Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti engednétek a...

Szülők, ti engednétek a nagykorú gyermeketeknek, hogy minden hétvégét a párjánál töltsön, sőt az egész nyarat is, mert évközben tanul, otthon van veletek? 200 km-re lakik a párja.

Figyelt kérdés
A párom mindent megad nekem, autóm is van. Rendszeresen azt mondja, hogy csak a dízel árát fizessem, minden költséget ő áll, amíg nála vagyok.
2014. júl. 1. 12:49
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
74%
Mivan?
2014. júl. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
38%
Én engednélek, de adnék is pénzt. Sőt kérném, hogy azért a nyár folyamán 2x azért nézz rám, élek -e még. Mivel van autód, ez nem jelenthet akadályt még úgy sem, ha a pároddal együtt jössz.
2014. júl. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
73%
A kérdésben el van rejtve a válasz: nagykorú vagy. Bár, én, ha a helyedben lennék, nem lenn arcom ahhoz, hogy valaki eltartson engem. Még akkor sem, ha mondja, mert ezt később simán az orrod alá dörgölheti, hogy na bezzeg, én ezt meg ezt fizettem neked, te meg... Szóval, érted... Tudom, a te párod nem ilyen, de na.. Ha máshol nem, akkor itt láthatod, hogy a sok problémás nőnek sem ilyen volt korábban a párja. Szóval, én elengednélek, mert ez nem is lehet kérdés, de a helyedben ennyi időre nem mennék.
2014. júl. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
70%

Nagykorú vagy, tehát elvileg nincs akadálya. Más kérdés, hogy én elég gáznak érezném, ha hónapokig eltartatnám magam. Meg azt is, hogy iskolaidőben tartsanak el a szüleim, de amint lehet menekülök tőlük.


Miért nem lehetnek minden 2. hétvégén nálatok? És a nyáron is pár hetet?

2014. júl. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
19%
"Miért nem lehettek"
2014. júl. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Az igazság, hogy ez a 200 km kegyetlen sok. Dolgoztam, amíg vettem egy saját autót magamnak, dolgozom suli mellet, amiből a kötelezőt fizetem ki és tele tankolom az autót. Hétfőn a páromtól jövök, egyenesen suliba megyek, kedden, szerdán, csütörtökön, a szüleimnél vagyok, suliba kocsival járok, pénteken tanítás után felhívom szüleimet, hogy mentem a páromhoz, és onnan a párom hívja fel őket, hogy nyugodjanak meg egyben vagyok, a kocsi is. Igaz, hogy keveset eszik a kocsi, de a párom szereti, ha egész nyáron nála vagyok. Vagyis vége a sulinak, aztán 1 hetet itthon vagyok szüleimmel, és utána megyek hozzá egész nyárra. Nem kér semmit, eleget keres, hogy eltartson a nyáron. Azért főzni-főzök neki, meg megcsinálom a házimunkát amit kell stb. És kb augusztus utolsó 2-3 napján jövök el tőle, hogy a sulira felkészüljek.

Korábban is ezt csináltuk, most 22 vagyok, 18 évesen ismertem meg. 4. éve megy ez. Majd közölte, mivel a jövőt együtt tervezzük, hogy szeretné, hogy ha hozzá költöznék ha befejeztem a sulit. Amíg nem találok munkát, vállalja az eltartásomat is. Mivel eleget keres, azt is közölte, hogy ő benne is lenne, ha soha nem akarnék dolgozni. De én majd dolgozni akarok, tehát ez kifújt ez a lehetőség. Sőt... Pár hónapja közöltem vele, hogy nem tudok hétvégén hozzá menni, mert elfogyott az üzemanyag és nincs pénzem újra tankolni, mivel szüleim is az én kocsim használták, mert az övék elromlott. Erre busszal eljött, elmentünk benzinkútra és kifizette a tankolást, hogy ne legyen kifogásom, hogy miért nem megyek hozzá.

2014. júl. 1. 13:09
 7/39 A kérdező kommentje:

Szüleimtől csak azt hallom vissza emiatt, hogy nem kéne minden hétvégét ott tölteni, meg az egész nyarat...


De a szerelem nagy úr... Legutóbb megpróbáltak megzsarolni, ha kiteszem a lábam itthonról, többet nem jöhetek vissza... Erre az volt a válaszom, hogy oké, mad a párom eltart és finanszírozza a tanulmányaimat...


Mikor ezt kimondtam egyből megváltoztak, és már nem nagyon akarták tiltani... Nem tudom mitől félnek...

2014. júl. 1. 13:13
 8/39 anonim ***** válasza:
39%

De ha ennyire nem gond a pénz, miért nem tudtok néha pár napot a szüleiddel lenni?

Függetlenül attól, hogy hány éves, én sem örülnék, ha a gyerekem egész nyáron rám se nézne.


Ráadásul mit csinálsz a párod lakásában egész nap amíg ő dolgozik?

2014. júl. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
6%

Oh tök cuki barátod van :-) Igen engednélek:)

Menj, ne hagyd ki:-)

2014. júl. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
57%
a párod buszozott? nincs autoja?
2014. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!