Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg én vagyok a hülye,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg én vagyok a hülye, vagy ez valóban nem fair?

Figyelt kérdés

3 számlánk van a férjemmel. Közös, megtakarítások és autók költségei.


Az én részemről kb. 150.000 ft elment váratlanul az autóm miatt múlt hónapban, de a közös számlánkról vonták le. Ilyenkor általában visszavesszük az adott összeget az autó számlájáról, hiszen erre való, viszont az adott időben éppen nem volt rajta elég pénz. Az összeget átutaltam az autó számlára a következő fizetésemkor, viszont most, kb. 1 hónappal később kiderült, hogy a férjem szándékosan nem tette vissza az adott összeget a közös számlánkra (ha ezt tudom, persze eleve oda utalom...).


Ehhez tudni kell, hogy ő az autó számlán tesz félre magának új autóra elsősorban, azon kívül, hogy ide rakunk félre károk, új gumi, biztosítás, adó, stb. dolgokra.


Magyarán: a közös számlánkon, amiből élünk és a közös kiadásainkat fedezzük 150.000-es hiány keletkezett, amit ő az autó számláján megőrzött, egy büdös szó nélkül, és esze ágában sincs visszautalni. A múlt hónapban emiatt a hiány miatt kb. 0-ra jöttünk ki, de őt ez nem zavarja, szerinte annyit rak el "megtakarításként", amennyit akar...

Szerintem pedig rohadt önző módon egyszerűen kérdés nélkül lenyúlta a közös pénzünket...


Most jól összevesztünk rajta, és persze mindegyikőnk szerint a másik a hülye.


2014. márc. 29. 00:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Kicsit egyszerübben is leirhattad volna.
2014. márc. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
21%
Nos, ha házasok vagytok, akkor mindhárom számla közös. Nem is értem a kérdést. Nincsen olyan, hogy te meg én számlám, meg én autóm, meg tied. A házasság vagyon közösség. EZt melyikőtök nem tudja?
2014. márc. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
13%
Van net a konyhában?
2014. márc. 29. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%
Különös házasság.
2014. márc. 29. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem jogosan vagy dühös. Persze én is tartom, hogy egy házasságban mindennek közösnek kellene lennie, elvileg szeretitek egymást, nem sajnáltok a másiktól semmit stb.

De azért az valóban igazságtalan, hogy a férjed most azt a pénzt szépen betette magának az új autóra, amikor az nem arra volt, ráadásul a közös számlátokról is hiányzik.

Kicsit önző dolog, ráadásul ha jól értem, akkor az a te fizetésedből ment. Rendben van, hogy gyűjt a kocsira és szeretne már újat, de ez olyan dolog, hogy félre csak akkor teszünk, ha marad. Ha emiatt most a közös számlán nincs pénz és kb. nem tudtok bevásárolni meg alap dolgokat venni, akkor az nincs rendben.

Szerintem neked van igazad, de amúgy erre nem lehet mit mondani. Próbáljátok megbeszélni valahogy, túllépni rajta. Gondolom ha valamire nagyon kell majd a pénz, akkor úgyis leveszitek az autószámláról, tehát végül is a pénz megvan, csak ő bespájzolta magának. Próbáld neki elmagyarázni HIGGADTAN, hogy mi a problémád és mit érzel, mi zavar. Egyezzetek meg, hogy engedi végigmondani és nem szól közbe, aztán ha akarja, akkor ugyanígy elmondhatja ő is az ő verzióját. Vagy ha mindig veszekedésbe fullad a dolog, akkor írd le levélben végső megoldásként. Lehet, hogy csak nem érti miért zavar ez téged. Ha viszont érti, mégis önző módon magának akarja a pénzt az autóra, akkor az nem valami szép dolog... De remélhetőleg csak félreértésről van szó.

Egyébként irigyellek, hogy ennyi számlátok van és még pénz is van rajtuk (már úgy általában). Nálunk csak azon szokott vita lenni, hogy nincs pénz a számlán és nem tudjuk elutalni a számlákra (víz, villany stb.)... Szóval szerintem nem érdemes emiatt nagyon összeveszni, gondolom elválni egyikőtök sem akar, akkor meg nincs értelme sokáig haragban lenni.

2014. márc. 29. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%

ha mindhárom számla közös, akkor te is nyugodtan átrakhattad volna azt a pénzt! Elvégre miattad keletkezett a másik számlán hiány!

de nem is értem a kérdésed!

"Szerintem pedig rohadt önző módon egyszerűen kérdés nélkül lenyúlta a közös pénzünket... " - a te kocsidra ment el az a pénz, szóval inkább te nyúltad le...

2014. márc. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%
ehhez a kérdéshez egy excel táblázat jol jönne..
2014. márc. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Közös" valóban mindhárom számla, de szerintem illene róla beszélnünk, hogy ekkora összeget hova, mire költünk, nem pedig szó nélkül saját célra félrerakni, amikor a hónap végére szó szerint nem maradt pénzünk emiatt.


A problémám az, hogy ő úgy gondolja, hogy az az összeg szépen ott marad, majd jól jön ha neki kell valami az autójához vagy az újra, nem pedig "közös" felhasználású lesz a jövőben.

2014. márc. 29. 10:56
 9/19 A kérdező kommentje:

"A házasság vagyon közösség. EZt melyikőtök nem tudja?"


Valószínűleg te. Van házassági szerződésünk, így van külön és közös vagyonunk is, amit mint láthatod, eltérően szeretnénk kezelni.

2014. márc. 29. 10:57
 10/19 anonim ***** válasza:
Házasság előtt ezt valószinűleg megbeszéltétek és te is egyetértettél vele, akkor most utolag is érts vele egyet.
2014. márc. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!