Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Garantált-e annak a rossz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Garantált-e annak a rossz házassága, akinek példaképe a Kékszakállú herceg? Miért?

Figyelt kérdés
A Kékszakállú herceg vára operában mintha pozitív szereplő lenne.... ez kifejezetten férfi szemszög?

#házasság #nőszempontúság #férfiszempontúság
2014. okt. 4. 12:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Az 1. válaszoló szerint, de a többi válaszból is egyelőre az tűnik ki, hogy a jó házasság érdekében a nőnek kell többet feladnia céljaiból, önmagából.

Akkor a rossz házasságokért, a válásokért főként a nő felelős, főként a mai korban??

(hivatkoznék egy nemrég feltett kérdésre: miért olyan sok ma a válás?)

2014. okt. 4. 13:48
 12/17 A kérdező kommentje:

The Answer-nek....


Tényleg megtett Kékszakállú MINDENT Juditért?!

2014. okt. 4. 13:52
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés, ez a kedvenc operám :)

Új szemszög: szerintem a világon semmit nem tett Kékszakáll Juditért. Legalábbis az opera alapján annyi derül ki, hogy Judit elhagyta a családját, de még a vőlegényét is érte, de róla semmi. Talált egy jó csajt és hazavitte. Hát szerintem ezt bármelyik férfi megtenné :D


Egyébként én nem látom Kékszakállút sem pozitívnak. Tipikusan olyan ember, aki nem jött még rá, hogy ha nyílt, őszinte, azzal többre megy. A szerelmes Judit elnéző lenne, de állandóan azzal szembesül, hogy valamit nem akarnak elmondani neki, és amikor mégis megtudja, kiderül hogy valamilyen sötét titok. Naná, hogy egyre kevésbé bízik a férjében. Na de akkor kiben is van a hiba?

2014. okt. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha maga a legenda lenne a példakép, amiben a Kékszakállú egy pszichopata sorozatgyilkos, az zavarna. De Bartók teljesen újraértelmezte a sztorit, itt már nem erről van szó, hanem hogy egy asszony fokozatosan ismer meg egy férfit, feltárul a kegyetlen külső mögötti gyöngédség és lelki gazdagság, de ő ezzel sem éri be, hanem mindent tudni akar róla. Számomra arról szól, hogy egy kapcsolatban meg kell hagyni a másiknak a privát szféráját. (nyilván a "már 3 felesége van elzárva a várban" sem szó szerint értendő, mert a vár a lelke jelképe, és azok a nők a múltjában lévő nőket szimbolizálják, Judit pedig csatlakozva hozzájuk maga is a múlt része lesz).
2014. okt. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

A kérdés az, hogy mi az a határ. Mely ponttól kezdődik ez a privát szféra.

A magyar gondolkodás a házastársakat feleségeknek tekintette.

Ma még a csángóknál előfordul, hogy a férfit is feleségnek nevezik.

A felekből lesz az EGÉSZ.

Megengedi-e ez az ún. privát szférát, vagy mennyit enged meg ebből?

Nem itt van-e a kutya elásva, hogy a válások okai között nyomós mértékben szerepel a "privát szférához" való ragaszkodás?

2014. okt. 4. 17:38
 16/17 A kérdező kommentje:
A másik hozzáfűzendő kérdésem: van-e a Kékszakállú lelkében a felesége iránti szeretet?
2014. okt. 4. 17:45
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen jó elemzéseket még nem olvastam erről az operáról!

15. hsz-hoz:

Privát szféra régen is volt és szerintem így is van ez rendjén.

Egy férfi férfias gondolkodású, egy nő nőies gondolkodású. Ebből egyértelmű, hogy vannak olyan dolgok, melyeket azonos nemű ismerőseikkel jobban meg tudnak beszélni, mint egymással.

Vagy pl. bizonyos tevékenységek párjukat idegesítik, ők pedig azonos nemű ismerősükkel boldogan gyakorolják.

Ezek a dolgok olyan élményeket teremtenek, melyeket nem nagyon tudnak egymással megosztani, mert a másik azt sem értené, miért jó azt csinálni. Ez tehát házasságban is az ő privát szférájuk marad.

Szerintem az a normális, ha mindkét félnek van némi privát szférája. Hogy mennyi, az mindegy, a lényeg, hogy kb. egyetértés legyen köztük, hogy mennyit akarnak.

2014. okt. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!