Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Távol a nagyszülőktől mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Távol a nagyszülőktől mennyire nehéz a gyereknevelés?

Figyelt kérdés
Kaptam egy Bécsbe szóló munkaajánlatot (informatikus vagyok),ahol az itthoni fizetésem négyszeresét kapnám. A menyasszonyommal beszéltem róla, hogy lehet jó ötlet lenne kimenni, aztán ha bejön a munka, Sopron környékén letelepedni. Ez azt jelenti, hogy kb 200 km-re lennénk a szüleinktől (Pest megyeiek), akik persze nagy segítséget jelentenének, ha később gyerekeink lennének. Van valakinek személyes tapasztalata, mennyire megterhelő a gyerekeket nagyszülő, közvetlen segítség nélkül nevelni? Ti maradnátok csak ezért pl Pesten dolgozni, mert közelebb vannak a nagyszülők?

2014. jún. 1. 23:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%
Képzeld, nekünk meg nincs is nagyszülő, aki segítene. Ne rájuk alapozz, ők sem élnek örökké. Vágj bele, menjetek, és legyetek boldogok! 200 km nem a világ vége.
2014. jún. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
csak olvass el itt gyk-n néhány kérdést és rájösz hogy inkább áldás a nagyszülőktől távol nevelni a gyerekeket :D
2014. jún. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha jól keresel, akkor bizonyos téren egyáltalán nem lesz gond, ha nincsenek a közelben a nagyszülők. Úgy értem, ha segítség kell, akkor azt meg lehet oldani úgy is, hogy hívtok bébiszittert, pl. ha majd ovis szünet van, de nem tudtok szabira menni, vagy ha csak el szeretnétek menni valahova estére gyerekek nélkül, vagy akármi. Meg akkor az sem okozhat talán gondot, hogy egy-egy ilyen alkalomkor elvigyétek a nagyikhoz a gyerekeket egy-két napra (ha tudnak rájuk vigyázni), szóval talán csak nem lesz akadálya valami programnak, hogy drága lenne még odautaztatni a gyerekeket a nagyszülőkhöz előtte.

Szóval ilyen szempontból elég jól lehet kompenzálni a nagyszülők viszonylagos hiányát a jobb anyagi lehetőségekkel.

Más kérdés, hogy én nagyon örülök neki, hogy egy városban lakunk a szüleimmel, mert így nagyon jó kapcsolat van köztük és az unokájuk között (de nyilván akkor is lehet jó a kapcsolat, ha nem találkoznak egymással heti szinten). De azért segítség terén így sem vagyunk annyira eleresztve, hiszen hiába laknak közel, azért még távolról sem nyugdíjasok, szóval ha éppen arról van szó, hogy szünet van az oviban, akkor bizony valakinek szabit kell kivennie. Szóval nem csak a távolság miatt lehet az, hogy egy nagyszülő nem tud annyit vállalni, amennyit ő maga szeretne, hanem pusztán azért sem, mert dolgoznia kell. Mondjuk azért az elmúlt hat évben mindig megoldottuk valahogy, szóval szerintem nektek is menni fog, pláne, ha olykor fizetett segítséget igénybe venni nem lesz anyagilag megterhelő.

2014. jún. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon nehéz. Mi 1000 km-re élünk a nagyszülőktől. 4 éves a lányom, mióta megszületett, nem voltunk sehol a férjemmel, de még csak olyan sincs, hogy pár órát kettesben legyünk.

Tudom, van babysitter, de nem szívesen bízom idegenre a gyerekemet, ő sem marad meg mással.

De még élünk, és nem panaszkodunk, mert a mi döntésünk volt, tehát valahogy megoldjuk.

2014. jún. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
87%

Egyedülálló édesanya vagyok lassan 4 éves kisfiúval.

A nagyszülők már nem élnek.


Nem mondom, hogy nem szükséges alapos szervezés és jól átgondolni a dolgokat, na meg egy normális munkahely és olyan főnök, akinek magának is kisgyermekei vannak, meg egy hatalmas adag szerencse (hogy a kisfiam nem beteges stb.)- de meg lehet oldani.

Én ebben a helyzetben (nagyszülők nélkül) vállaltam gyermeket, nekem ez a természetes, meg tudok mindent oldani és nagyon szépen, jó körülmények között élünk.

Nekem ez a természetes. Ha elköltöztök, akkor nektek meg az lesz a természetes- ne aggódj előre feleslegesen ezen.


Természetesen nem maradnék csak a munka miatt Budapesten (bár itt élünk)- ti már külön család lesztek, mire esedékes lesz a gyermekvállalás.

Jó lehet a segítség, de alapvetően ti lesztek a szülők és ráadásul ketten- szóval nem olyan lehetetlen küldetés ám :)

A gyerekek nagy többségének aktív korú nagyszülője van vagy távol élnek egymástól- mégis szépen nevelik őket a szülei.


Minden jót.

2014. jún. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2014. jún. 2. 09:30
 17/20 anonim ***** válasza:
mi 4 gyereket nevelünk a nagyszülöktől 2000 km-re. amikor még csak 1 volt, akkor csak 200km-re voltak, aztán egy rövid ideig 1 szobányira.....minél távolabb vannak, annál könnyebb nevelni őket. a gyerekeket is, meg a nagyszülöket is.......
2014. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mi belevagtunk 2 gyerekkel Salzburgba 4 eve. Most mar 12 es 7 evesek.


Egyetlenegy gond van, ha betegek. Mivel en is informatikus vagyok. Olyankor haza megyek arra a 4 orara, amikor a paromnak dolgoznia kell. Aztan bepotolom, tehat tovabb maradok. De ez maximum 2-3 nap 1 evben.


Becs meg kozelebb is van. En belevagnek. Gyerek nelkul meg plane...

2014. jún. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
22%

Szüleim vidéken 130 km-re tőlünk, és még dolgoznak (pedig 30 évesen szültem, bakker). A férjem szülei szintén vidéken (200km-re), szintén dolgoznak még, ők még vagy 10 évig.


Ez az egyik, a másik: a pénz sokkal nagyobb segítség. Mi jól keresünk, így belefér a bébiszitter, a magánbölcsi, szóval mindig tud vigyázni valaki a kicsinkre, ha dolgunk lenne vagy kiruccannánk.


Én önálló típus vagyok, így az első héten maradt itthon a férjem, utána már egyedül láttam el egészen fél évig, utána visszamentem dolgozni. (A kicsi a férjem cégénél van bölcsiben.)


Nem gondolkodnék a helyedben!!!:) menj, lássatok világot, éljetek:)

2014. jún. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én is azt hiszem hogy a négyszeres fizuból futja bébiszitterre, de azt nem értem hogy miért nem költöztök ki Bécsbe? A menyasszonyod is kereshet ott munkát/tanulhat nyelvet.


Inkább a nagyszülőknek lesz rossz hogy messze vagytok, persze meg tudnak látogatni de gondolom nem is fiatalok, meg ez nem is olyan mintha egy köpésre lennétek.

2014. jún. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!