Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » 3. gyerek, így? Miért nem tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3. gyerek, így? Miért nem tud felnőtt ésszel gondolkozni?

Figyelt kérdés

A történetünk a következő:

11 éve vagyunk házasok, van már 2 gyermekünk. 10 és 5 évesek. Férjem nagyon jól keres, én csak kötetlen munkaidőben dolgozok, legfőképp amiatt hogy a gyerekeknek legalább én legyek mindig ott, mert apa nagyon sokáig melózik...sőt nagyjából otthon is csak dolgozik. A lakásunkkal mi is beleestünk a devizások csapdájába, de amúgy fiatalok vagyunk még. Én N/34 Ő F/35. A férjem állandóan mindent akar...minden hétvégén mozi, (ezt ált. én is akarom..:)) Étterem...kirándulások...Én megértem őt mert a sok meló után tudom hogy mivel mindig pörög, neki nem jó ah otthon ülve pihen. De az, hogy az összes pénzt fel akarja élni minden hónapban, az már durva. Sok a vita amiatt hogy én folyton emlékeztetem rá hogy tudod Drágám: Családi házat akarunk, gyűjteni kellene...stb. Amúgy pici 60 nm-es lakásban lakunk. 4-en...

Amikor a nagyobb házat emlegetem mindig azt mondja hogy kellene vállalni még 1 gyereket és akkor kapnánk 3 gyerekre szocpolt, + Ő adómentessé válna. Szerintem ez nem igaz. Legfeljebb csak több lenne a fizuja, a családi adókedvezmény több lenne, de nem kapna adómentességet. De én ezt nem tudom...

Én világ életemben elleneztem a gondolatát is hogy azért legyen gyerekem mert az államtól x évig pénzt kapok érte...jól összekaptunk...A párom már a gyerekeket kérdezgette hogy akarnak e kisöcsit vagy kishugot..én kiakadtam...


2014. okt. 21. 14:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést. Én úgy gondolom hogy előbb el kellene gondolkoznia azon hogy mi a legeslegfontosabb neki az életben. Én akarok majd gyereket még, de nem most. Ő majd az új házba, és majd akkor ha a párom nem így áll a dolgokhoz. Leülnék én vele, de azt mondja hogy ő pontosan tudja hogy mennyit hoz haza, ebből kell hogy teljen azokra a dolgokra amiket ő kitalál. Ez azért nem teljesen kellene hogy így legyen szerintem. Felelőtlenül költekezne, ha tehetné, de szerencsére azért azzal tisztában van hogy az ő kezéből kifolyna a pénz, ezért abszolut nekem adta át ezt a területet. De azt hiszi hogy mind egy szálig el is kell költeni.

Én mindenkinek zöld jelet adtam, mert minden választ hasznosnak tartok. Köszönöm.

2014. okt. 21. 15:08
 12/14 anonim ***** válasza:

Van,aki direkt a kedvezményekért szüli a 3. ill. sokadik gyerekét,na meg azért,mert így újabb pár évre meg van oldva a munkahely kérdése...(és nem csak a kisebbségből vannak ilyenek)

Szíve joga mindenkinek eldönteni.

Csak azt felejtik el sokan, hogy a gyerekek megnőnek, esetleg tovább is szeretnének tanulni.

18 évesen nem tehetik ki az utcára, és sajnos egyre később repülnek ki a fészekből van aki 25-30 éves koráig is otthon él,és a szülők tartják el...

2014. okt. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A két gyerek mellett sem tudtok félretenni, három mellett még nehezebb lenne. A szocpolra nem lehet alapozni, még ha sikerül is megkapni, ez csak a lakhatás rész, de a gyerekeknek ahogy nőnek, egyre több velük a kiadás. Ha a férjed nem képes visszafogni magát a költekezésben két gyerek mellett, akkor hárommal sem fogja.


Először azt kellene megnézni, hogy tudtok-e szerényebben élni és félretenni hosszabb időn át. Ha ez nem megy, kár is gondolkodni a harmadik gyereken.

2014. okt. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Azért nem semmi, hogy már egyszer beleestetek a devizahiteles csapdába, és még egyszer akartok hitelt felvenni egy családi házra....
2014. okt. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!