Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Volt olyan, hogy rádöbbentél,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt olyan, hogy rádöbbentél, hogy a saját "anyád" vetted el?

Figyelt kérdés

Freud szerint a férfi a saját anyja tulajdonságaival felruházott nőt keresi és azt veszi el nagyrészben. A lány, pedig a saját apjára leginkább hasonlító férfit választ. Te rádöbbentél arra valaha, hogy a párod tulajdonságai, karaktere, szokásai nagyrészt a saját szüleid tulajdonságaiból tevődik össze? Hogyan reagáltad le?


*


A pszichológia szerint gyermekkorban a nagyfokú vonzódás a fiúknál az anya iránt, később a serdülőkori szexuális vonzalomban menifesztálódik, tehát az anyag szokásai, viselkedésmódjai belénkivódik, amit később az ellenkező nemben kereesünk és gyakorlatilag a szülő tulajdonságaival rendelkező egyént vesszük el vagy megyünk hozzá -.-


Volt olyan, hogy erre házasság közben döbbentél rá ? Valójában a saját "anyád" vetted el vagy a saját "apádhoz" mentél férjül ? Hogyan reagáltad le ? Hogyan dolgoztad fel? Mit éreztél ? Szégyelted? Nem éreztél, sorsszerű determinizmust ebben?


2014. aug. 15. 17:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha a szüleid kapcsolata rendben volt és apáddal/anyáddal békében vagy, hasonló kapcsolatra fogsz törekedni.


Rám már sok barátom mondta, hogy olyan vagyok, mint az anyukája (nem a főzés mosás dologban, mert sose voltam egy szolgalelkű, hanem a dolgok megoldásának módjaiban, ilyesmikben).


A mostani barátom sokban hasonlít az apukámra, és én apura, ezért rám is hasonlít a barátom belsőre.:)


27N

2014. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Volt olyan, hogy rádöbbentél, hogy a saját "anyád" vetted el?
2014. okt. 20. 17:28
 13/13 anonim ***** válasza:

Isten őrizz!


Ha hosszab ideig vagyok otthon, mindig összeveszek anyámmal. :D

2014. okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!