Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » 3. gyerek, így? Miért nem tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3. gyerek, így? Miért nem tud felnőtt ésszel gondolkozni?

Figyelt kérdés

A történetünk a következő:

11 éve vagyunk házasok, van már 2 gyermekünk. 10 és 5 évesek. Férjem nagyon jól keres, én csak kötetlen munkaidőben dolgozok, legfőképp amiatt hogy a gyerekeknek legalább én legyek mindig ott, mert apa nagyon sokáig melózik...sőt nagyjából otthon is csak dolgozik. A lakásunkkal mi is beleestünk a devizások csapdájába, de amúgy fiatalok vagyunk még. Én N/34 Ő F/35. A férjem állandóan mindent akar...minden hétvégén mozi, (ezt ált. én is akarom..:)) Étterem...kirándulások...Én megértem őt mert a sok meló után tudom hogy mivel mindig pörög, neki nem jó ah otthon ülve pihen. De az, hogy az összes pénzt fel akarja élni minden hónapban, az már durva. Sok a vita amiatt hogy én folyton emlékeztetem rá hogy tudod Drágám: Családi házat akarunk, gyűjteni kellene...stb. Amúgy pici 60 nm-es lakásban lakunk. 4-en...

Amikor a nagyobb házat emlegetem mindig azt mondja hogy kellene vállalni még 1 gyereket és akkor kapnánk 3 gyerekre szocpolt, + Ő adómentessé válna. Szerintem ez nem igaz. Legfeljebb csak több lenne a fizuja, a családi adókedvezmény több lenne, de nem kapna adómentességet. De én ezt nem tudom...

Én világ életemben elleneztem a gondolatát is hogy azért legyen gyerekem mert az államtól x évig pénzt kapok érte...jól összekaptunk...A párom már a gyerekeket kérdezgette hogy akarnak e kisöcsit vagy kishugot..én kiakadtam...


2014. okt. 21. 14:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Mi értelme a 3 gyereknek, ha úgy nőnek fel, hogy alig látják az apjukat?!
2014. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ja! Azt elfelejtettem írni, hogy saját vállalkozásba akar kezdeni, és hamarosan ott akarja hagyni a munkahelyét.

Én annyit kértem tőle hogy várjuk meg mi lesz fél év múlva...addigra kialakul a devizások ügye is, és az ő munkahelye is fixnek kell hogy legyen. (Amúgy az is, csak neki nem tetszik hogy 1 db főnöke azért van...és nem teheti azt amit akar...ezért akarja ugyanezt magánba csinálni. De akkor feltételek sem lesznek már olyan szupik mint most.)

2014. okt. 21. 14:27
 3/14 A kérdező kommentje:
Sokat dolgozik....de szereti őket és értük teszi. Ennyi.
2014. okt. 21. 14:29
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Valószínűleg a férjed egyébként is vágyik 3. gyerekre, csak megpróbál meggyőzni. Majd együtt ezt eldöntitek.

Ami a pénz beosztást illeti, ne mindig mond neki, hogy takarékoskodjatok, hanem üljetek le papírral, ceruzával esetleg internetes családi költségvetés készítő programmal és vegyétek számba a kiadásokat. Egyezzetek meg,mi a fontos számotokra, mert nem jó, ha valaki állandóan hiányérzettel küszködik. Ha megvagytok a költségekkel, ami marad (ha marad) az megtakarítható. Ezt a megtakarítást minden hónap elején tegyétek el, így biztosan nem fogtok túlköltekezni.

2014. okt. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem látja a gyerekeit, minek vágyik harmadikra?
2014. okt. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

most komolyan erre +1 gyerek?

minek? így se látja őket, foglalkozik velük!

ha szülsz akkor bocs de neked lesz egy újabb gondod, ő nem fog vele csinálni semmit, neked kell mindent megtenned.

am. ingyen miért nem tud kikapcsolodni? olvasás? túra? séta? sport? együtt is mehetnétek

2014. okt. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Te mit szeretnél kérdező? Házat vagy gyereket?
2014. okt. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

ha több pénz marad meg, többet fog szarokra elcseszni

és akkor majd 5en élhettek a 60nm-en!!!!!

2014. okt. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"...én csak kötetlen munkaidőben dolgozok, legfőképp amiatt hogy a gyerekeknek legalább én legyek mindig ott, mert apa nagyon sokáig melózik...sőt nagyjából otthon is csak dolgozik."


Erre vállalnátok a 3. gyereket?


Miért vannak azok lepontozva, akik azt írják, hogy a gyerekeknek inkább az apjukra lenne szüksége, mint az állandó hajtásra?!

2014. okt. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Na a szocpolt várhatjátok. :) Tudom miről beszélek, mi most voltunk és azt mondták csak új építésű házra adnak, akkor is csak ha megvan a porta, építő anyag (tégla) valamennyire fel van húzva a ház :( Szóval miről beszélünk? Ez nem úgy megy ám hogy a szülőszobáról beszaladsz a bankba a három gyerekkel, és neked adjanak szocpolt. Na nem adják olyan könnyen..... A párod maradjon csak nyugiba, mond meg neki.
2014. okt. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!