Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A hiszti tönkretehet egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A hiszti tönkretehet egy kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Már egy hónapja nem veszekedtünk, büszke is voltam magunkra. Amugy se szoktunk, csak ritkán, de az lenne a legjobb, ha sose vitáznánk.

Sajnos nekem most megvan, ilyenkor érzékenyebb vagyok. Reggel voltam bevásárolni, és hívott, hogy gond van, menjek haza, nem akarja telefonon.

Hazarohantam, hogy jóságos ég, mi történhetett. Kiderült, hogy csak rossz a kedve, munka miatt, meg az albérlet miatt (hülye a főbérlőnk), meg hasonlók. Meg hogy kéne több pénz, hogy máshová tudjunk menni.

Mondtam, hogy akkor elmegyek dolgozni, de ebből csak a vita lett. (Külföldön élünk, és nem beszélem a nyelvet olyan szinten, hogy minőségi munkát végezzek)

Mert hogy ő azt szeretné, hogy tanuljak, végezzek egyetemet, tanuljam meg jobban a nyelvet, ne a pénzkeresésen járjon az eszem.

Meg hogy ezt már milliószor megbeszéltünk, csak én vagyok hisztis és nem fogom fel.

Én haszontalannak érzem magam, amiért "csak" tanulok, és nem dolgozom, ő meg értetlennek tart engem, amiért nem fogom fel, hogy nem vagyok haszontalan.


A hisztijeim tényleg a kapcsolat végéhez vezethetnek?


2014. aug. 8. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Hogy akarja hogy egyetemet végezz, ha még a nyelvet sem beszéled jól?

Viszont a nyelvet alapból meg kellene tanulnod - feltéve ha huzamosabb ideig ott akartok maradni...

Valami itt hibázik: Vajon tényleg a pénz volt a gond vagy csak te érezted úgy, hogy a pénzről szól a férjed panasza (talán pont azért , mert neked ez a problémád)?

És mi az hogy hisztis? Ilyenkor üvöltözöl, tombolsz? Vagy dühöngsz egyedül (anélkül, hogy a másik szólna valamit)?

És az alapvető kérdés: ha egy kapcsolatban hiszti van, az már rég nem kapcsolat. Mármint ha nem lehet emberi módon megbeszélni a dolgokat egymással. És ezt nem feltétlen rád értem.

2014. aug. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Neem, nálunk minden vita "hiszti", ahol én nem értek egyet. Amugy nem kiabáltam, nem dühöngtem és nem vagdostam magam a földhöz, csak kicsit erélyesebben nyilvánítottam ki a véleményem.

4 hónapja vagyok itt, A2-es szinten beszélem, csak ennyivel nem vesznek fel még takarítani se. (B2-C1 a munkavállalási minimum) Tanulok, igyekszek, két nyelvet tanulok egyszerre (a másikra is szükségem van), jövő ilyenkorra el szeretném érni a C1-et, hogy kezdhessem az egyetemet.

Csak addig nem dolgozhatok. Ő dolgozik, emellett tanít magánúton, zenész is, abból is van pénz, tehát minden pénzt ő teremt elő, és én emiatt szégyenlem magam.

(Nem szeretné, ha egyetem előtt beállnék munkába, mert szerinte a takarításnál többre vagyok képes)

2014. aug. 8. 12:52
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet valamit félreértek, de itt most nem Te hisztiztél. Ha nem jó neki a helyzet amibe vagytok ,de nem enged hogy változtass, akkor nem Te hisztizel, hanem Ő. Ha szeretnél dolgozni, mert úgy érzed magad egésznek, akkor menj el dolgozni. HA a tanulásra akarsz összpontosítani, akkor legyen az a fontos. Kicsit az az érzésem egyikőtök sincs teljesen tisztában azzal mit is akar pontosan. Érdemes lenne külön-külön aztán közösen is átgondolna, átbeszélni. Hisztizni meg nem érdemes az sehova nem vezet.
2014. aug. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én dolgozni is szeretnék meg tanulni is. Ő azt szeretné, ha csak tanulnék, koncentráljak csak egy dologra, de az legyen rendes. Dolgozni ott lesz az egész életem utána.

Ő dolgozik, nincsenek anyagi gondjaink, de szeretnénk nagyobb albérletbe menni, de az ugye drágább.

És én szégyenlem magam, amiért nem dolgozok, amit ő nem ért meg.

2014. aug. 8. 12:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Ezek szerint a párod nem is mondhat olyat hogy valamit "drágának vél", mert te rögtön szaladnál dolgozni, ugyanis feleslegesnek érzed magad...

Ez is gond, amit meg kell oldani.

Ha otthon vagy és nem te keresed a pénzt, attól még dolgozol és nem kellene pluszban érezd magad!

Azt pedig kiváltságnak kellene tartanod, hogy a férjed így támogat, értékel, többre tart, mint talán te magadat és szeretné ha a tanulásra figyelnél. Nincs ebben semmi rossz. Talán meg kellene emésztened ezt az egészet.Ha pedig nem tudod, akkor változtatni kell, remélhetőleg a férjed beleegyezésével...

Ami pedig a hisztit illeti - nem szép a férjedtől, hogy így nevezi a véleménykülönbségeket. Végülis nem a klónja vagy, hanem a társa. Ezt fel kellene már fognia.

2014. aug. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Pontosan úgy, ahogy írod. Csak mondta, hogy drága az új albérlet, ebben az évben már nem biztos, hogy összejön. Engem meg elkezdett gyötörni a lelkiismeret, hogy bezzeg ha dolgoznék, akkor már az újban lehetnénk...

Otthon tényleg dolgozok, ellátom a teljes háztartást, de az nem visz előbbre...

2014. aug. 8. 13:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a nő hisztizik, azt a férfi nem sokáig bírja. Feltehetően te vagy a nő (bár ez explicit nem derül ki).
2014. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es! Már hogyne derült volna ki, milyen nemű a kérdező. Gondolom nem pasinak szokott megjönni a havi menzesze. Olvasd el figyelmesen az előzményt.


Kérdező! Jelenleg milyen munkát képzelsz el magadnak, ha a nyelvtudásod még a legalacsonyabb beosztáshoz sem megfelelő?

2014. aug. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akár takarítani is szívesen mentem volna (talán azt már lehet), csak hagy dolgozzak, ne csak legyek magamnak
2014. aug. 8. 14:39
 10/10 anonim ***** válasza:

ahhoz hogy felvegyenek egyetemre 2 dolog kell: nyelvtudás és pénz. nyelvtudást úgy szerezhetsz a legkönnyebben, ha emberek között vagy....és ez mégis hogyan a legkönnyebb? ha elmész dolgozni.....és még az egyetem ár is meglehet, ha félre tudod tenni egyben az egészet amit keresel az egy év alatt, hiszen azt mondod a párod keresete elég most is kettőtöknek. szerintem egy évet minimálbéren is ki lehet bírni egy Tescoban pakolva, ez nem jelenti azt hogy ott is kell ragadni. szerintem bármi jobb mint otthon ülni (mondom ezt úgy, hogy 8 éve vagyok itthon, mert megélünk nagyon is szépen a férjem fizetéséből....az egyetlen különbség, hogy nálunk van 4 gyerek, így én nem érzem magam haszontalannak, de tökéletesen tudom miről beszélsz. illetve én bőven hozom a c1-et, de ahhoz ki kellett mennem az emberek közé.


Érvelni kell, nem hisztizni (még akkor is, ha amit te csinálsz az nem hiszti.....)

2014. aug. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!