Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Téged mennyire zavarna, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Téged mennyire zavarna, ha kiderülne a leendő párodról, hogy tele van adóssággal?

Figyelt kérdés
Nagyon sok vállalkozót ismerek, aki többmilliós az adótartozással, Aztán itt él sokszázezer ember, akinek a banki tartozása sokkal több, mint a vagyona. Téged hogy érintene, ha ilyen emberrel hozna össze a sors?

2014. okt. 10. 20:05
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
96%

Lehet ezzel most nem leszek népszerű de más adósságát nem fizetném.

Magának csinálta fizesse is ki, mér fizessek én olyan adósságot mihez semmi közöm sincsen ?

Egyébként pedig ilyen emberrel össze se állnék.


Ez most olyan mint ha a 16 M-es adósaggal küzdő nagybátyámék ide költöznének hozzánk és akkor mi is szálunk be szépen a törlesztésbe.

Aha álmodba.

2014. okt. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

Engem akkor zavarna, ha nem mondaná el!


Nekem most 26 évesen 3 millió (tavaly még 3 és fél volt, szóval jó úton haladok) diákhitel tartozásom van, de elmondtam a barátnőmnek még a kapcsolatunk elején, és ezt elfogadta.

2014. okt. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

Na várj! A kérdés akkor az, hogy érdemes e elvenni olyant akinek adóssága van?

Én ugy tudom ebben az esetben a házasági szerződés ép ettől véd, hogy a nyakadba sózzák más adósságát, de attól még élhetsz együtt vele, akár házasságban is.

2014. okt. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Mennyire zavarna? Sokat sírnék és valószínűleg elhagynám. őrült nagy felelőtlenség kell hozzá... a mi családunk mindig inkább éhezett ha nem volt, mintsem hitelt vett volna fel... volt olyan, mikor nagyon nem volt, de akkor sem adtuk fel.

Felelőtlenül felvenni diákhitelt... én ezeken az embereken vagyok legjobban felháborodva. Akkor ne tanuljon messze, drága iskolában... jó szakmunkásbizonyítvánnyal hiányszakmában többre megy, mint médiaszakkal és milliós adóssággal.

Ha meg akkora zseni, hogy az orvosira jelentkezik, előtte el lehet menni okj-s ápolósuliba, mellette segédápolóként dolgozni és összegyűjteni szépen a tandíjat.

Vállalkozóval alapból nem kezdek. Az örökölt adósság szintén butaság... miért nem mondott le az örökségéről akkor? Előbb lennék hajléktalan, mint hogy 5 Ft-tal is tartozzak valamerre... soha... másét sem óhajtom fizetni.

2014. okt. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
23-as. Amikor egyszer csak a sok régi, "elfelejtett" tartozás miatt kopogtat a végrehajtó, elkezdik vonni pl a jövedelem 50%-át, vagy majd állandóan inkasszózzák a folyószámlát, akkor is azt mondod, a házassági szerződés megvéd? Rád és a gyerekekre nem fog kihatni, ha társad jövedelme eltűnik a semmire?
2014. okt. 11. 07:25
 26/39 A kérdező kommentje:

24-es, ezen jót mosolyogtam:)

"Vállalkozóval alapból nem kezdek." Elképzelem a szitut, amikor a randi alkalmával rákérdezel. Te mivel foglalkozol? Ja, vállalkozó vagy, akkor bocsi, szia:)

Igen sok sikeres vállalkozót ismerek, akinek a jövedelme sokszorosa az átlagbéreknek, stabil a vállalkozása, de tény, hogy a másik végletből is van bőven.

Látok sok olyan embert is, akiről sokan azt gondolják, micsoda jómód, gazdagság, mekkora háza van, közben meg 20-50M adóssága van, mert mindent hitelből vett, amiből egy rakás már rég bedőlt, nem tudja fizetni őket.

A kérdés azért fogalmazódott meg bennem, mert elég sok embernél látom, hogy még magának se vallja be, mekkora sz..ban van, ezért nem hinném, hogy egy új párkapcsolatban ezt őszintén bevallaná az elején.

2014. okt. 11. 07:38
 27/39 anonim ***** válasza:
Annak, aki szerint 5 év után újra indul az elévülés: amennyiben rád találnak és tudnak értesíteni. Mellesleg mint mondtam, nem egy ilyen esetet láttam, úgyhogy megnyugtatlak, nem én mondok hülyeséget.
2014. okt. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

27-es, ezt Te se gondolhatod komolyan, hogy egy tartozás elévül attól, mert nem találnak meg és így nem tudnak értesíteni. Nem véletlenül van benne minden pénzintézeti szerződésben, hogy az adatváltozást a hiteligénylő köteles bejelenteni. Ha elmulasztja, az az ő baja. Az értesítendő levelek kézbesítettnek tekintendők, ha az eredetileg megadott lakcímre mennek akkor is, ha senki nem veszi át.

Az biztos, hogy előfordul sokszor, hogy évtizedekig sem tudják behajtani valakin a tartozását, mert úgy intézi, hogy ne legyen semmije, feketén dolgoznak, mindent más nevére vesznek, stb. Azt viszont nem tudom, az ilyen emberekkel mi lesz öreg korukra?

2014. okt. 11. 08:23
 29/39 anonim ***** válasza:

A gyerekvállalás az más téma.

Itt most párról volt szó.

Ha a gyerekvállalás jön elő akkor sok más szempontot is figyelembe kell venni, az hogy van e adóssága vagy sincs csak egy szempont a sok közül. Ráadásul ha kiderül, hogy az adóssága csak egy hullámvölgy s késöbb eltünik, akkor értelmetlen lenne emiatt nem őt választani hanem valaki mást akinek a választásakor éppen nincs adóssága, de késöbb lesz és a jelleméből kifolyólag s ugy is marad, vagy valami más szintén súlyos dolog derül ki róla, amiaz elözőnél szintén nincs meg...


Szóval mint irtam, az hogy van adóssága vagy sincs csak egy dolog. Fontosabb az a kérdés, hogy mi vezetett nála ide és hova tart az illető.

És hogy amugy milyen ember. Mert bármelykik adósággal nem rendelkező ember belekerülhet ilyen helyzetben s inkább az a kérdés ilyen helyzetben mivé válik. Egyes emberek pl. ilyen helyzetben tomboló állattá változnak s inni kezdenek, verni a gyereket asszonyt.

De ha én azt látom, hogy valaki adósságban van de képes ember maradni és kezeli is a helyzetet, a kiutat keresi, ez utóbbi jellegén elgondolkozznék.

2014. okt. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Annyiban igaza van a 27-esnek hogy a tartozás elévülhet. Csak tudatában kell kellni, hogy ez csak egy lehetőség, hogy elévül, de nem biztos, hogy el is évül. Az kell hozzá, hogy akiknek tartozunk 5 évig ne tegyenek semmilyen lépést... Amie van esély de valóban kicsi. De attól még van és elő is szokott fordulni.

Azonban nem bölcs dolog csak erre várni...

2014. okt. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!