Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Normális, ha ezért nem akarok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha ezért nem akarok férjhez menni?

Figyelt kérdés

A párom szeretné, ha jövőre házasodnánk. Én is szeretném, de addig össze kell gyűjtenünk a pénzt. Kikötöttem, hogy ha nem kapok munkát, nem megyek férjhez (pont ma utasítottak el egy interjún, mert egészségügyi okokból nem vállalhatok éjszakai műszakot teljesen egyedül). Semmi kedvem ahhoz, hogy az egész lagzit a párom meg a családja állja, mert az én családomtól már az is nagy előrelépés, ha eljönnek, nemhogy anyagilag beszálljanak.

Sajnos nincs végzettségem, mert félbehagytam az egyetemet (másikat szeretnék elkezdeni, csak meg kell keresni a rávalót), és a nyelvtudásom miatt nem igazán válogathatok (külföld).

A párom már rá van kattanva erre az esküvő témára, főleg mert nemrég voltunk egyen. Már a bevonulózenén gondolkodik, meg kellett neki ígérnem, hogy megtanítom keringőzni...


Normális, ha nem akarok egy életen át eltartott lenni, ki akarok valaminek tanulni, de előtte saját magam előteremteni a rávalót?

Addig esküvőzni semmi kedvem.


20N


2014. okt. 11. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szemely szerint ezzel en is igy vagyok.

De egy kissebb eskuvot mi osszehoztunk, mert tudtam, hogy a paromnak ez is szamit. Mar a felesege vagyok, pontosan fel eve :). Tanuk par barat otthonrol akik kint dolgoznak szinten, elmentunk utana egy etterembe vacsorazni, nyar vegen pedig naszutra (mert igy kiforogta), mindenki boldog.

most visszamentem az egyetemre, tanulok, dolgozok. Ketten fizetunk mindent, nem o tart el. Meg 1 evet kell befejeznem.


S ha szabad megjegyeznem, en orultem, hogy kis eskuvonk volt. Hisz itt kulfoldon nincs is annyi ismerosunk, azt tervezzuk, hogy 5 ev mulva majd otthon megerositjuk az eskut es az mar nagyobb fogadassal lesz egybekotve.


23/N

2014. okt. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Ha már ennél pontnál elakadtok, és nem tudtok közös nevezőre jutni, akkor jobb is, ha hanyagoljátok az esküvő témát.
2014. okt. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Attól, mert most nincs munkád, lehet, hogy a jövő hónapban már lesz. Én házas vagyok, mindketten tanulunk is munka mellett, én egyetemen. Ma már ezek a dolgok nem olyanok, mont akár 60 évvel ezelőtt, már régen felborult a sorrend, felesleges az esküvődet a tanulmányaidhoz kötnöd, kell majd tanulnod házasként is, és sokszor az is munkanélküli lesz, aki házas. Ezek egyszerűen nem függenek egymástól. Szerintem örülnöd kéne, hogy ennyire szeret a párod (a legtöbb nő itt a gyk-n azon kesereg, hogy nem akarja elvenni a párja) és esküvőt akar. Csináljatok egy nagyon kicsi esküvőt, néhány vendéggel, ők úgyis visszaadják a vacsora árát, nekünk is ilyen esküvőnk volt, soha nem is akartam nagyobbat.
2014. okt. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egy kicsit azért önzőnek tűnik, hogy inkább a párodat is visszahúzod, mint hogy pl. beérjétek egy kis esküvővel és elfogadd a segítségét mint egy kölcsönt. Nem érdemes halogatni a családalapítást, amíg meggazdagszol.
2014. okt. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mindenképp kis esküvőnk lenne, mert itt nincs annyi barátunk, a családja is csak 4 főt számlál.

Csak nem akarom azt, hogy még semmit nem tettem le az asztalra, de már elvettem magam feleségül.

2014. okt. 11. 17:59
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Ne akarj férjhez menni. Gyerek vagy.
2014. okt. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Ezt inkább csak kifogásnak érzem. Ha igazán férjhez akarnál menni hozzá és vele leélni az életed, akkor nem így éreznél.
2014. okt. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem normális, elfogadható indok.

De, hasonlóképpen voltam én is, de utólag azért örülök, hogy nem munka mellett kellett ruhát, meg miegyebeket keresgélni. Szóval én belementem, hogy állástalanul elvegyen. Azóta van munkám.

2014. okt. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem értem mi a bajod. Van olyan idősebb nő ismerősöm, aki nagyon szép karriert csinált. 17 évesen ment férjhez, ugyanazon a héten, amikor érettségizett, utána jött az egyetem, és szépen felmászott a szamárlétrán. Nem látok ebben semmi kivetnivalót. Két ember azért házasodik össze, mert szeretik egymást és nem azért, mert már megvan a szép diplomájuk és a jó fizetésük.
2014. okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akartok anyagi segítséget elfogadni a szülőktől és akkora esküvőt terveztek, amit ti nem tudtok állni, akkor igazad van, várjatok még. De úgy látom, akkor neked még elég távlati cél az esküvő, hiszen ha jól látom, először munkát szeretnél, megkeresni az egyetemre valót, kijárni, aztán maaajd valamikor az esküvő.

Ezt meg kell beszélned a pároddal, ne ringassa magát abba a hitbe, hogy néhány éven belül ti összeházasodhattok, mert neked egyelőre inkább más céljaid vannak. Én meg is értem, fiatal vagy még, előbb a jövőt szeretnéd megalapozni.

2014. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!