Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Védi előttem, vagy valóban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Védi előttem, vagy valóban nem érdekli?

Figyelt kérdés

2,5 éve vagyunk házasok. Sokáig tartott, mire az előttem lévő exe végre eltűnt az életünkből. Sok közös barátjuk és viharos szakításuk miatt sokáig téma volt nálunk (az ő családjában). Az agyamra ment. Az egyik közösségi oldalon közös oldalt csináltunk, ill. az övéhez beírt engem is, mivel, hogy ő úgyis ritkán nézi, meg hát nincs előlem mit titkolni. Hát, én kitöröltem az ismerősök közül az exét, mert iszonyatosan irritált a feje. Végre elértem, hogy ne beszéljenek róla a jelenlétemben, a férjem se emlegesse, erre most a csaj küldözget mindenféle meghívókat a neten.

Erre már pipa lettem, hogy ez soha nem fog lekopni rólunk? (6 éve szakítottak). A férjem meg csak úgy reagált erre, hogy nem direkt hívott meg. Ja, mondom nem vagyunk ismerősök vele, így tuti nem véletlenül adott hozzá bennünket a meghívottak listájához. Erre nyugodtan rávágta: "Úgyis tudja, hogy nem megyek el!" Ja, mondom akkor minek hív meg? Újabb válasz: "Tuti, hogy nem érdekli, hogy mi van velünk, le se sz...ja!"

Ez mind kamu, tudom, hogy beszél rólunk, meg les minket, érdeklődik. Csak azt nem értem, hogy a férjem most ezzel védi, vagy valóban ennyire nem érdekli a csaj, és azért ilyen pozitívan közömbös? Mi a véleményetek?



2014. júl. 29. 22:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a férjed nem érdekli, így majd megunja az a nő.


Engem is irritál a férjem exe, újabban ő is elkezdte keresni a férjem. Biztos valami front van. :D Viszont nem foglalkozok vele érdemben, mert minek? A férjem engem szeret, engem vett el, azzal a nővel meg eleve szakítottak..


Engem amúgy azért irritál különösen, mert mikor összejöttünk és komolyra is fordult és ezt megtudta, akkor gyorsan vissza akarta szerezni a férjem. Mivel voltak még cuccaik egymásnál, így muszáj volt találkozniuk és mesélte a férjem, hogy folyton fogdosni, meg ölelgetni akarta, meg az ölébe akart ülni, tök kellemetlen volt neki, meg leállította és vannak még nála könyvei, de inkább megveszi őket újra, nem akar vele találkozni megint.


Aztán meg telefonálgatott neki, hogy menjen át hozzá, várja, vacsorázhatnának, meg megmasszírozhatná meg ilyenek. Akkor a férjem elmagyarázta neki, hogy ő velem van, engem szeret és fogja már fel, hogy ez nem normális dolog, amit csinál.


Végül csak lekopott, mert látta, hogy nincs értelme. Aztán mikor megházasodtunk évekkel később, megint bekattant neki a téma és most megint írogat a férjemnek, aki válaszolgat neki, de nem olyan nagyon érdekli de igazából nem akar bunkó sem lenni, mert a nő sem úgy kereste fel, mint régi szerelmese, hanem csak mint ismerősök, hogy hogy vagyunk, ő hogy van stb.


Én mondom féltékeny nem vagyok. Tudom, hogy a férjemben megbízhatok és nem érdekli. De akkor is irritál, mert mi a halál f_szát képzel ez a nő, főleg mikor üzengeti nekem, hogy engem is puszil? Hogy gondolja, hogy én azt elfelejtem, hogy mikor rájött, hogy komoly a kapcsolatom a férjemmel, akkor mindent megtett, hogy visszakapja, ha lehetősége nyílik rá, akkor még meg is erőszakolja? És akkor most 5-6 évvel később azt hiszi, hogy pozitív érzésekkel fogok rágondolni és nem úgy, hogy húzz any_dba, te pics_? Nem is tudom, hogy gondolja, hogy neki bármiféle családi barátként helye lenne az életünkben. Na ez idegesít, hogy mégis mit gondol?


De egy szót se szólok, nem akarom, hogy a férjem véletlen úgy érezze, hogy én beszabályozom, mert előbb-utóbb magától is az lesz a vége, hogy lekopik a nő. Akkor meg én minek pattogjak, minek idegesítsem a férjem?

2014. júl. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
11.-hez hozzátenném, hogy nyilván az, hogy egy szót sem szólok, addig áll meg, ameddig ilyen "látszólag ártalmatlanul" közelít. Abban a percben, hogy csak a nyomát is előveszi a nyomulásának, mint régen, szólnék a férjemnek, hogy igazítsa el, ha nem teszi meg rögtön magától.
2014. júl. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Te, mi lenne, ha torolned magad a facebookrol?
2014. júl. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Tiltsd le! Hatékonyabb, mint a törlés! ;)
2014. júl. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

11-es.. Csak az érti meg, aki benne van. Én sem féltékeny vagyok, hanem dühös. Az emberek szajkózzák: "Ami volt, az volt, az már a múlt!" Legszívesebben rákérdeznék náluk, hogy "Halljátok, amit mondotok?" VOLT! Nem pedig van. Itt a pont.

Volt egy barátnőm, aki hasonlóan viselkedett, mint akiről Te írsz. Megtudta, hogy az volt pasijának új barátnője van, elkezdte hívogatni, folyton kitalált valamit, hogy írhasson neki. Mikor a pasi visszaírt, akkor meg olyanokat nyomott neki, hogy ő mennyire szereti még most is, de csak mint barát, ő a legjobb, legszebb, legtökéletesebb pasi, és szeretné ha nagyon jó barátok lennének... hasonló ömlengések. Aztán rátért az új barátnőre, hogy mennyire helyes, aranyos, szeretne vele barátkozni. Mikor rákérdeztem a barátnőmnél, hogy ezt miért csinálja, azt válaszolta, hogy neki már nem kéne a pasi, nem akarja visszaszerezni, csak be akarja bizonyítani, hogy ő jobb nő, mint a másik, hogy ha akarná, el tudná venni tőle, és hogy röhög a csajon, hogy a h...e, hogy még kávézni is meghívta őt, és el is panaszkodta neki, hogy milyen gondjaik vannak. Nem is tartott sokáig a barátságunk, mert mikor összejöttem a férjemmel, egyszer a férjem elment a barátaival egy szórakozóhelyre, a "barátnőm" meg egyből lecsapott rá, ölébe ült, és elkezdte nyomni a süketet, hogy "Na, mi van? Kiengedett? Azt hittem papucs vagy!" Amikor a férjem elhajtotta, elkezdett mentegetőzni, hogy ő mennyire szeret engem, olyan vagyok neki, mint a húga. Ott vége is szakadt a többéves pajtizásnak. Az ilyen nők nagyon sunyik, képesek bájosan mosolyogni, kedveskedni, viccesen provokálni, még csokit is küld neked, csak hogy a közeletekbe férkőzzön és rombolhasson.

Ez a viselkedés, amit némelyik ex produkál annyira nevetséges, állatias viselkedés. Meg akar "verekedni" azért, ki a jobb nőstény? Vagy személyes bukásnak éli meg, hogy a volt pasija nem megy el remetének, és siratja élete végéig? Némelyik még megsértve is érzi magát, hogy "Hogyhogy elfelejtett ENGEM?"

2014. júl. 30. 09:14
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én kapcsolatom hasonlóan indult a vőlegényemmel anno, kivéve, hogy egészen addig ameddig a csaj nem szerzett tudomást arról, hogy mi együtt vagyunk, nem is kereste a páromat. Amikor azonban egyre többen megtudták, köztük ő is, rögtön napi szinten kereste a páromat, amire a párom csak annyit mondott, hogy hát baráti dolgokról beszélgetnek, miért ne..? Hozzátenném, hogy kiderült aztán, hogy a csaj eléggé nyomult, és olyanokat írogatott neki, hogy azt hitte, hogy a párom majd rájön, hogy ő álmai nője, meg elkezdte neki mondogatni, hogy azért vigyázzon velem, meg ne költözzön össze akárkivel csak úgy, mert ki tudja stb. Aztán volt, hogy éjfélkor sms-eket küldözgetett a csaj, hogy ő mennyire bánja, hogy már nincsenek együtt, és amin aztán végképp kiborultam, az az volt, amikor a szüleivel elmentünk ebédelni egy étterembe, és az anyja azzal kezdett, hogy képzelje el a párom, egy másik exe meg terhes, és hgy nemsokára szül stb. (De ugye kiderült, hogy kb. a párom volt az első aki megtudta , hogy terhes mert ez a csaj is rögtön neki írt facebookon.) Aztán nem bírtam tovább, és megmondtam a páromnak,hogy nekem nem fér bele ez, hogy az exek ennyire jelen vannak a mindennapjainkban, de ha neki fontos, akkor legyen, viszont akkor azt jelezze, mert így nem maradok vele együtt. Belátta, hogy igazam van, és leállította az exeket, megszakított velük minden kapcsolatot. Érdekes módon azóta semmiféle vitánk nem volt ebből adódóan, és sokkal nyugodtabb az életünk is.
2014. júl. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
De miért vagy dühös, a párodra legyél. Nálunk az ex mindennap a párom üzletében volt, amikor kirakta a pasija az exét, szinte a párom vállán akarta kisírni magát. Én megmondtam a páromnak, hogy nem gond, de ő se mukkanjon ha én is ilyen szorosan fogom tartani valamelyik exemmel a kapcsolatot. Nahát még a gondolattól is rosszul lett és szépen ő építette le a lányt. A párod dolga, hogyha erőszakos, akkor építse le, ha pedig tényleg csak egy normális ismerősi kapcsolatot akar a lány, hát a múltat azért te nem törölheted ki, ha nem bízol a párodban, akkor nálatok van a bibi.
2014. júl. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Most beigazolódott a tény, hogy a legrövidebb út az őszinteség. Rákérdeztem a férjemnél, hogy miért viselkedik így ezzel a helyzettel kapcsolatban, elmondtam, hogy engem zavar, hogy néha olyan érzés, mikor meg akar nyugtatni, mintha az exet védené. Elmondta, hogy ő annyira közömbös a lánnyal kapcsolatban, hogy arra se méltatja, hogy idegeskedjen a hülyeségei miatt, és hogy hadd vergődjön, majd megunja. Idővel majd rájön, hogy felesleges bennünket gyaláznia, fikáznia, felesleges kedveskednie, bármi egyéb amivel bepróbálkozik, és majd eláll. Ő addig nem fogja elővenni, míg konkrétan nem bántja őt, vagy a családot. Akkor viszont az Isten irgalmazza! Szerinte a csaj irigy, hogy nekünk sikerült, neki meg nem. Én ezt mind megértem, de valahol akkor is idegesítő, hogy az ember nem akarja hallani, és mégis muszáj. Sokan azt mondják, hogy nem kell figyelembe venni, és igazuk is van, de néha már olyan a csaj mint egy gennyes seb, ami viszket, és nem vakarhatod meg...
2014. júl. 30. 14:57
 19/19 omba ***** válasza:

Elsőre úgy tűnt: erősen túlreagálod a dolgot, a férjedet kb megértem (férfi szolidaritás), bár azért a rokonságát neki kéne figyelmeztetni, hogy váltsanak már témát...


A fészen meg van egy olyan menüpont, hogy "letiltom" attól kezdve annyit látsz róla, mint rólam.

2014. júl. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!