Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Törődjek bele, hogy ilyenné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Törődjek bele, hogy ilyenné vált a férjem?

Figyelt kérdés

3 kisgyerekkel otthon gyesen, és már kezdek begolyózni.

Egész nap csak kiszolgálok mindenkit, s közben én vagyok a kiszolgáltatott...

Férjem sokat dolgozik, emberek közt mozog, pörög egész nap, ha hazajön, örül, hogy otthon lehet a családjával, ez érthető. Nem akar sehova sem kimozdulni, azt mondja, eleget látja napközben az embereket, ő már senkire se kíváncsi.

Nincs is barátja csak üzleti kapcsolatai, ismerősei. Nem járunk össze senkivel, mert ő nem igényli. Amúgy kedves, udvarias, jópofizik mindenkivel, de ennyi.

Én meg megőrülök a 4 fal közt, egész nap csak mosás-főzés-takarítás-gyereknevelés, néha hiányzik egy kis különprogram, dumcsizás barátnőkkel stb.

Ráadásul egy éve költöztünk ki egy kis faluba, ahol még alig ismerünk valakit, de a férjem nem is vágyik rá, hogy ismerkedjen.

Így olyan depisnek, magányosnak érzem magam, holott örülhetnék( meg örülök is) a szép családomnak, gyerekeimnek. De amikor eljön az este, és ő bevackolja magát a tévé meg a számítógép elé, a 3 gyerek meg a nyakamban lóg, hogy anya ez kell meg az kell, legszívesebben világgá mennék.

Ez most már mindig így lesz? Meg tudom őt változtatni, vagy fogadjam el, hogy ilyen "antiszociális" lett?



2013. nov. 13. 15:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
akkor miért nem mész el egyedül szórakozni, találkozni barátnőkel?
2013. nov. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értelek... A férjed nem vágyik arra, hogy kimozduljon, te igen. Ez egy ideális helyzet a gyerekek szemszögéből, hiszen apa otthon maradhat velük, te pedig el tudsz menni barátnőzni. Kicsit túlbonyolítod ezt az egészet. Apuka azért ül a gép előtt, mert megteheti. Ha te otthon hagynád őket, nyilván nem netezne, hanem a gyerekekkel foglalkozna. Hetente minimum 1 ilyen estét be kéne iktatnod. Nem tudom miért nem teszed.
2013. nov. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Néha menj el egyedül a barátnőiddel szórakozni (beülni valahová, plázázni, mozi, séta, stb.), addig a férjed meg maradjon otthon a gyerekekkel.


Ha nagyon nem szeretne emberekkel konfrontálódni a férjed (ez amúgy lehetetlen), akkor csináljatok olyan közös programot a hétvégén, ami ennek megfelel. Pl. séta, túrázás.


27/n

2013. nov. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az életed úgy fog alakulni, ahogy alakítod. Ha nem változtatsz, akkor igen, így lesz mindig.

De ha a sarkadra állsz, és elmondod neki, hogy neked ez így nem jó, akkor változhatnak a dolgok. Ha el akarsz menni a barátnőidhez, hát menj el. Addig majd apuka vigyáz a gyerekekre.

2013. nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Ez a te sarad. Miért költöztél le vele faluba? Legyen már eszed, ilyen kihalt helyre nem költözünk, jó hogy már nem egy lakatlan szigetre akar kiköltözni. Beszéld meg vele, hogy költözzetek városba.
2013. nov. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Semmibe veszi az igényeidet. De őt is meg lehet érteni h neki az otthoni nyugalomra van szüksége. De nem várható el h a párod minden igényedet kielégítsen. Menj el nélküle néha meg vele, úgy pont jó.
2013. nov. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Őt az egész napi pörgés, meló fárasztja le , téged a gyerekek, meg a kiszolgálás. Ő megkapja a kikapcsolódást, te nem. Menj el te is feltöltődni!
2013. nov. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

De jó, de jó, miért költöztem le vele faluba? Faluba nem költözünk? Hát ha nyertem volna a lottón, biztos nem itt veszek házat...

Nem nagyon ugrálhatok, a legkisebbem még csak hat hetes, és jönnek a hosszú téli esték...

Szóval én nem igazán arra vágyom, hogy egyedül szórakozzak a családom nélkül, bár néha azt is kell. Hanem inkább az bánt, hogy én tartanám a kapcsolatot a rokonokkal, barátokkal, ismerősökkel, a férjem meg nem.

Amikor összeházasodtunk, még volt baráti társaságunk, de az évek során mindenki lemorzsolódott. Mivel máshova költöztünk, a régi barátnőim messze vannak, helyben azért én találtam már egy-két ismerőst, de úgy vettem észre, a férjemnek nem tetszik a dolog.A szomszéd utcában van egy család, a gyerekeink egy osztályba járnak, az anyukával nagyon jól kijövök, jó barátnők lettünk. A férjem erre azt mondja, nem jó ez a nagy összeborulás, mert előbb-utóbb összeveszés lesz belőle. Ő mindenkivel megtartja a 3 lépés távolságot. Sajnos rossz tapasztalatai vannak az életben, a szülei kitagadták, évek óta nincsenek jóban, talán ez is rátesz, hogy ilyen bizalmatlanná vált.

A problémám megoldása nem az, hogy egyedül kiruccanjak, én vele, velük ( a családdal) szeretnék. Ezért mindenképp őt szeretném megváltoztatni.

2013. nov. 14. 14:36
 9/16 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy azt gondolod, mindent együtt kellene csinálnotok. Nem vagytok összeragadva. Barátkozol? Nagyon jó? Nem tetszik neki? Elmondja a véleményét, meghallgatod, aztán azt csinálod, ami neked jó és boldoggá tesz. Ne legyél már ennyire kapcsolatfüggő.
2013. nov. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kapcsolatfüggő vagyok?

Nem vagyok én vele összeragadva, vannak külön utaink, de.

Itt a szemlélettel van a baj. Neki az a véleménye, hogy nem jó senkivel sem jóban lenni, meg nincs szükségünk másokra.

Még a Tescoba sem jön el velünk vásárolni, mert sokan vannak, és nem akarja látni a sok hülyét...

Ha meg átugrom a szomszédba dumcsizni, akkor már húzgálja a száját, minek mentél oda, maradj is ott!

De régebben nem volt ilyen! Ez bánt! Ahogy öregszik, olyan lesz, mint az apja. Ő csak magának való, senkivel nem törődik. Ezen szeretnék változtatni, amíg nem késő!!!Mert milyen példa lesz a gyerekei számára?!

2013. nov. 14. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!