Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van itt olyan nő vagy férfi,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan nő vagy férfi, aki nem válna el azonnal, ha fizikailag (vagy szavakkal) bántalmazza a házastársa?

Figyelt kérdés

Mi fér még bele azoknak, akik elválnának és azoknak, akik nem. Egy pofon? Egy lecédázás? Egy karszorítás?


Azok, akik nem válnak el, őket bántották a szüleik? És ők bántják a gyerekeiket?


Vagy szerintetek mitől függ, hogy ki engedi a bántalmazást?


Nekem pl. mindig azt mondta anyukám, hogy ha egy férfi a falhoz vágja valamijét dühében, legközelebb te leszel az, akit falhoz vág.



2014. júl. 4. 20:20
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
64%

Szerint ha egy nőt vernek és még marad is, az meg is érdemli!

Az ilyen kapcsolatban mindkét fél "beteg", az egyik nem tudja levezetni a feszültséget, a másik meg mártírt játszik és várja hogy majd jobb lesz a helyzet.

Pszichiátriai eset mindkét fél, és egyáltalan nem normális dolog! Irány az orvos!!!

2014. júl. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
57%

nálunk a veszekedések csak ordibálásig fajulnak. sose ütne meg, az exét se bántotta pedig egy ribi.

az a baj annyira szereten hogy az első pofont még meg tudnánk beszêlni, de a második után fognám a gyereket és lelépnék

2014. júl. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
74%

Én 7 éve vagyok a bárommal, nyilván volt pár vitánk, de soha nem ordibáltunk egymással, ő egyetlen egy csúnya szót nem mondott nekem, én többet, de a legsúlyosabb is az volt, hogy "idióta vagy", amit elnevettünk utána.


Nekem egyszerűen semmiféle erőszak nem fér bele a párkapcsolatba.

2014. júl. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos sok esetben az első pofont megelőzi a verbális bántalmazás, az áldozat önbizalmának teljes leépítése, így el jut arra a szintre, hogy ha megütik akkor még ő kér bocsánatot, mert biztosan megérdemelte. Valóban szörnyű, tragikus, és megdöbbentő, hogy ilyen egyáltalán van.

Én nem várnám meg, hogy megüssön, ha látom rajta, hogy agresszív vagy labilis, esetleg elkezdődne a verbális bántalmazás, az alázás azonnal kidobnám.

2014. júl. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
82%
Úgy van, ahogy előző mondja. Nekem volt egy olyan párom, aki nagyon csúnyán beszélt velem. Belőle kinéztem volna, hogy megütne, de nem merte megtenni a kapcsolatunk alatt. Mondjuk kiadtam az útját anélkül is. A mi kapcsolatunk odáig fajult el, hogy veszekedtünk, mert állandóan próbálta lehúzni az önbizalmam. Na de jó nagy fába vágta a fejszéjét.
2014. júl. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
86%

Azzal nem értek egyet, hogy legközelebb téged vág falhoz... Pont azért vág mást falhoz, mert téged nem akar.

Úgy gondolom, pár hónap alatt kiderül, hogy valaki milyen ember, és olyan értelmi fogyatékos, hatalomra vágyó, patriarchális marhához nem mennék hozzá, aki erre hajlamos.

Egyébként, ha véletlenül mégis félreismernék valakit, az első pofonnál/meglökésnél költöznék, de 10 percen belül már nem lennék a lakásban.

2014. júl. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

"Azzal nem értek egyet, hogy legközelebb téged vág falhoz... Pont azért vág mást falhoz, mert téged nem akar. "


Ezt csak azért szokták így gondolni, ahogy írtam, mert az ember nem vezeti le tárgyakon a feszültségét, ha normális. És ha épp nem lesz ott tárgy, akkor se fogja tudni magába fojtani, hanem meg fogja ütni a gyereket vagy a társát. Logikusan végiggondolva ez történhet, bár a fal mindig ott van.:)


Nekem az exem egyszer a számra csapott, előtte hónapokig ment a lelki terror, de úgy éreztem, ő jobb pasi, meg kell felelnem. De az a szájra ütés volt a végső pont, amikor kijöttem ebből. Előtte és utána is csak értelmes pasikkal akadtam össze szerencsére:) Ő vágta mindig valamijét a földhöz, mielőtt aztán én lettem az áldozat.

2014. júl. 4. 22:54
 18/46 anonim ***** válasza:
73%

számomra nehéz kérdés, mert verbális bántalmazás nem hat meg, bármit lehet mondani, nem veszem fel, mert sajnos gyerekkoromban szüleim szájából kötőszó volt a b. meg, a k. anyád és társai, így ezek nálam egyik fülemen be, másikon ki, úgyhogy ha valaki ezzel akar kihozni a sodromból, rossz lóra tesz. Volt egy kérdés, amikor a feleség azt kérdezte, hogy most hagyja el a férjét, aki lehülyézte?? Én itt nem értettem, nem hiszem, hogy válóok lenne, dühében sok mindent kiejt az ember a száján, amit persze nem gondol komolyan, nem szép, de ez a vita hevében van, nyilván attól is függ, ki milyen vérmérsékletű.

A fizikai bántalmazás más tészta. A férjem borzasztó türelmes ember. Életemben nem láttam még verekedni, vitázni sem nagyon, én viszont hihetetlenül ki tudom hozni a sodrából. De tényleg. ilyenkor nem tudom mi van velem, nem szándékos, de néha nagyon össze tudunk veszni, és ilyenkor ha lekeverne egyet, esküszöm megérteném, meg is érdemelném. De soha nem emelt még rám kezet.

Viszont ha ez sűrű lenne, napi szintű és ok nélkül, akkor az első pofonnál csomagolnék és tipli.

Illetve nálam a hazugság, ha hülyének néznek, az mindennél rosszabb. Talán legalább annyira, mint a megcsalás.

2014. júl. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
49%

"Ezt csak azért szokták így gondolni, ahogy írtam, mert az ember nem vezeti le tárgyakon a feszültségét, ha normális."


Pontosan!!!!!!


Nekem a tányércsapkodás, falütögetés/rugdosás sem fér bele.


De az ilyen helyzetre (is) mélységesen igaz, hogy megtalálja a zsák a foltját.

2014. júl. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:

" mitől függ, hogy ki engedi a bántalmazást?"


1. Hogy felismeri-e a bántalmazott, hogy ami érte, az bántalmazás. Ez nagyon nehéz lehet, hiszen mindannyiunkat bántalmaztak gyerekkorunkban - ha nem a családtagjaink, akkor a gyerektársaink, tanáraink, orvosok, stb.), és megtanultuk normálisnak tekinteni.

2. A családi sorsmintázattól és a kultúrától. Sok rossz dolog ELLENÉRE is szeretni tudunk embereket, ha nagyon vonzók a jó tulajdonságai, amikben valósággal lubickolunk, míg a családi sorsmintában vezeklés van kódolva az adott bántalmazásra.

2014. júl. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!