Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok az olyan nőkről,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az olyan nőkről, akik nem veszik fel a férjük nevét semmilyen formában? Vagy rólatok mit gondoltak, ha így tettetek?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz az esküvőnk, ma az egyik titkárnő kérdezte a metrón reggel, hogy "né" leszek-e vagy kötőjeles. Én mondtam, hogy maradok a saját nevemen, mert viszonylag sokat publikálok, tanítok, járok ide-oda külföldön.


És sohasem használnám az "új" nevemet sehol, csak az lenne az irataimban, max. nehezítené a beszerzők/szervezők dolgát itt-ott. Meg egyébként se érezzük át a vőlegényemmel ennek a dolognak a jelentőségét. Meg az irataimat se akarom kicseréltetni, bejelenteni itt-ott, ezek mind csak nehezítenék az életemet.


A titkárnő meg teljesen elhűlve, hogy: de akkor honnan tudják, hogy férjem van? Meg hogy: akkor a gyűrűt se fogom hordani? És akkor a gyerekünk milyen nevet fog kapni, csak nem kettőnk kötőjeles nevét, ami mostanában divat?!:) Szóval teljesen kifutott az agyából a vér, nem gondoltam, hogy ez ilyen furcsa dolog.


Szerintetek is gáz, ha valaki nem veszi fel a férje nevét, vagy nem veszik fel egymásét?



2014. szept. 30. 14:17
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
52%
Én sem vettem fel a férjem nevét, mert én ezt nem tartom fontosnak, szerintem nem ettől lesz jó vagy rossz a házasság. Én is megkaptam azt, hogy így honnan fogják tudni, hogy férjnél vagyok-e? Hát onnan hogy akit érdekel majd megkérdezi..:P Egyetlen esetben vettem volna fel, ha a férjem azt mondta volna, hogy márpedig ez neki fontos valamiért, de tisztáztuk, őt nem zavarta, így maradt a lánykori nevem. A gyerkünk egybként az ő nevét kapta.
2015. márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én arra gondolnék, hogy így volt praktikusabb, ha esetleg munkából kifolyólag mutatkoznál be, akkor meg teljes mértékben megérteném, ismerve a szakterületed, elért eredményeid. Nem hiszem, hogy az embert házasságra, vagy névre mérik.

Nekem úgy alakult az életutam, hogy eddig két formáción túl vagyok a harmadik visszanyúlik a magyar hagyományokhoz.

Első férjem nevét, vezetéknévné saját nevem formában vettem fel. Meg is bántam, mert hosszú volt. A második férjem neve 3 betűs volt, ezt vezetéknévként keresztnevemmel vettem fel, még így hívnak. Harmadszor teljes neve né formátummal, mivel mindenképp változna, akkor már így. Az iratokat amúgy is cserélnem kéne, mert őszintén szólva sok dologgal elmaradtam még az elsővel, a TB kártyám az első nevemen van 16 éve, az adókártyám a leánykorin, 2 forgalmi, jogsi és a többi a jelenlegin, de némelyik lejár, a lakcímkártya cserés mert költöztünk... ilyen szempontból mindegy. Szakmailag meg... szűk online területen dolgozom, ahol mindenki ismer, a konkurenciától is. Ha megváltozik a nevem akkor lecserélik a stáblistában, de attól még tudni fogják, én én vagyok, mert ezen a területen gyakrabban változik meg a név, mint hogy embert cseréljenek. :)

2015. márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!