Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Néhány év itthonlét után pár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Néhány év itthonlét után pár hónapja újra dolgozok. Azóta sokat veszekszünk a férjemmel, főleg a házimunkán. Mi a jó megoldás? Vagy majd kiforrja magát a helyzet?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, a kicsi 2 éves korában visszamentem dolgozni, de a sok betegszabadság miatt hamar megvált tőlem a cég. Ezután a férjemmel abban egyeztünk meg, hogy pár évet még itthon leszek, közben tanulok aztán keresek munktá. Ennek lassan 3 éve. Év elején kezdtem el munkát kereseni, április óta dolgozok a mostani helyen. Nagyon élvezem, jó a csapat, érdekes a feladatom, használhatom a nyelvtudásom.


A férjemnek nagyon nem tetszik az új helyzet. Szeretné, ha délután csak a családé lenne, nem kellene ilyenkor főznöm, takarítanom, ruhákat pakolnom stb. De az sem megoldás, hogy mindent fektetés után vagy hajnalban csinálok.


Ti mit tennétek? Elgondolkoznátok azon, hogy felmondtok? Vagy ragaszkodnátok a munkához?


2014. szept. 18. 09:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
akkor vállaljon át több dolgot vagy rendeljétek a kaját, jöjjön takarítónő stb.
2014. szept. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
60%

hogy jut eszedbe felmondani, én nem értem. csak egy buta ötlet volt, biztosan. egyszerűen nem vagy háziasszony típus, hanem szeretnéd magad másban megvalósítani. semmiképp ne add fel a munkád!!!! (ezer felkiáltójel:))


nem hiszem, hogy naponta főzni kellene (rendelhetsz, vagy ehet a férjed ebédet a munkahelyén, gyerekek meg a suliban, ha jól számolom, a picike is legalább 5-6 éves), házimunkát hanyagold, hétvégén csináljátok meg, vagy pedig hívjatok takarítónőt, biztosan van olyan, aki értelmesen megcsinálja potompénzért, ebben a világban...

2014. szept. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
69%

Részmunkaidő.

Így dolgozhatsz, csinálhatod amit szeretsz, de otthon gyors le is lehetne tudni a házimunkát, a többi idő meg a családodé.

2014. szept. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
49%

13: ne röhögtess, részmunkaidő? majd átveszik nem? persze ugranak a cégek, hogy fele annyit dolgozzon.

de miért is kéne neki?

visszament, belerázódott, szereti, élvezi - kell ennél több? ja igen egy károgó férj, aki ahelyett, hogy megoldást keresne, oldja meg asszony módba kapcsolt.

2014. szept. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
86%
Miért ne mehetne részmunkaidőben, utolso? Mellesleg ha olvastad a kommentjeit, akkor látnád, hogy a ferj kiveszi a reszet a házi munkából, tobb közösen toltott időt szeretne, ami teljesen érthető.
2014. szept. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
52%

akkor mondjon fel és maradjon otthon hogy mire a férje hazaér, lehet társasozni.

ez a jó megoldás, nem?

újabb rinya férj

2014. szept. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól érzed magad a munkahelyeden, eszedbe ne jusson felmondani! Már leírták a megoldásokat. A férjed besegít vagy rendeltek kaját vagy takarítónő jön hozzátok és segít a takarításban, vasalásban. 3 gyerekes családban igencsak sok a házimunka, nem lehet elvárni tőled, hogy hajnalban vagy este csináld.
2014. szept. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Takaítónő,mosogatógép,robotporszívó, illetve ételrendelés nem jöhet szóba?

De azt mindenképp lehetne csinálni, hogy olyat főztök nagy mennyiségben, ami fagyaszható és több adagot eltenni aztán bármikor előkapni.

Vagy nem minden nap főzni, kinevezni heti 1-2 napot amikor rendeltek v konzerv/virsli van, vagy sok családban a péntek pizzanap, akkor rendelnek v esznek fagyasztottat és az estét közösen töltitek.

Illetve osztódni is lehet, egyikőtök leviszi játszótérre a gyerekeket a másik meg addig összekapja a lakást. (Egy óra alatt csodákat lehet művelni ha "nincs senki az útban")

Ez a hétvégére is igaz, egyik nap ha valaki 2-3 órára elviszi a gyerekeket, annyi idő alatt a másik végigmehet a lakáson (hacsak nem több száz négyzetméteren laktok, nekem ennyi elég a 3 szobásra: 3/4 óra konyha,fél óra fürdő,fél óra porszívózás,fél óra portörlés,fél óra vasalás, negyed óra pakolás,ha kell).

Gyerekeket is be lehet vonni, akkor hamarabb kész vagytok. Egyikőtök főz v süt velük (vannak amit szeretnek csinálni, pl. zöldségekkel bíbelődni v sütit bekeverni) addig meg a másik megcsinálja az egyéb munkákat.

De gyereknek is lehet adni apróbb feladatokat, iskolás más rendben tarthatja a saját szobáját,port törölhet, kiteregethet vagy leviheti a szemetet. Ezek kb. negyed órás dolgok, ha minden gyerek csak egyet megcsinál, más spóroltatok háromnegyed órát. Az pedig nem nagy kérés a gyerektől, hogy napi negyed órát házimunkázzon.

Szóval szervezzetek meg kicsit jobban a dolgokat, olyan család meg nem létezik, ahol a szülők dolgoznak és minden nap közös családi program van (főleg 3 gyerek mellett, akik már lassan mennek majd a kis barátaikhoz is játszani délután).

2014. szept. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Részmunkaidő sajnos nincs ebben a munkakörben.


A takarítónő nekem nagyon tetszik, de a férjem (egyenlőre) ellenzi. Ő nem fog itt senkit kerülgetni, egyrészt. Másrészt - bár ezt nem mondja, de ismerem - szerinte ez "ciki", mert egy rendes asszony meg tudja oldani. Szerintem ez hülyeség, de mindegy.


Az ételrendelésben én voltam eddig merev, de ebben már engedtem, találtunk is egy nagyon jó étterem-kifőzdét, ami megfelel az egész acsaládnak :-) A nagylányom imád főzni, ez a mi kis közös anya-lánya programunk, szóval a mostaninál kevesebbet már nem szeretnék főzni.

2014. szept. 18. 11:33
 20/27 anonim ***** válasza:
73%
A férjed egy hisztis kölyök ennyi.Elhiszem én,hogy sokkal könnyebb volt NEKI,mikor otthon voltál,de gondolhatna rád is.Biztos nem mondanék fel,mert a mai világban nagy kincs egy jó állás,pláne ha szereted is,ráadásul történhet bármi,ne légy te kiszolgáltatva senkinek ha nem muszáj.
2014. szept. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!