Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ismersz olyat, akiről tudod,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismersz olyat, akiről tudod, hogy nem szerelemből kötött házasságot? Mi volt az oka, mi lett a végkimenetele a dolognak?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm szerint férjemmel mi "ritka csodabogarak" vagyunk, mert szerelemből házasodtunk. Nekem meggyőződésem, hogy a ma köttető házasságok nagyja szintén szerelmi házasság. Naiv lennék?

2014. máj. 20. 15:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagy naív. Valóban jól látod, a házasságok többsége szerelmi házasság. Akik érdekből házasodtak, azok persze ezt elképzelni sem tudják. Nekik más volt a céljuk, okuk.
2014. máj. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
62%
A volt feleségem. Csak pénzért nősült. A végkimenetel válás volt.
2014. máj. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
A szerelemből házasodni-n és az érdekből, pénzért házasodni-n kívül azért még vannak más okok is. Pl. ha az ember fél attól, hogy magányosan kell leélnie az életét és ezért összeházasodik valakivel, akit szeret ugyan, de nem szerelmes. És ezekből is elég sok van szerintem.
2014. máj. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

Igaz, nem volt szó házasságról, de végül is, összekötötték az életüket. Nevelőanyám és apukám. Nevelőanyám csak azért volt apukámmal, mert csinált neki egy gyereket. De igazán egyikőjük se volt szerelmes a másikba, ezt az után mondta mind a kettő, miután szétmentek. 15 évig nyúzták egymást.

Állandó veszekedések voltak.

2014. máj. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
46%
Annyira kis kedves volt, aki lepontozott. Kívánok neki is hasonló jókat.
2014. máj. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
46%
Nem szoktam pontozni, de most ment egy zöld Kedves Előző :-)
2014. máj. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Rokonom.


Végkimenetel: nagy vagyon öröklése, viszonylag hamar. (50 körüli pénzes fickó, bár rákban halt meg, még életerős volt mikor összejöttek).


Nem a kora vagy a pénze miatt gondolom az érdekházasságot, hanem mert olyan habitusú az a rokon. Szereti a luxust.


De csak erről az esetről tudok, a többi elvileg mind szerelemházasság.

2014. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

Régen más megfontolásból kötöttek az emberek házasságot, rang, vagyon, társadalmi elismertség, társadalmi elvárás. Manapság nagyon szerencsések vagyunk, hogy magunk megválaszthatjuk a párunkat, az esküvő idejét, helyét. Én nem hallottam manapság olyat, hogy valakit házasságra kényszerítenének, szóval igen a házasságok java szerelemből születik.

A régi házasságok, attól még működhettek jól, de nem is volt túl sok választásuk, a dolognak működnie kellett.

2014. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

OFF: Én is nyomtam rád egy zöldet :) nem értem, miért pontozott le vki...


ON: Tőlem is egyszer megkérdezte egy ismerősöm, hogy "És, mi valóban szeretjük egymást?" Hát mondtam még szép, mi másért házasodna vki. És elmondta, hogy ők bizony már nem szerelmesek a férjével, és hogy most gondolkozik, hogy volt-e olyan, hogy teljesen bele volt zúgva, és talán a legelején, de szte az a fontos a házasságban, hogy jól működjön, ugyanazon az intellektuális szinten legyenek, és hogy van sok barátnője, akik alapból érdekből mentek férjhez... Na én ezt nem tudnám elképzelni, nekem a férjem a lelki társam is legyen, a legjobb barátom és szeretőm, összhangban és harmóniában szeretnék élni. És ez így is van 5 és fél éve :)

2014. máj. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

Mondhatnám magamat bár nem eljesen igaz. Volt a férjemnél nagyobb szerelmem, el is akart venni, de máshogy döntöttem. Nem volt az a férj/apa minta akivel le akartam élni az életem (nagyon hirtelen haragú (nem agresszív), mindenen megsértõdõ, csak az a jó amit õ mond ember volt. Hosszú távon kikészültem volna tõle. Így is sokszor. Nagy mélységeket és magasságokat éltünk meg, a férjemmel egyik végletet sem. Azért írtam mindezt le, mert a szerelem sokszor kevés... A férjem fantasztikusember, jobb apát, férjet el sem tudnék képzelni. Ezerszer elmond valamit nyugodtan a gyerekeknek, nekem ez kellett (apám sem ilyen volt, ezért fõleg)

Nagyon szeretem. Emellett tudom tisztelni, és bízok benne (nem csak hüség szempontjából). Nem bántam meg, hülye lennék :) 10 éve vagyunk házasok

2014. máj. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!