Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogosan háborog a férjem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan háborog a férjem, hogy mostanában hétvégente "lepasszolom" neki a gyerekeket? Mit kellene másként csinálnom?

Figyelt kérdés

2 gyerkőc van és hamarosan megszületik a harmadik is.

Én már egyre nehezebben csinálom meg a házimunkát a gyerekek mellett, így van ami hétvégére marad.

A férjem hétköznap elég fáradt munka után, így akkor 0,5-1 óránál többet nem nagyon tud a gyerekkel foglalkozni, beszélgetni. Hétvégente nem dolgozik, max a haverjaival megy ide-oda, illetve ilyenkor több időt próbál a gyerekekre fordítani.

Én mostanában megkérem, hogy mindkét gyereket foglalja le (játszótér, közös játék, gyerekprogramok). Ennek a nagy része eddig az én dolgom volt, de most egyszerűen nem jut rá sem időm sem erőm.

Tegnapra beterveztem a nagymosást (szerda óta mondogatom neki) és megint megkértem a férjemet, hogy délelőtt legyen a gyerekekkel. Erre teljesen felháborodott, mert így nem tudott átmenni a haverjához bográcsozni. Ezt persze nem mondta ki egyből hanem duzzogott vagy 2 órát, mert "elege van abból, hogy én hétvégente, mikor kipihenhetné magát, lepasszolom neki a gyerekeket".

Szóhoz sem jutottam. Tényleg olyan extra nagy elvárás, hogy legalább így besegítsen nekem amíg újból formába nem lendülök?


2014. nov. 9. 10:51
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
67%
Nem nagy elvaras ez lenne termeszetes. Azt nem ertem hogy nem tudsz kimosni a gyerekektol? Tarcsas gepetek van?
2014. nov. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
94%
Nem vállalnék egyedül 3 gyereket. Te épp ezt teszed. Egy apànak nem áldozat a gyerekeivel lenni, hanem öröm. Nem neked tesz szívessèget azzal, hogy velük van. A következtetések levonàsa a te felelősséged.
2014. nov. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
14%

Hát ha te is ugyanúgy dolgozol, akkor nem annyira érthetetlen, ha viszont otthon vagy, akkor azért elég nagy kérés, mert neki is csak 7 napból áll a hét.

A mosás meg ne meséld már, hogy akkora kunsz, gondolom nem kézzel kell kimosnod a patakparton. Tanuld meg beosztani az időd és az erőd, mert három gyerek mellett sem lesz könnyebb, sőt.

A hétvégét pedig jobb lenne családként együtt tölteni.

Az meg jogos, hogy napok óta mondogatod neki, hogy tegnap akartál mosni. Nem ma. Azt ő nem tudhatta előre, hogy nem tartod az ütemterved, ezért mára mondja le a programját...

2014. nov. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
61%

nem kell ahoz tárcsás gép

elég ha van 3-4 adag ruha :-D


am meg jogos elvárás h segítsen neked ebben

és miért nem viszi a gyerekeket is bográcsozni ????

tuti élveznék a gyereke és a többi haver is azért ügyel rájuk :-)


de ha balhézik akkor mond h ok nem kell a gyerekekre vigyázni de akkor övé a házimunka és nyújt át neki egy terjedelmes listát :-)

nálam ez bevált anno :-)

azóta vagy viszi a gyerekeket vagy szépen játszik velük

2014. nov. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
76%

Mindketten dolgozunk.Hétvégén, a gyerkőcök is kiveszik a részüket, a házimunkából, ahogy én is. Igaz, már nagyobbacskák. Kicsit "egómanónak" bocs tűnik a férjed.(

1 férj)Így aztán pl. a mai nap már közös program,vagy " ki merre lát" fakultatív:)

2014. nov. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
24%

Szegény, nincs mosógépetek és neked kell teknyőben dörgölni?


Mert különben a mosás tíz perc előkészület, aztán tíz perc teregetés.


És csináljatok közösen programot hétvégén.

2014. nov. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
53%

Én több problémát is látok a kapcsolatotokban.


Elsősorban nem értem, hogy minek vállaltok 3. gyereket is, ha a férjed így is sokat dolgozik, fáradt, kimerült, te pedig már így sem jutsz a házimunka végére sem, pedig otthon vagy és nem dolgozol. 3 gyerekkel majd hogy lesz, szalad a ház?


Azt sem értem, hogy egy vagy két mosás bepakolásához miért kell lefoglalni a gyerekeket? 5 percet sem vesz igénybe. Sőt, ha a férjed nem partner, még a gyerekeket is be lehetne vonni a házimunkába, pl. segíthetnének lehúzni a huzatot a paplanról és így tovább. Legyél kreatívabb. Plusz tegyük hozzá, hogy attól az 5 perctől még el tudott volna menni bográcsozni, és ha előre megbeszéltétek, hogy megy, tényleg nem fair, hogy nem engedted el.


A legfontosabb probléma, hogy a férjed törekvéseit nem becsülöd meg. Te otthon vagy egész héten, lusta vagy a munkát elvégezni, hétvégén tőle várnád el, hogy erre neked megteremtse az időt. Te magad is írod, hogy hétköznap is igyekszik foglalkozni a gyerekekkel, hétvégén pedig több időt próbál rájuk fordítani, de tőled csak házsártosságot kap cserébe.

2014. nov. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
97%
Uristen. El se tudnam kepzelni mit ragalnek, ha a ferjem ilyet mondana. Lepasszolni(?) a hazimunkat szoktam, nem a gyerekeket. A gyerekek nen targyak vagy feladatok, hogy igy beszeljen roluk. Ketten vallaltatok a gyerekeket, kotelessege kivenni a reszet az eletukbol.
2014. nov. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
11%

Mekkorák a gyerekek? Hétközben mehetnének óvodába, ha már elérték azt a kort, legalább más gyerekekkel is játszanak.

És akkor a házimunkát meg tudod csinálni, amikor nincsenek otthon.

Hétvégén a férjednek is legyen legalább egy fél napja arra, hogy a haverjával bográcsozzon, vagy elmenjen futni, vagy horgászni. Azért őt is meg lehet érteni, hogy munka után nagy öröm a saját gyerekkel foglalkozni, de egy kis pihenés is jár neki. Vagy ha neki programja volt szombaton, akkor áttehetted volna vasárnapra a mosást, amihez egy egész napod elmegy.

2014. nov. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

A férjem nem dolgozik olyan sokat, csak nagyon fáradékony. Ha nem tud legalább 10 órát aludni, akkor olyan mint egy zombi. Nem ezzel van a baj. Már így ismertem meg és így fogadtam el. A baj azzal van, hogy nem értettem a reakcióját. A gyerekeket közösen akartuk és úgy gondolom ezzel a velük jár munka is közös.


Nem rég költöztünk ebbe a házba. Kiderült, hogy a villany nem bírja a mosógépet, ezért marad a tárcsás. Így sajnos fél napomat elviszi a mosás, mert időigényesebb és pl. a mosógép sem mehet együtt a centrifugával, mert az is lecsapja a biztosítékot. A ház felében ki kell cserélni a vezetékeket, de ez azzal jár, hogy egy ideig se fűtés, se meleg víz, amit nem merünk megkockáztatni egy újszülöttel, tehát amíg jó idő nem lesz, marad ez a felállás.

A konyha is elég romos, anyuékhoz járok át főzni, itthon csak megmelegíteni tudom az ételt a mikróban. A szerelők elméletileg 2 hét múlva kezdenek.

Eddig nem volt baj, mert 1, az albérletben minden működött 2, nem voltam ilyen ájuldozós, csak most a terhesség vége felé sötétedik néha el a világ, mert alacsony a vérnyomásom.

Tegnap mostam és tegnap volt a bográcsozás is, amit amúgy elfelejtett előre megemlíteni. Azért nem tudott elmenni, mert szombat délutánonként fix programja van, szóval csak a délelőttje lett volna.

2014. nov. 9. 11:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!