Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasság valóban arról...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasság valóban arról szólna, ha az egyik fél megszegi az egyik ígéretét, akkor a másiknak is meg kell valamelyiket?

Figyelt kérdés

Tehát. Én amit ígértem, betartom és pont. Ezért nem veszi be a gyomrom,hogy most azért ne tartsam be a holtodiglan-holtomiglant,mert a másik megszegte a hűség ígéretét?

Én,azért legyek ígéretszegő,mert a másik megszegte? Hol van itt az igazság? Kérlek magyarázzátok el ezt! Mert tudom,hogy már lépnem kéne,de hát megígértem,hogy örökre együtt és ezt komolyan is veszem. Köszönöm.


2014. máj. 3. 10:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
39%
nem. Mindenkinek saját lelke és belátása szerint kell az életben cselekedni, mindet tetted téged minősít, hiába hibáztatnád aztán a másikat, hogy de pedig te is
2014. máj. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
50%
Én teljesen értem mit mondasz, én is gondolkoztam már ezen. Én úgy vagyok vele, hogyha ő megcsal az az ő hibája és a válás ennek a következménye. Én biztos nem tudnék megbocsátani,és biztos nem lenne senkim évekig de lassan túltenném magam rajta.
2014. máj. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
60%

Gondolom az ilyen bosszú-megcsalásokra gondolsz. Gyerekesnek tartom.

Viszont csak azért nem fogok vele maradni, mert egyszer fogadalmat tettem.

2014. máj. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

A házasság arról szól, hogy két ember kölcsönösen szereti és tiszteli egymást. Együtt egymással érzik jól magukat ahol nincs szükség harmadikra.

Szerintem ne azon agyalj hogy miért is kell neked megszegni az esküdet a házastársad hűtlensége miatt, hanem inkább azon hogy ha ki lehet javítani a megromlott dolgokat akkor azt hogyan kéne, ha pedig javíthatatlanul megromlott minden akkor szét kell menni és külön keresni a boldogságot.

2014. máj. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

3-as légyszives olvasd el amit írtam,mert amire gondolsz,az gusztustalan.Köszönöm.


1-es szerint pedig akkor tartsak ki továbbra is.


2-es KÖSZI!


Én igazából nem szeretnék hibáztatni vagy a hibást keresni és ujjal mutogatni.Én a szavatarthatóságomból nem bírok kivetkőzni.

2014. máj. 3. 11:01
 6/25 anonim ***** válasza:
77%

A 2-es válaszolóval értek egyet.


Ha engem pl. megcsaltak, akkor nálam nem old meg semmit, ha erre fel én is félrelépek. Bosszúállóbb fajtáknak biztos kell ez, mert nyilván azzal, ha én is félrelépek, a páromnak sem tetszene.

Na de ettől jobb lesz? Szerintem nem. Szóval ettől nem oldódik meg semmi.


Ha megcsalt, akkor nem tudnék megbízni benne többé. Illetve nagyon kevés indok van, amit el tudnék fogadni és túllépni rajta, de azt is csak akkor, ha valóban azért történt.


Na de inkább az a kérdés, miért csalt meg?

-Nem szeret? Hozzám jött, de nem szeret? Nagy disznóság tőle, hogy hazudott... De attól, hogy én is megcsalom, még nem fog belém szeretni, szóval holtomiglan ide vagy oda, pápá.

-Vagy én voltam gonosz boszorka, és más nőhöz menekült? Na akkor végképp nem az a megoldás, hogy én is máshoz menekülök. Akkor el kell gondolkodnom, hogy én magam miért változtam meg, és miért ment máshoz....?


Én is betartandónak tartom az ígéretet, de azért hülye nem vagyok...

2014. máj. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Szerintem sem old meg semmit a bosszúból történő megcsalás. Azonban én úgy gondolom, hogy a megbocsátás nem egyenlő azzal, hogy úgy teszünk, mi sem történt volna, a megcsaló félnek igenis vissza kell szereznie a másik fél bizalmát! A megbocsátás ilyen szempontból azt jelenti, hogy a másik fél nem akar bosszút állni, és valamelyest megbékél a dologgal. Minden egyes nap tennie kell azért, hogy a másik képes legyen neki megbocsátani! És a másik fél úgy gondolja, hogy nem képes együtt élni a megcsalóval, akkor menjenek szét, ez még nem jelenti azt, hogy nem bocsátott meg neki.
2014. máj. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Látom többen rosszul értelmezitek a kérdést,pedig direkt már a főkérdésben kihangsúlyoztam,hogy egyik fél EGYIK ígéretét,akkor a másik VALAMELYIKET. Lentebb pedig pontosítottam esetemet,miszerint egyik a HŰSÉGET,másik akkor az ÖRÖKKÉ EGYÜTT-et kell megszegje? Én képtelen lennék félrelépni,még ha kényszerítenének,akkor se.

Látjátok eleve arra képtelen vagyok,hogy elhagyjam.Merthát megigértem,hogy nem fogom. És nem érdekel,hogy Ő nem tartott be sokmindent.Nagyon defektes vagyok szerintem.Tudom,hogy ez már a hülye kategória,épp ezért gondolom,hogy csak lépnem kéne.De nem erre esküdtem.

2014. máj. 3. 11:17
 9/25 anonim ***** válasza:
13%
Hat ne haragudj, en meg nem szoltam hozza, de en is ugy vettem ki az irasodbol, hogy azt kerded, hogy most meg kell csalnod mert o is megcsalt, vagy igy kell tovabb elned, megcsalasokkal, mert holtamiglant igertel.
2014. máj. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%
Most akkor mi a kerdesed? Tudod, hogy igy nem jo, tudod hogy igy nem helyes leelni egy eletet, de keptelen vagy lepni, valni. Akkor most mi mit tudunk neked segiteni?
2014. máj. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!