Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Normális ez? Aggódok az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális ez? Aggódok az összeköltözés miatt.

Figyelt kérdés

Remélem nem baj, hogy ide írok, csak kíváncsi vagyok a tapasztaltabbak véleményére. A barátommal 3 éve vagyunk együtt, most végre össze tudunk költözni. Ő dolgozik, én még diák vagyok, de dolgozni fogok én is.

Hogy is mondjam... Aggódok a páromért. Összegyűjtött 800 ezer forintot, hogy tudjunk venni magunknak dolgokat (mosógép, tűzhely, porszívó stb), szerencsére a szüleim is nagyon rendesek, támogatnak minket és segítenek ahol csak tudnak. Az övéi nem szólnak bele, de segítenek ha kell. Nézegetjük a dolgokat, hol, mit, mennyiért, de a páromat mintha ez nem érdekelne, arról beszél, hogy ő LG Cinema 3D Smart tévét akar venni, meg új laptopot (közben neki is és nekem is van saját számítógépem) meg egy csomó olyan holmit amire úgy olyan őrülten nagy szükségünk nincs. Nem is tévézünk (én 4 éve egyáltalán), a számítógépen tudunk nézni filmet, meg jövőre anyukámék amúgy is akarnak új tévét magukhoz, a régit odaadnák nekünk (teljesen jó, nagy, éles képű az is), most vettek új ágyat, semmi baja a réginek csak kicsit kopott a huzat, mondták, hogy odaadják nekünk, de a párom azt mondta, hogy nem kell, vesz ő újat. Utána apukám javasolta, hogy vegyünk mosogatógépet, mert azzal lehet vizet spórolni, neten találtam egyet 12 ezerért, alig használt, konyhacsere miatt eladják, apukám el is tudná hozni. Ezen is elkezdett veszekedni, hogy neki nem kell másé, neki nem kell használt, neki új kell. Aztán végül csak meggyőztem, mire azt mondja "végülis az a 12 ezer forint a 140 ezer forintos tévémhez képest semmi :)".

Oké, hogy tervezget, hogy majd szeretne tévét meg egyéb dolgokat, de ez már túlzás szerintem. Meg hogy szeretne saját dolgokat, de azért mégiscsak jól esne, ha tudnánk matracra gyűjteni, addig elvagyunk a régi ágyon, nem pedig hogy veszünk moströgtönazonnal egy rosszabb matracot.


Normális ez a viselkedés? Veletek is volt ilyen? Elmúlik majd ez nála?


23/N


2014. júl. 1. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Mondjuk én egyáltalán nem értem mire kell tévé manapság? Mi az amit a tévé tud, de a számítógép nem?
2014. júl. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

Most ha összegyűjtötte, megdolgozott a pénzért, mért nem költheti arra, amire szeretné?? Egyelőre még nem vagytok közös kasszán, így nem látom akadályát. Én igencsak rossz néven venném, ha más akarná beosztani a pénzt, amit én kerestem meg.


Majd ha együtt éltek, és a közös pénzből akar olyan dolgokat venni, amivel nem értetek mindketten egyet, akkor ráérsz gondolkodni. De attól, hogy a saját pénzét a saját vágyai szerint költi, ez még nem törvényszerű.

2014. júl. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha ilyen igényei vannak a párodnak akkor el kellene döntenie, hogy veled szeretne összeköltözni vagy pedig saját magára akarja költeni a pénzét. (nem mintha ez probléma lenne, hiszen ez az ő pénze) Ennyi minden nem fog beleférni 800e Ft-ba főleg, ha mindenből újat szeretne. Ülj le vele és közösen írjátok össze, hogy mit szeretnétek venni és az mennyibe kerülne. Lehet, hogy ha látja, akkor ő is átgondolja a dolgokat.
2014. júl. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szerintem meg lehetne annyira felelősségteljes hogy ha már összeakar költözni a barátnőjével akkor gondoljon a jövőjükre és ne verje el a pénzét 'haszontalan' dolgokra. Inkább rakná félre, gyűjtögesse..Próbáld meg megbeszélni vele és találjatok ki olyan dolgokat amit ő is meg te is szeretnétek az új lakásba venni.
2014. júl. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Normális. Fiatal még, gondolom, a közös életeket tervezgeti és mindenből a legjobbat akarja. Egyébként érdemes is hallgatnod rá: most még, gyermektelen, dolgozó párként sokkal többet engedhettek meg magatoknak, mint később, amikor egy fizetés plusz gyesből kell megélni egy-két gyerekkel..
2014. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát a barátod eléggé a fellegekben jár...
2014. júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

MIELŐTT összeköltöztök, tisztázzátok az anyagi dolgokat és az igényeket, álmokat, egymás felé elvárásokat is.


Igenis egy normális, felnőtt párnak együttélés előtt le kell ülni és meg kell ismernie egymás elképzeléseit.

Te inkább racionálisabb, spórolós típus vagy, ő inkább ötlettől vezérelt, hedonistább.

Nincs is ezzel semmi baj, amíg az együttélésnél ki nem jönnek ezek a különbözőségek- meg tudjátok előzni egy nagy beszélgetéssel.

Amíg viszont nem éltek együtt, addig lehet véleményed a fiúd pénzköltési szokásairól, de bele érdemben nincs jogod szólni.

Ha ő a spórolt pénzén led tévét vesz, akkor azt vesz.


...annyit tehetsz maximum, hogy csendes kis magányodban végiggondolod, hogy ez a viselkedés jellemzi őt vagy csak egyszer dolog (valami fiús álma vagy hasonló) és ha ő ilyen típus, akkor te tudsz-e, akarsz-e ilyen emberrel együtt élni.


Hidd el, hogy a pénzhez való hozzáállás, a közös szokások kialakítása, a másik ilyen téren történő megismerése igenis fontos része a kapcsolatnak.


Kérdezd meg a fiúdat (ne támadóan, hanem érdeklődve), hogy hogyan tervezi az összeköltözést (hová, miből, albérlet vagy saját, rezsi hogy lesz, ki mit fizet, közös kassza lesz-e, mit gondol, mik kellenek az új háztartásba, addig mivel pótoljátok, amíg meglesz ráa pénz, hogy tervezi beszerezni, milyen pénzből stb.)

Sokat megtudhatsz róla.


Ne ötletszerű legyen az összeköltözés, hanem felelősen gondoljátok végig, úgy nem lesz nagy pofáraesés :)

2014. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor a párommal összecuccoltunk, beszálltam én is, eszemben sem lett volna a nyakába akaszkodni,arról nem is beszélve, hogy megmondjam neki, mit vegyen a SAJÁT pénzén!
2014. okt. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!