Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy vennétek fel a leendő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vennétek fel a leendő férjetek nevét?

Figyelt kérdés

Bóka-Szeifert Annamária vagy

Bókáné Szeifert Annamária



2013. szept. 24. 14:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
35%

Egyik sem :)

Én kötőjelesen vettem fel, bemutatkozáskor meg sem hallgatnak az emberek. Simán felvenném a férjem nevét és mögé az én keresztnevem.

2013. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
72%
xné Szabó Mária. Pl. Én így venném fel, ha addig meg nem gondolom magam. :)
2013. szept. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
21%

Nem szeretem a hosszú neveket, meg ezek a kötőjeles nevek számomra kezdenek hasonlítani a Brazil szappanoperákra. Hiséhoséarmandoalehandróeszmeraldapuriella stb.


Gondolj bele, hogy hívják majd a gyereketek Bóka-Szeifert Annamária, akit feleségül vesz a Szabó-Kovács Péter. Az Ő asszonyneve így Bóka-Szeifert-Szabó-Kovács Annamária lesz, aki ha gyereket szül hu-hú... nem folytatom, mert ez olyan mint az MLM rajz, hogy hogy leszel két hét alatt milliomos.


Szóval az én választásom a kettő közül a Bókánéra esne, bár az is hosszú. Amit én ebből kreálnék, az a Bóka Annamária.

2013. szept. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
44%
Én a második variációt választottam. Szeretem, ha már bemutatkozásnál észrevehető a nevemen, hogy férjnél vagyok, meg nálunk általában így szokás a családban és talán ezért is a többi változat nekem idegenül hangzott.
2013. szept. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
60%
én a 2. módon vettem fel. Hivatalosan azt használom, minden papírom át van íratva, de mivel ügyfélszolgálaton dolgozom, nem használom a férjezett nevem, mert belezavarodok, mire kimondom, amit akarok :) de egyébként nehéz átszokni a férjezett névre, pedig már több, mint egy éve :)
2013. szept. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 AeonFLUX ***** válasza:
52%
Bóka Annamária.
2013. szept. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Nekem igazából az első tetszett volna a kötőjeles.

Semmiképp nem szeretném a saját vezeteknevemet elhagyni.

Ez a kettő variáció közül lesz valamelyik de nem tudok dönteni


Mi a gond a kötőjelessel?

Pedig mostanában sokan úgy veszik fel a ferjuk nevét.

De tényleg komolyan kérdezem az miért nem tetszik nektek?

2013. szept. 24. 14:56
 8/33 anonim ***** válasza:
56%

Én azért nem választottam a kötőjelest, mert nagyon hosszú aláíráskor. Egy félhivatalos papíron teljesen megfelelő, ha én annyit írok, hogy ....né. Míg a kötőjelesnél ezt nem teheted meg. Egyébként is jobban tetszett a hagyományosabb verzió.

A saját vezetéknevem én sem szerettem volna elhagyni.

2013. szept. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
38%
Nekem a 2. variáció lesz. :) Azért tetszik, mert benne van, hogy férjnél vagyok (illetve leszek nemsokára :)), de mégis megmarad a saját nevem, míg a kötőjelesnél nem egyértelmű, hogy ez férjezett név. Szóval nálam ez a tuti nyerő, még ha kissé hosszú is. :P :)
2013. szept. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, aztán ha majd az újdonság varázsa elszáll, akkor veritek a fejeteket a falba, h úúúristen, de hosszúúúú :D - ezt minden bántás nélkül mondom :)
2013. szept. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!