Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van itt olyan nő vagy férfi,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan nő vagy férfi, aki nem válna el azonnal, ha fizikailag (vagy szavakkal) bántalmazza a házastársa?

Figyelt kérdés

Mi fér még bele azoknak, akik elválnának és azoknak, akik nem. Egy pofon? Egy lecédázás? Egy karszorítás?


Azok, akik nem válnak el, őket bántották a szüleik? És ők bántják a gyerekeiket?


Vagy szerintetek mitől függ, hogy ki engedi a bántalmazást?


Nekem pl. mindig azt mondta anyukám, hogy ha egy férfi a falhoz vágja valamijét dühében, legközelebb te leszel az, akit falhoz vág.



2014. júl. 4. 20:20
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
91%
utolsó: Jogos pofon nincs!!! Legfeljebb olyan, amit utólag meg lehet magyarázni, esetleg meg lehet bocsájtani, de attól még nem lesz jogos.
2014. júl. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
91%

Nincs JOGOS pofon!!


"mert pl. ok nélkül szidom az anyját, bárkijét...."

Ok nélkül? Miért, okkal lehet?


Elég primitív megnyilvánulás más rokonait szidni. Azonban ilyenkor sem pofozkodni kell, ha nem lelépni egy ilyen személytől.

2014. júl. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim válasza:
Sziasztok. Ferenc vagyok, 46 éves. Egy évig éltem házasságban egy tölem 4 évvel idösebb növel. Néhány alkalommal fizikailag bántalmazott (ill. kisérletett tett arra, hogy kárt tegyen bennem amit meg tudtam akadályozni úgy, hogy nem ütöttem meg soha). Alkoholt is fogyasztott néha ami még fokozta agresszivitását. Két hónap ismeretség után ö forszirozta házassáhunkat. Viselkedése miatt adtam be a válókeresetet. Bosszúból ö hamisan megvádolt azzal, hogy fizikailag bántalmaztam. Orvosi lelettel bizonyitotta igazát, ami ellen nem tudtam védekezni. Elsö férje valóban bántalmazta. Én soha senkit. Három hónap börtönre itéltek egy éves felfüggesztéssel. Megdöbbent az, hogy a biróság nem az igazság szerint dönt, hanem az elöterjesztet dokumentumok alapján. Egyet tudok biztosan: soha nem bántottam fizikailag. Ezt volt feleségem is beismerte nekem, mikor négy szem között beszélgettünk. Együttlétük közben kiismerftem gonoszságát, amit aljas rágalmazásával még jócskán hitelesitett is.
2014. nov. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
36%
Van jogos bàntalmazàs, én azt mondom, nöként!
2015. jan. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

Ferenc: Igen, van úgy (elenyésző mértékben ugyan, de létezik), hogy egy kapcsolatban a nő bántja a férfit. Ez ugyanúgy nem jogos, és mélyen elítélendő.

A bíróság sajnos papírok alapján dönt, ami nem mindig igazságos. Durván hangzik, de te még "jól jártál". Rengeteg olyan nő van, akiket súlyosan, életveszélyesen bántalmaz a társa, de és a bíróság (meg a rendőrség) nem tesz semmit (nem tud, nem akar). A bántalmazónak általában hatalmi fölénye van (anyagiak, ismeretségi kör, egyéb eszközök), amit fel tud használni, és a saját javára fordítani. A mai magyar igazságszolgáltatás magára hagyja az áldozatokat.

2015. jan. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim válasza:

#35 irta: "Rengeteg olyan nő van, akiket súlyosan, életveszélyesen bántalmaz a társa, de és a bíróság (meg a rendőrség) nem tesz semmit (nem tud, nem akar). A bántalmazónak általában hatalmi fölénye van (anyagiak, ismeretségi kör, egyéb eszközök), amit fel tud használni, és a saját javára fordítani."


Az én esetemben forditva történt. A volt feleségemnek lehetett komoly kapcsolata, amivel elintézhette hogy hamis vád alapján elitéljenek. A látleletröl felvett orvosi jelentést, ami szerint elitéltek sohasem láttam én személyesen. Mivel tölem nem szerezhetett sérüléseket, saját magát meg nem hiszem hogy megrugdosta volna, igy kétségbe vonom azt is, hogy egyáltalán létezik ilyen. A "védöügyvédje" (szerintem bünpártolója) bérének kifizetését tölem várja el a biróság. Volt feleségem, orránál fogva vezeti és saját piszkos céljára használja fel a közhatalmakat. Az állami aparJtus igy vagy tényleg nagyon naiv, vagy pedig cinkosként aljas, mint a volt feleségem.

2015. jan. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

"Az én esetemben forditva történt."


Igen, ezért írtam, hogy bár nem jellemző, de természetesen van példa a fordított felállásra is.


"Az állami aparátus igy vagy tényleg nagyon naiv, vagy pedig cinkosként aljas, mint a volt feleségem."


Mindkettő lehetséges. Plusz tudatlan és képzetlen is, főleg családjog terén vagyunk fényévekkel lemaradva a modern jogi eljárás követelményeitől.

2015. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim válasza:
Albérletben éltünk amit én finansziroztam a gyenge fizetésemböl. Feleségem munkanélküli zenetanárnö volt. Viselkedése miatt én adtam be a válókeresetet, mert már tarthatatlan volt nekem a helyzet idegileg és anyagilag is. Feleségem nem akart válni, mert akkor az utcára került volna. Bosszúból, feljelentette a céget ahol dolgoztam feketén. Lecédázta a munkaadóm lányát aki feljelentette öt és azért feleségemet pénzbirságra itélték rendbontás miatt. Egyébként is folyamatosan betegesen féltékeny volt a fiatalabb nökre. Az eset szerbiában történt. Feleségem azt mondta: "mivel nem kérhetek kártéritést töled azért, mert érzelmileg zaklattál, ezért fizikai bántalmazással foglak vádolni". Az orvostól az ügy azonnal a rendörségre, majd onnan a biróságra került. Beindult egy nagy, erös buta gépezet, ami azután ledarált engem. Ez olyan "hajnyirógép" szerü intézmény, ahol az elsö nyirás után mindenki feje egyforma lesz :) Vádlottként engem nem illetett meg ingyen ügyvéd. Volt feleségemet pedig fizetett ügyvéd "védte".
2015. jan. 11. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim válasza:

"Volt feleségem, orránál fogva vezeti és saját piszkos céljára használja fel a közhatalmakat."


Azért nem akármilyen csajom volt ugy? XD


Igaz, hogy aljas, de tehetséges és bátor. Fözni jól tud, nagyon tisztán tart mindent. Nekem még most is tetszik, csak a programot kéne update olni a fejében.

2015. jan. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

"Igaz, hogy aljas, de tehetséges és bátor. Fözni jól tud, nagyon tisztán tart mindent. Nekem még most is tetszik, csak a programot kéne update olni a fejében."


Fú, karvak, ha rólam mint a feleségedről ilyen megalázóan beszélnél, én is elgondolkodnék a "kicsináláson". Kezdem érteni, hogy az érzelmi bántalmazás alatt mit érthetett a nő, és van egy sanda gyanúm, hogy az "aljas bosszú" szimplán jogos viszontválasz a viselkedésedre.

2015. jan. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!