Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan bírhatom rá párom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan bírhatom rá párom a beszélgetésre?

Figyelt kérdés

Rólam annyit kell tudni, hogy társaságban nehezen oldódok fel, viszont ha egy-két emberrel vagyok csak körülvéve, akkor könnyedebben társalgok. Tehát én is elég félénk vagyok.

Nekem szükségem lenne rá, hogy párommal megbeszéljük pl. mi nyomja a lelkünket, hogyan gondolkozunk a világról, vagy csak egyszerűbb dolgok.

Például korábban ha barátnőimmel néztünk filmet, utána megbeszéltük, hogy kinek melyik rész tetszett, milyen lelki folyamatokon mentek át a szereplők, meg sok egyéb. Párommal filmnézés után megkérdezem, hogy tetszett neki, és a válasz egy rövid hümmögés. Utána teljesen mást csinálna.

Én szeretném elmesélni, hogy mi történt velem aznap, persze az érdekesebbeket, de mikor őt kérdezem, hogy milyen napja volt és történt-e valami érdekes, akkor a válasz jó, és semmi.

Ma például mesélem mi történt melóhelyen (régen o is ott dolgozott, így ismer mindenkit) és várom a választ vagy hozzáfűzést, de semmi, benyög egy teljesen más témát.

Pl.

-Ma két órát vártam a sofőrre, aztán jól el is áztam az esőben

Erre a válasz:

-Van még itthon alma?

Rendben, unalmas téma... De bármiről ha mesélek, legyen akármilyen érdekes, akkor vagy egyáltalán nem mond rá semmit, vagy a fenti példás, hogy valami teljesen másról szóló dolgot. A hümmögés már egy nagyon jó válasz.

Azt mondja, hogy ilyen a természete, nem tud változtatni. Viszont engem nagyon zavar, hogy ha beszélek hozzá, akkor még csak felém sem néz, és nem reagál semmit.

Egyébként egy nagyon jószívű, segítőkész, gyengéd férfiről van szó.

Korábban voltak fiú barátaim, így nem arról van szó, hogy nem esetleg csak csajos témákat hoznék fel. Srácokkal, volt pasijaimmal, húgom párjával el tudok beszélgetni, tudunk témázni, tudunk együtt röhögni.



2014. jún. 4. 23:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem illetek össze.
2014. jún. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
21%
Lehet,hogy te nem figyelsz eléggé rá.Ezt nőként írom neked.Azt nem írod le,hogy ő miről beszél,vagy mit mond.
2014. jún. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
65%
1.-vel értek egyet. Vagy forduljatok szakértőhöz, hátha adnak valami jó tanácsot
2014. jún. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos tényleg vannak ilyen típusú emberek, sok mindent nem lehet velük kezdeni. Korábban volt egy ilyen párkapcsolatom, hát elég lehangoló egy idő után, hogy nem lehet velük kommunikálni.
2014. jún. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
61%
Konkrétan én is ilyen vagyok.Ha nincs konstruktív hozzáfűznivalóm, nem mondok semmit, ez nem jelenti azt, hogy ne figyelnék oda.Inkább hallgatóság vagyok, mint beszélő.Valószínűleg szimplán csak introvertált természet.
2014. jún. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
72%
Két társam is ilyen természet volt. Ez igazából szerintem az a kategória, hogy vagy megszokod, vagy megszöksz. Max. annyit tehetsz, h kicsit könnyebb legyen számodra, h figyeld meg mik azok a témák, amikre nyitott, és olyankor beszélgessetek azokról. Gondolom, azért van vmi, ami őt is érdekli.
2014. jún. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: pont ez az, hogy alig tudom elérni, hogy szóra nyissa a száját :S Konyhában mondtam (épp főzött), hogy mondjon o valamit. Erre azt válaszolja, hogy épp a kaján gondolkodik. Mondom rendben, akkor hagyom. Ekkor, hogy álljak ott mellette, legyek vele. Mindig ez van. Ma is volt egy 2 órás szünete ami alatt hazajött, mert tudta, hogy itthon vagyok. De nem szólt semmit, befeküdt az ágyba és átkarolt és így telt el a 2 óra.

Pár napja kipróbáltam, szabadnaposak voltunk mindketten. 8-kor keltünk, direkt nem szóltam hozzá semmit, vártam, hogy o szólaljon meg. Fél 11-kor kérdezte meg, hogy nincs-e kedvem kimozdulni kicsit?! Előtte úgy reggeliztünk meg és voltunk el a szobában, hogy 2.5 órán keresztül nem volt mondanivalója számomra.

2014. jún. 5. 00:45
 8/31 anonim ***** válasza:
93%

A kínos csend...

Szakíts!Ezt tudom erre mondani.


Minél előbb!

2014. jún. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Elég család centrikus és vallásos. Kérdezek valamit a vallással kapcsolatban, amire ahelyett hogy kifejtené a választ, azt mondja, hogy ha érdekel, majd vesz nekem könyvet és azt elolvashatom. Kérdezek az országáról. Akkor a válasz, hogy ott a Wikipedia. Mondom, a családjáról... akkor az a válasz, hogy nem tud mit, egyszerű, de jó emberek. Ha olyan fimet nézünk ami teljesen az o kedvence, akkor az után is rögtön szó nélkül leoltja a villanyt, hogy rendben alvás. Szakács és ha kérdezek a kajával kapcsolatban, akkor az a válasz, hogy "mert így szoktuk". Ha én mondok valamit és nem ért velem egyet, akkor "butaság", ha egyet ért, akkor hümmögés. És ezek azok amik őt érdekelnék.
2014. jún. 5. 00:51
 10/31 anonim ***** válasza:
Amikor főzött, és mondta, h azon gondolkozik pont, akkor miért nem kezdted azt feszegetni? Max. ha úgy se, akkor hagyod. Ha hív, h nem-e mozdultok ki, akkor is mindjárt kezdeményezhetsz, hogy oké, menjetek, mit szeretne, hová menjetek stb. Ne csak várd, h ő kezdjen el megszólalni. Az én párom kissé kocka volt, így pl. elkezdtem a játékokról faggatni, ha láttam, hogy vmi harcos játékkal játszik akkor arról faggattam, érdeklődtem, és végül szívesen megmutatta, h hogy kell vele játszani stb. Ez csak példa próbált lenni, hogy mit bírsz tenni.
2014. jún. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!