Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen ember az ilyen? Van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen ember az ilyen? Van értelme ilyen emberrel házasságban maradni? Van erre mentség?

Figyelt kérdés
A férjem gyűjt egy bizonyos célra. Kértem, hogy adjon kölcsön (már ez is milyen gáz, tekintve, hogy én havonta 3-szor annyit adok a közösbe), mert kifutottam a konyhapénzből és már nincs otthon babakaja meg gyógyszer is kéne a kicsinek, de ő nem ad, mert "vigyáznia kell a gyűjtött pénzére". Erre kérhettem pénzt a tesómtól.
2014. júl. 28. 16:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
98%
Vannak emberek, akik nem értik a házasság jogi oldalát. A férjed is ilyen, meg te is ilyen vagy, ha ezt eltűröd. Tök mindegy, hogy hová gyűjtögeti a "pénzét", ha a Holdon tartaná is, annak a fele akkor is a tiéd. Meg amúgy szentség ide vagy oda a férjed egy anyagias patkány, aki egyértelműen nem nőtt még fel a gyermekvállaláshoz, lévén, hogy nem képes a saját gyereke szükségleteit, az ő vágyai elé helyezni. És most nem véletlen írtam szükségletet, mert az étel az szükséglet, az ő cucca, meg csak vágy.
2014. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem mióta házasság az, ahol "kölcsön" kell kérni egymástól?


Mi sem a szó szoros értelemben vett közös kasszán vagyunk, ha úgy nézzük (a közös költségek után mindenki arra költi a saját pénzét, amire akarja), de a büdös életbe nem kellett kérnünk egymástól, mert egyértelmű, hogy ami az enyém az övé is, és fordítva...

2014. júl. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
98%
"Drágám, ami a tiéd, az az enyém is, ami meg az enyém, ahhoz neked semmi közöd!"
2014. júl. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
szóval, a tesódtól kölcsönkapott pénzből főzött ételből gondolom a férjed nem kap a hónap további részében, ugye?
2014. júl. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj, de nagyon erdekel, hogy mire gyujt a ferjed ami annyira fontos, hogy a gyerek ne kapjon enni meg gyogyszert miatta? Tenyleg nem tudom elkepzelni.
2014. júl. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
91%
Nekem elsőre az szúrt szemet hogy irod " havonta 3-szor annyit adok a közösbe.. Szerintem ülj le a férjeddel és beszéljétek át a kiadásaitokat egy hónapra vetitve, mondd meg neki hogy drágám X összeget leteszel minden hónapban, ugyanennyit én is a maradékot meg gyűjtögetheti. Ez igy ebben a felállásban nem igazságos, és még ráadásul kölcsön is kellett kérned miatta. Ha Te is uganannyit adnál a közösbe nem kerültél volna ilyen helyzetbe. Nálunk nincs különkassza, nem is támogatom, de a Ti esetetekben szerintem megfontolandó lenne. Tudnék csúnyát irni hogy milyen ember az ilyen...
2014. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Esélytelen a különkassza, mert vagy én kifizetek mindent azzal, amit hazaad, vagy nincs kifizetve. Vezetek excel fájlt a minden hónap kiadásaival. Nem egyszer leültem már vele és elmagyaráztam, hogy mi mennyibe kerül, mennyink van és mennyit kéne kifizetni. De leszarja. :(
2014. júl. 29. 10:14
 18/21 anonim ***** válasza:
89%
Az ilyen házasság nem "szentség", hanem egy semmi a szentég háta mögé bújva.
2014. júl. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 omba ***** válasza:
100%

"Nekem is az a felfogásom, hogy a házasság szentség " - hát neki meg nem...


De hogy létezik bármi, ami fontosabb a gyerekénél - na az : piros lap!

És, hogy létezik bármi, ami fontosabb annál, hogy a gyereke egyen.... erre nincs ideírható szó....

2014. júl. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Vázold fel neki, hogy ha nem változtat a stílusán, válni fogsz. Elmondhatod neki, hogy a gyerektartás nem 3 Ft lesz, hanem minimum 10. És mellé még a saját lakhatása is.

Ez nem házasság. Ez egy olyan dolog, ahogy a többiek is írták előbb, bár szerintem ez kicsit módosítva helyes.


"Ami a tiéd meg a picié az az enyém is, ami az enyém, ahhoz semmi közötök."


Mi két és fél éve élünk együtt, még csak eljegyzés sem volt, de a kezdetektől úgy mentünk ki, hogy MINDEN közös. Ha megszorulok, akkor ő segít ki, ha ő, akkor én. Külön számlánk van, vásárolni egyszer egyikünk, másszor másikunk kártyájával szoktunk.


Van félretett pénzünk nekünk is, közel 200 rugó, de sokszor hozzányúltunk. Tök mindegy, hogy közös dolgot vettünk, vagy csak neki, vagy csak nekem. Pedig azt közösen gyűjtöttük össze. Ezt is úgy, hogy általában az én számlám ürül le, mivel én megyek javarészt vásárolni, tehát ha szó szerint néznénk, akkor az ő pénze megy oda, ahogy most nálatok van, de ez egy kapcsolatban nem így működik.

Én biztos, hogy lépnék. Így, ahogy leírtad, olyan, mintha te mosnál, főznél, takarítanál rá, meg vásárolnál, fizetnéd a rezsit, stb., ő meg nagy nehezen hajlandó valamennyit befizetni, hogy mégse ingyen éljen a nyakadon. Bocs, de ez kihasználás, élősködés, nem házasság.

2014. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!