Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok az olyan nőkről,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az olyan nőkről, akik nem veszik fel a férjük nevét semmilyen formában? Vagy rólatok mit gondoltak, ha így tettetek?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz az esküvőnk, ma az egyik titkárnő kérdezte a metrón reggel, hogy "né" leszek-e vagy kötőjeles. Én mondtam, hogy maradok a saját nevemen, mert viszonylag sokat publikálok, tanítok, járok ide-oda külföldön.


És sohasem használnám az "új" nevemet sehol, csak az lenne az irataimban, max. nehezítené a beszerzők/szervezők dolgát itt-ott. Meg egyébként se érezzük át a vőlegényemmel ennek a dolognak a jelentőségét. Meg az irataimat se akarom kicseréltetni, bejelenteni itt-ott, ezek mind csak nehezítenék az életemet.


A titkárnő meg teljesen elhűlve, hogy: de akkor honnan tudják, hogy férjem van? Meg hogy: akkor a gyűrűt se fogom hordani? És akkor a gyerekünk milyen nevet fog kapni, csak nem kettőnk kötőjeles nevét, ami mostanában divat?!:) Szóval teljesen kifutott az agyából a vér, nem gondoltam, hogy ez ilyen furcsa dolog.


Szerintetek is gáz, ha valaki nem veszi fel a férje nevét, vagy nem veszik fel egymásét?



2014. szept. 30. 14:17
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Gyerekkoromban én is fel akartam venni majd a jövőben(mikor eladósat játszottam, meg kalauzosat), de aztán másként alakult a szakmai pályám, és most már értelmetlen lenne. :)
2014. szept. 30. 14:39
 12/42 anonim ***** válasza:
93%

édesanyáméknak 25 éve volt az esküvőjük. anya már akkor sem akarta felvenni apa nevét, mert elég hosszú vezetékneve van, ezért a -né változat nagyon macerás lett volna, a kötőjeles szintúgy, és akkor még divat sem volt, apa vezetéknevét pedig azért nem akarta felvenni, mert apuék 10en voltak testvérek, lányok-fiúk vegyesen, nem akarta, hogy apu testvérének nézzék. (kisvárosról beszélünk, ahol még számítottak a családi vonatkozások).

aztán anya mégiscsak felvette apa vezetéknevét a sajátja helyett házasságkötéskor, szülői unszolásra. viszont így sok macera volt, sokszor az ügyfelei is megkavarodtak, és valóban több eset volt, hogy apa testvérének nézték. elmondása szerint az utolsó csepp az volt a pohárban, mikor egyszer az egyik sógornőjével (aki szintén beházasodott a családba és felvette apukámék vezetéknevét) egyszerre mentek orvoshoz, és talán az asszisztens vagy valami adminisztratív valaki kiszólt, hogy a "Keresztúri testvérek legyenek szívesek befáradni az 1-es és 2-es öltözőbe".

szóval anyu visszaváltoztatta a nevét az eredetire. a csládban állítólag elég nagy felháborodást keltett, de nem bánta meg, azóta is ezt használja, pedig már huszonéves házasok.

én azért nem fogom felvenni a párom nevét, mert kötőjeles formában úgysem látszik, hogy alapból ez-e a nevem vagy férjnél vagyok, a -né pedig szimplán nem tetszik. és különben is büszke vagyok a családnevemre, és a családom is szeretném hogy büszke legyen rám ezzel a névvel. (mezőgazdaságban dolgoznak, és hiába voltak apáék 10en tesók, én leszek az első a családban, aki a diplomáig eljut).

2014. szept. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
82%
24 évesen mentem férjhez, -né+lánykori név formában vettem fel a nevem, hogy ugyan látszódjon már hogy férjnél vagyok,:). De nagyon szerettem, hosszú volt, lényegében csak ha hivatalos helyen voltam akkor használtam. Elváltam, és már 30 is elmúltam, ha újra férjhez megyek (van rá esély), akkor marad a lánykori nevem.
2014. szept. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
13-as vagyok, bocsánat azt akartam írni, hogy nem nagyon szerettem. :)
2014. szept. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
95%
15 éve mentem férjhez, és a férjem vezeték nevét válaszottam csak, a né-től világéletemben kirázott a hideg. A férjemnek egyetlen kérése volt, hogy ne legyek "Kiss Józsefné", csak az ne! :) Amúgy neki mindegy volt. Nekem sem a most tucat kötőjelezés, és a né sem tetszett, és most nem tetszik. Ígí választottam a férjem vezetéknevét, és a mai napig nem bántam meg. Az meg hogy vadidegenek mit hisznek, hogy a testvérének hisznek e vagy sem, annyira hidegen hagy, hogy el sem tudom mondani. :) Akik ismernek bennünket úgyis tudják, hogy azért egy a vezetéknevünk, mert házasok vagyunk, és nem testvérek. De ez a része soha nem érdekelt. 15 éve még a kötőjelezés sem volt. Ja, és mostanában már több ismerős pár a nő vezetéknevét választotta házassági névként. :)
2014. szept. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vettem fel.

Egyetlen ember szólt be rá: az a kolléganő, aki 10 éve elvált, de még mindig nem tudott annyi pénzt összeszedni, hogy lecserélje az iratait és még mindig Kovács Józsefné (nem pont ez, csak ez a stílusú névfelvétel volt) néven fut.

Szóval nem kell vele foglalkozni.

2014. szept. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

15: nem értem ezt a választ, hogyan kapcsolódik ide. Nem írod le, mit gondolsz azokról, akik nem veszik fel, és nem is vagy olyan, aki nem vette fel.:)


Vagy úgy kell érteni, hogy engem se érdekeljen, más mit gondol, mert téged sem? csak mert ez nem volt eléggé aláhúzva akkor a válaszodban:)

2014. szept. 30. 15:10
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

Én semmilyen formában nem vettem fel a férjem nevét, pedig tetszik a neve. Úgy éreztem, hogy nem tudnék másik néven bemutatkozni, ha meg nem használnám, akkor minek vegyem fel.

A gyerekeink a férjem vezetéknevét kapták. A kötőjeles forma fel sem merült, de nekem egyébként sem tetszik. A mostanság nagyon divatos 2 keresztnév sem tetszik, így mindkét gyerkőc egy nevet kapott. :)

Hogy mások mit gondolnak erről? Akik véleményt nyilvánítottak ez ügyben, azok jó ötletnek tartották, hogy maradtam a nevemen. A többiek meg nem mondták a szemembe.

2014. szept. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az lemaradt, hogy én inkább azt tartom gáznak, amikor valaki mindenáron mások tudtára akarja juttatni, hogy ő bizony férjnél van. A pasiknál sem derül ki a nevükből, hogy van-e feleségük. Ne az legyen már életünk karrierje, hogy férjhez mentünk-e már. Attól is rosszul vagyok, amikor valaki a dr. férje nevét veszi fel, hogy dr-né legyen.

18-as

2014. szept. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
15 vagyok. Igazad van, nem volt egyértelmű. Én ugyan felvettem, de csak a vezetéknevét, tehát az emberek nagy része azt hiszi, hogy az én nevem. :) Amikor valahogyan mégis megtudják hogy férjnél vagyok, akkor szoktak kérdezősködni, mint most legutóbb is,tanfolyamra jártam, rajtam kívül 20 másik emberrel. De hogy a kérdésre is válaszoljak, a volt főnöknőm nem vette fel a férje nevét, és nem gondoltam róla semmit. :) Viszont rajtam kívül az összes, 18 kolléganő ezzel volt elfoglalva, hogy vajon miért nem? És egyszer összeszedték minden bátroságukat, és megkérdezték tőle.
2014. szept. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!