Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha valaki sokáig párkapcsolatb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki sokáig párkapcsolatban él (több évig) annak mi fog megváltozni az esküvő után, a házassági életben?

Figyelt kérdés
A házassági élet miben különbözik az eljegyzés előtti együttlakástól? Más? Miben? Ha meg nem, akkor minek kell esküvő?

2014. máj. 19. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Lesz egy db. papírja, mégis mi változna szerinted???
2014. máj. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Semmiben a mindennapokat illetoen, viszont vilagos es egyertelmu jogi es gazdasagi kozosseget hoznak letre. Szamomra a hazassag a kapcsolat legmagasabb foka, a ferj es feleseg statusz. A tobbi szamomra nem ilyen eros.
2014. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Régen ugye akkor kezdődött el a nemi élet. Ma már gyakorlatilag semmi különbség, legfeljebb annyi, hogy nem barátomnak/barátnőmnek, hanem férjemnek/feleségemnek hívom a páromat, ha másoknak beszélek róla.
2014. máj. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Tehát valami egetrengető változásra ne számíts. Maga a tudat, hogy férj, feleség lesztek, más nem.
2014. máj. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4%
Házasság előtt mindegyik fél a legszebb, legnyugodtabb, legszerelmesebb arcát mutatja a másiknak, házasság után ez egy idő után elhalványul, majd szeretetté válik.
2014. máj. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

A házasság elkötelezettség a másik iránt kifejezése annak, hogy az életüket együtt akarják leélni. Jogilag is rendezett. A nő egyenrangú felesége a férjének, nem csak szerető és háztartásvezető, mint az együttélésnél. Amelyik férfi nem akarja feleségül venni a nőt, az nem is tervezi vele a hosszú együttélést.

A házasságot nem lehet olyan könnyen felrúgni kötelezettségek nélkül. Az együttélést viszont igen.

Válás esetén nem kell az apa kilétét igazolni, mert egyértelmű, hogy a gyerek apja a férj. Vagyonmegosztásnál sem kell számlával igazolni, hogy ki mit tett a közösbe, mert házasságban minden bevétel és kiadás közös.

Sok nő fizetett már rá arra, hogy a házasság csak egy papír. Sőt! A legtöbben ezt csak mondják, de vágynak arra, hogy feleségek legyenek.

Ha nem így lenne, nem kérdeznék annyian, hogy mikor jegyez már el?

2014. máj. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Elkezd hanyatlani a kapcsolat:

Unalom, megcsalás, féltékenykedés, elkezd csökkenni a szex mennyisége és minősége is, egyre jobban elkezd majd idegesíteni a másik "apró kis hülyesége".

2014. máj. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha valaki vágyik rá hogy házasságban éljen hosszútávon, akkor ad egyfajta plusz jó érzést.. pl hogy nem a huszonharmadik barátnője vagyok a pasimnak, hanem a felesége, ő pedig a férjem. Egy kapcsolat komolyságát is jelzi, hogy elkötelezettek e egymás iránt ennyire...


Akik csak úgy összedobják a szennyest, és kilátásuk sincs arra, hogy véglegesen elköteleződjenek egymás felé, azok a kapcsolatok komolytalanok. És ne jöjjön senki azzal hogy a legnagyobb kapocs 2 ember között a gyerek, mert ez nem igaz. Ha 2 ember nincs együtt, nem egy pár, akkor is lehet közös gyerekük. Az nem egymás felé elkötelezettség, csak a gyerek felé.


Egyébként nekünk pl a lánykérés, összeköltözés előtt volt jóval....össze sem költöztem volna olyannal aki előtte nem kér meg, nem nyilvánítja ki azt a szándékát, hogy el akar venni. Én az a fajta vagyok aki nem cuccol össze minden jöttmenttel...ezért is van az hogy életem során egyetlen férfival éltem/élek együtt ma is. Azzal aki ma már a férjem.

2014. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazából semmi,de azért mégis már érzés.Hivatalosan lesz egy társad,aki jogilag,és minden értelemben elkötelezetté válik feléd,és te is felé.Régebben ezt nem tartottam ugyan annyira fontosnak,de ma már úgy érzem,csak olyannak szülnék,akinek a felesége vagyok,leszek.Fontos a biztonság,öszetartozás érzése,hogy szentül és sérthetetlenül egy család vagyunk.
2014. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Attól lesz másabb, hogy jogilag is a társad lesz, akivel azelőtt "csak" jegyesek voltatok. A FÉRJ és FELESÉG szavak számomra sokat jelentenek, összetartozást, hatalmas köteléket. Szerintünk így család a család.

Nekünk jövő nyáron lesz az esküvőnk 3 év együttlakás után. De már alig várom, azt hiszem én leszek a legboldogabb a viágon :D


Változni remélhetőleg semmi nem fog az egymáshoz való viszonyulásunkban...de lesznek gyerekeink és egy család leszünk.

2014. máj. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!