Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti mit tanácsolnátok? Fiatal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tanácsolnátok? Fiatal pár, a nő házasságpárti, a férfi nem, de különben a kapcsolatuk nagyon jó.

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm 2,5 éve van együtt a párjával, ebből fél éve élnek együtt. A barátnőm 25 éves, még 1 éve van a mesterképzésből, a párja 28 éves, és már pár éve dolgozik. A barátnőm hagyományos környezetben nőtt fel, és azt látta, hogy a nők fiatalon, 18-24 évesen mentek férjhez, és korán is szültek az ismerősei közül, a szüleinél is ez volt a helyzet.


Most, hogy már fél éve együttélnek, gondolta, hogy rákérdez a srácnál, hogy mik a további tervek, meg ő majd 1-2 éven belül gyereket is szeretne, ahhoz pedig előbb szeretne házasságot. teljesen elkenődött, mikor a srác az első pár alkalommal egyszerűen csak kisétált a szobából, mikor feltette a kérdést, nem válaszolt, majd most nemrég végre annyit sikerült kiszednie belőle, hogy neki nem fontos a papír, de gyerek elől nem zárkózik el majd hosszabb távon.


Egyébként egy nagyon rendes, nyugodt, megbízható srácról van szó, aki nem iszik, nem jár el minden második nap a barátokkal bulizni, szeretik egymást, ezt leszámítva eddig teljesen jól megvoltak, csak nagyon fél a felelősségvállalástól (a munkájában is) barátnőm elmondása szerint.


Én annyi tanácsot tudtam neki adni, hogy elmondtam a saját véleményem, hogy ha egyébként minden rendben van, akkor nálam nem múlna azon a kapcsolat, hogy elvesz-e vagy sem, dehát ezt neki kell tudnia. Ő az elköteleződés hiányának érzi a dolgot, és szomorú, hogy nem lépnek egy szinttel fentebb, és hogy még valószínűleg a gyerekvállalásról is letehet egy ideig.


A véleményetekre lennék kíváncsi, jobb ezt több szemszögből meghallgatni. Minden kérdésre adott válaszra nyomom a zöld kezet.



2014. aug. 5. 09:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerū,ha a nõ felesėg akar lenni akkor lelēp,ha megelēgszik az ēlettārsi kapcsolattal akkor marad. Ēn nem elēgszem meg,nekem fontos a hāzassāg,nem szülnēk hāzassāgon kivül ezērt nem maradok olyan fērfival aki nem hasonló vēlemēnyen van. 28/n
2014. aug. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Hát igen, a srác is azt mondta, hogy a gyerek majd csak azután jöhet, hogy a barátnőm végzett a sulival és szerzett állást. Ez egyébként a férjem is így gondolja, és egyet is értek vele.
2014. aug. 5. 11:03
 13/24 anonim ***** válasza:

ja hogy a lányka úgy akarja, hogy végez, esküvő, gyerek, meló meg nulla..!!!

omst miből él a lány???

2014. aug. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nem, ő is akar előtte dolgozni, csak szeretne házasságot a gyerekvállalás előtt, és az ugye 1 év esküvőig, meg legalább 1-2 évet kell számolni a gyerekvállalásra, természetesen addig ő dolgozna, ahogy most is dolgozik, csak részmunkaidőben. A párja azt szeretné, ha teljes állása lenne előtte, ami érthető, de mi van, ha pl. nem talál? Akkor addig várjon? Most közösen fizetik a reszit (párja szüleié a lakás, amiben laknak).
2014. aug. 5. 11:15
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

naná hogy nem akarja elvenni,a nő csak egy gyerek még.

csak a házasság a célja semmi több.

2014. aug. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki házasságellenes, akkor azt nem érdemes arra kérni hogy mégis házasodjon, mert csak bepánikol és csapdába érzi magát. A gyerekvállalást sem szabad erőltetni, biztosan kell akarnia mindkét félnek.

Mondjuk ha egy 28 éves férfi fél a felelősségvállalástól... nos az nem biztos hogy az elkövetkező 10 évben meg is fog változni.


Más vélemény. Világéletemben házasságellenes voltam, két komoly kapcsolatomban is volt lánykérés, de nemet mondtam. A másodikban az akkori párom 10 évig próbált rávenni, hogy legyen gyerekünk. Nem akartam és kész. A kapcsolatnak később vége lett, nem emiatt.

A férjem 8 hónap után kérte meg a kezem, azonnal igent mondtam. Ennyi a különbség. Szóval ez partnerfüggő is. Lehet hogy a barátnődet évekig nem veszi el, csak úgy megvannak és lehet, hogy egyszer egy másik lányt pár hónap alatt meg igen. Nyilván nem mindenkivel történik az, ami velem, de ilyen is létezik. Nekem kellett, hogy zsigerből akarjam, hogy vágyjak rá őszintén, ne csak azért házasodjak mert mások is, mert ez az élet rendje, mert benne vagyok a korban.. stb. Kellett hozzá a másik felem.

2014. aug. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ha eltérnek az életcélok, akkor jobb mielőbb különválni, és olyat keresni, akivel megegyeznek.
2014. aug. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele, hogy ha a párom nagyon szeretne valamit, ami nekem egyáltalán nem fontos, de nem is vált ki ellenérveket, akkor miért ne?? Nekem tök mindegy, őt viszont boldoggá teszem vele. Márpedig ha szeretem, akkor boldoggá is szeretném tenni.


Más a helyzet, ha egy bizonyos okból nem akarja, valami konkrét rossz érzése van - bár ezt sem tudom megérteni 100%osan

2014. aug. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ilyen szituban mindig az a fura – valójában nem is annyira fura, sokkal inkább átlátszó -, hogy a pasinak „nem, nem fontos a papír, de a gyerek majd esetleg jöhet”, azaz a házassággal járó elköteleződéstől tart, de azért egy gyereket bevállalna, mert az végül is nem életre szóló felelősség és elköteleződés a másik felé…

Egyetértek az előttem szólóval: ha nekem a papír nem fontos, de a másik ember igen, és neki meg fontos a házasság, akkor természetes, hogy vállalom, hiszen boldoggá akarom tenni. Ellenkező esetben csak egy nagy kamu az egész, ami mögé jól el lehet bújni.

2014. aug. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Olyan szerintem nincs, hogy valaki házasság ellenes, főleg lassan 30 évesen. Egyszerűen nem az van mellette, aki megmozdít benne valamit. Ennyi. Ez évek múlva sem fog megváltozni, felnőtt embek viszonylag rövid idő alatt, max. 2-3 év alatt ezt már tudják, hogy akarnak-e többet. Ha ennyi idő után nem akar, akkor nem is fog akarni, max. így vagy úgy belesodródnak, mert nincs más, mert mindenki ezt várja, mert itt az ideje már ennyi idő után stb. de nem lesz egy csodás házasság.
2014. aug. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!