig a házastársa fog örökölni, nem az élettársa. Ez nyilván nem mindennapi eset, de történt már ilyen Magyarországon. Anyagilag sokkal nagyobb biztonságot jelent, ha a gyerekek házasságba születnek. Az a fél, aki évekre kiesik a munkából a gyerekek miatt (általában a nő) könnyebben kerül kiszolgáltatott helyzetbe, ha nincs vagyonközösség.

(Személy szerint nekem más miatt is fontos volt, hogy házasságban éljek. Egyszerűen jó érzés.)

2014. ápr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok annak, aki nem értette meg kérdésemet. Én is köszönöm válaszaitokat.
2014. ápr. 27. 13:25
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Engem az érdekelt volna, hogy ha a lányod megkérdezi, mit mondasz rá. Gondolom, rendesen nevelted, nem hiszem, hogy olyan lenne, hogy nem vesz komolyan egy élettársi kapcsolatot.
2014. ápr. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%
én el sem tudtam volna képzelni h ne házasságba szüljek. anno a férjem is előbb hozta fel h legyen gyerekünk mint h házasodjunk. én megmondtam h én csak házasságba. de én régimódi vagyok. :) az a lényeg h mindketten abba menjenek csak bele amit valóban akarnak.
2014. ápr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!