Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Távol a nagyszülőktől mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Távol a nagyszülőktől mennyire nehéz a gyereknevelés?

Figyelt kérdés
Kaptam egy Bécsbe szóló munkaajánlatot (informatikus vagyok),ahol az itthoni fizetésem négyszeresét kapnám. A menyasszonyommal beszéltem róla, hogy lehet jó ötlet lenne kimenni, aztán ha bejön a munka, Sopron környékén letelepedni. Ez azt jelenti, hogy kb 200 km-re lennénk a szüleinktől (Pest megyeiek), akik persze nagy segítséget jelentenének, ha később gyerekeink lennének. Van valakinek személyes tapasztalata, mennyire megterhelő a gyerekeket nagyszülő, közvetlen segítség nélkül nevelni? Ti maradnátok csak ezért pl Pesten dolgozni, mert közelebb vannak a nagyszülők?

2014. jún. 1. 23:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Hidd el, a négyszeres fizetés sokkal nagyobb segítség a gyerekek nevelésében, mint a nagyszülő. Mellesleg ha a nagyszülők nyugdíjasok, bármikor el tudnak hozzátok menni 200 km-re is, ha meg dolgoznak még, a közelben sem sokkal többet tudnak segíteni. Ráadásul ha bőven lesz pénzed, a feleséged jóval tovább tud otthon maradni a gyerekekkel, nem lesztek rászorulva arra, hogy besegítsenek a gyerekvigyázásba.
2014. jún. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Nehezebb, mintha közel vannak, de Bécs vonattal gyorsabban megvan, mint Mo.-n sok más város. Szóval nem a világ vége...
2014. jún. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
plusz a négyszeres fizuból (főleg ha tényleg Sopron környékére jöttök vissza) bőven futja bébiszitterre, segítő egyetemista lánykára, beugró nyugdíjas pótnagyira, stb.
2014. jún. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%
NAGYON
2014. jún. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Soproni vagyok, tényleg nagyon sok tini van, aki foglalkozik ilyen gyermekmegőrzéssel, bevásárlással, egyéb... Pl. Én is :)
2014. jún. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szüleim nagy segítség voltak, de ha jól fogsz keresni akkor megoldható, hogy a menyasszonyod részmunkaidős legyen vagy bébiszittert hívjatok. Ha a nagyszülők dolgoznak még, akkor ők sem tudnak otthon maradni a picivel, ha egy hétig nem mehet közösségbe szimpla takonykór miatt, ha pedig nyugdíjasok és ráérnek, akkor megoldható, hogy egy-egy hétre meglátogassanak.

Ismerősnek ha beteg a gyereke, akkor nagymama felvonatozik, csak 1-1 napot hiányzott eddig.


A másik az, hogy az állásajánlat most a kezedben van, a gyereked meg egy terv. Hogy mikor születik meg, 9 hónap múlva vagy 9 év múlva, az kérdés. Úgyhogy szerintem ha mennétek, akkor használjátok ki a lehetőséget. Ha jó szakember vagy, akkor ha visszamennétek Budapestre, akkor fogsz állást találni.

2014. jún. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
Nem a nagy szülőkre számítva kellene gyereket vállalni....
2014. jún. 2. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon nehéz nagyszülők nélkül. De meg lehet oldani, főleg ha sok pénzed van.
2014. jún. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
3 gyereket nevelünk, nagyszülők mind sajnos már az első születése előtt elhunytak. Nehéz, de ugyanakkor a világ legnagyobb csodája a kisgyerekek nevelése - nem mondanék le a jó állásról a "nagyisegítség "miatt. Tkp. semmilyen "külső"((bébicsősz,stb) segítség nem volt soha, ennek is van előnye ám. 3 gyerek már egymást is neveli:)) Nagyon összetartó, bensőséges a légkör a családunkban és ez igen jó hatású volt az első években a gyerekekre.
2014. jún. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülők nagy része még bőven dolgozik a mai világban, szóval nagyon sokan megoldják ti is megtudjátok majd.
2014. jún. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!