Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » 10 év házasság után külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

10 év házasság után külön kassza: jogos kérés? Vagy rosszat jelent?

Figyelt kérdés

Tanácsotokat szeretném kérni, mert már nem tudom, mit gondoljak.


10 éve vagyunk házasok, 3 gyerekünk van. A férjem informatikus, nagyon sokat fejlődött a szakmájában, sokat tanult, amiben én támogattam. A beteg anyját is én ápoltam, hogy ne kelljen egy külföldi munkát megszakítania, pedig éppen elég dolgom lett volna a 2 éves "naggyal" és a 3 hónapos újszülött ikrekkel. De úgy gondoltam hogy egy család vagyunk, értünk is dolgozik, megéri.


Most végre egyenesbe jöttünk, sikerült a munkámban is behoznom az itthon töltött éveket, el tudnék menni külföldre pár hónapra tanulni. A gond az, hogy ekkor fizetés nélküli szabadságon lennék. Az utazást, szállást, teljes ellátást fizeti a cég, de fizetést nem kapnék.


A férjem nagyon ki van ezen akadva, hogy ezt mégis hogy gondolom, és hogy márpedig innentől külön számla, külön kassza, külön megtakarítás.


Nem értem, miért nem támogat, miért csinál úgy, mintha valami élősködő lennék.


A munkára szeptember közepéig kell választ adnom, de nem tudom, addig meg tudjuk-e beszélni ezt normálisan.


Mit gondoltok? Jogos, hogy ezt kéri? Én hisztizem túl?


2014. aug. 30. 08:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%
Nem, plane hogy eddig nem igy volt.
2014. aug. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

A gyerekekkel mi lenne, ameddig te külföldön vagy?

Elég nagy gond van nálatok, ha a férjed nem támogatja a te előre jutásodat. Talán féltékeny, hogy fölé fogsz kerülni? Egy férfinek az a dolga, hogy eltartsa a családját, nem értem, miért követel tőled mást. Ameddig Gyes-en voltál, nem volt probléma?

2014. aug. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

A gyerekekkel pont az lenne, mint az ő külföldi útjainál: a másik szülő látná el őket. De anyukám és anyósom is felajánlotta, hogy segít majd neki, ha kell. Anyósom már teljesen felépült szerencsére.


Nem voltam gyes-en, tgyást és gyed-et kaptam, azok nem olyan kevesek.

2014. aug. 30. 08:21
 4/31 anonim ***** válasza:
89%
Nem egyedi eset, még szinte jellemzőnek is mondható. A ház ura természetesnek veszi, ha őt támogatják és megkímélik minden nehézségtől, hogy előre menjen a szakmájában. Ha megfordul a kocka,azt felháborítónak érzi. Készülj a válásra.
2014. aug. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
33%
Nincs félretett pénzed? Vagy vegyél fel kölcsönt, és ha majd kapsz fizetést, visszafizeted. Bár nem ez lenne a megoldás.
2014. aug. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

Mindenképp menjél! Eddig minden a férjed szakmai fejlődéséről szólt, most szólhatna a tiédről is. önző a férjed.

Figyelj, ha véletlenül elválnátok, lehet anyagilag sokat jelentene neked ez a továbbképzés.

2014. aug. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
2%
Nos a helyzet nem ugyanaz, hiszen neked semmi jovedelmed nem lenne, igy a ferjednek egyedül kellene megoldania a rezsit, gyerek ellátást es nyilvan te se maradhatnal egy fillér nelkul. Igaza van.
2014. aug. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Neki is voltak jövedelem nélküli hónapjai, amikor ingyen dolgozott a tapasztalatszerzés miatt.

Nekem nem kéne pénz, heti keretet kapok, abból mindent ki fogok tudni gazdálkodni.


Közös megtakarításunk van, de ahhoz nem kell hozzányúlni.

2014. aug. 30. 08:36
 9/31 anonim ***** válasza:
91%
No, ez az, amit el kellene mondani neki, minden harag, és felindulás nélkül. Emlékezzen, hogy volt idő, amikor ő sem keresett. Egy barátnőm jut erről eszembe. Ő már nyugdíjba tudott menni, a férje még nem. Amikor még dolgozott, volt, hogy 2 másodállása is volt, és előfordult, hogy a férj nem dolgozott, az ő fizetéseiből éltek. No ez a férj, a napokban azt mondta az éppen napozó barátnőmnek, hogy te egész nap mereszted a pi....ádat, nem csinálsz semmit?
2014. aug. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Ah, ertem. Igy mar mas. Azt hittem te teljesen jovedelem nelkul maradsz. Na nem baj. Akkor is jo megoldás a kulon kassza. Írjatok rola hazassagi szerződést is. Majd meglepődik, amikor te jobban keresel nála, onnantol biztosan ujra kozos kassza párti lesz.
2014. aug. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!