Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogosan háborog a férjem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan háborog a férjem, hogy mostanában hétvégente "lepasszolom" neki a gyerekeket? Mit kellene másként csinálnom?

Figyelt kérdés

2 gyerkőc van és hamarosan megszületik a harmadik is.

Én már egyre nehezebben csinálom meg a házimunkát a gyerekek mellett, így van ami hétvégére marad.

A férjem hétköznap elég fáradt munka után, így akkor 0,5-1 óránál többet nem nagyon tud a gyerekkel foglalkozni, beszélgetni. Hétvégente nem dolgozik, max a haverjaival megy ide-oda, illetve ilyenkor több időt próbál a gyerekekre fordítani.

Én mostanában megkérem, hogy mindkét gyereket foglalja le (játszótér, közös játék, gyerekprogramok). Ennek a nagy része eddig az én dolgom volt, de most egyszerűen nem jut rá sem időm sem erőm.

Tegnapra beterveztem a nagymosást (szerda óta mondogatom neki) és megint megkértem a férjemet, hogy délelőtt legyen a gyerekekkel. Erre teljesen felháborodott, mert így nem tudott átmenni a haverjához bográcsozni. Ezt persze nem mondta ki egyből hanem duzzogott vagy 2 órát, mert "elege van abból, hogy én hétvégente, mikor kipihenhetné magát, lepasszolom neki a gyerekeket".

Szóhoz sem jutottam. Tényleg olyan extra nagy elvárás, hogy legalább így besegítsen nekem amíg újból formába nem lendülök?


2014. nov. 9. 10:51
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
86%

Ilyen férjnek egy gyereket sem szültem volna, nem hogy hármat. Bírom az ilyen férfiakat akik azt hiszik a gyerekvállalás arról szól, hogy ők élik tovább megszokott kis életüket és ha ebbe belefér vagy úgy tartja úri kedvük akkor talán még a gyerekkel is játszanak, de minden mást oldjon meg a kedves anyuka/feleség.

Kérdező beszélgess el a férjeddel és kérdezd meg már tőle, hogy és neked mégis mikor van időd haverozni meg pihenni?

2014. nov. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
18%
Utolsó, pont hogy írta a kérdező, hogy játszik és foglalkozik a gyerekekkel, hétköznap minden nap és hétvégén is, nem ahogy "úri kedve tartja".
2014. nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem azért mindkét fél problémája érthető.


Egyrészt, megértem a férjet, mert egész héten vagy dolgozik, vagy a családdal ül otthon, érthető hogy néha akar egy kis kikapcsolódást is, főleg ha csak fél napja van rá.


A feleség meg terhes, sok a dolga, de kérdés milyen idősek a gyerekek, mert azoknak sem kell minden lépését figyelni teregetés közben. Kell nekik adni valami programot, amivel addig lekötik magukat.


De a legjobb valami közös program lenne, bográcsoláshoz elvinni pl a gyerekeket, meg az egész családot, és akkor mindenkinek lenne kikapcsolódás is.

2014. nov. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
64%

És te komolyan egy ilyen embernek szülsz harmadik gyereket?! :O Hát az eszem megáll! Az emberi hülyeség határtalan, már ne is haragudj.


Amikor a férjemmel összeházasodtunk és éppen volt egy elbeszélgetésünk a pappal, szóba hozta azt, amit én is pontról pontra ugyanígy gondolok: Egy házasságban ne az legyen, hogy az egyik fél meggebed otthon a gyerekekkel és 0 a szórakozása, mialatt a másik haverokhoz / barátnőkhöz, bulikba jár (ez mindkét nemre vonatkozik) és éli az életét. Mert mi az, hogy az egyiknek jár, a másiknak meg nem?! Na én is pontosan így gondolom.


A férjednek javaslom, hogy nőjön fel.

2014. nov. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
89%
23 - as, teljesen egyetértek veled, de azért ott sántít a dolog, hogy a férjnek hiányzik a szórakozás. És a másik? Nyilván neki is hiányzik. Otthon robotolni sem kikapcsolódás. Ennyi erővel ő is leléphetne hétvégén barátnőzni.
2014. nov. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a legnagyobb baj itt az, hogy erősen hiányos köztetek a kommunikáció, illetve elbeszéltek egymás mellett. Érthető, hogy neked jól jön, ha lefoglalja a gyerekeket, míg elintézed a mosást, a terhesség végén nyilván nincs annyi erőd, tárcsás mosógéppel meg nem kis macera. Az is érthető, hogy igénye lenne fél nap külön programra, ha már úgy adódott. Én azt nem értem, hogyan lehetséges az, hogy egész héten nem sikerült ezt úgy átbeszélnetek, hogy mindkettőtöknek jó legyen. Pedig nagyon egyszerű:

- drágám, szombat délelőtt nagymosást csinálnék, tudsz addig foglalkozni a srácokkal?

- a szombat nem jó, mennék délelőtt a haverhoz bográcsozni.

- és vasárnap?

- az jó, aznap nincs programom.

Ennyi lenne a történet. De te csak hajtogatod egész héten, hogy mosni fogsz, ő csak félig figyel oda, és nem rakja össze, hogy akkor talán segíteni kéne a gyerekekkel, te meg ezt nem mondod ki konkrétan: "Tegnapra beterveztem a nagymosást (szerda óta mondogatom neki). Klasszikus egymás mellett elbeszélés, egymásra nem figyelés.


Más kérdés, amit már megemlített a 21-es válaszoló, hogy igen szomorú és elkeserítő, hogy mennyi apa éli meg nyűgnek a gyerekeivel való foglalkozást, játékot, és mennyien gondolják úgy, hogy bőven elég, ha este, mikor hazajönnek, adnak egy puszit a gyereknek. És szerinte ő jó apa, mert mindennap "játszik" a gyerekkel, a hétvégi közös programra meg az a reakció, hogy mit kell még ilyenkor is b*szogatni őt, hát ő eleget játszik a gyerekkel hétköznap. Mert az anyja ugye nem a gyerekkel van 0-24-ben. Csak hát neki kötelessége, mert az anyja, apa meg valamiért úgy érzi, ő élhet tovább nyugodtan úgy, mintha nem is lenne gyereke. És mennyi ilyen van...

Mindenesetre ebbe a szituba a 3. gyerek finoman szólva elhamarkodott döntés volt szerintem is. Nem csak anyagilag kell bírni 3 gyereket, na de ez most már mindegy.

2014. nov. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
91%
Megszülsz te is passzold le a gyerköket mert programod van.Be vállalta a 3gyereket?be,dolgozik az a dolga.Ne már megszakadjon mert foglalkoznia kell a gyerekeivel.Ha haverozni bográcsozni akar,akkor tetszett volna nem nősülni gyerekeket gyártani.Neked mi ki kapcsolodásod van?Na annyi jár neki is.Állj neki beidomítani apucit,mert mire körül nézel egy roncs leszel 3gyerekkel.A gyerek evvel jár,sok lemondásról .Ne már letud mindent avval dolgozik,elbohockodik velük 1órát talán.
2014. nov. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
40%

"Ha haverozni bográcsozni akar,akkor tetszett volna nem nősülni gyerekeket gyártani."


Nem irigylem a férjedet hallod, igazi hárpia lehetsz...

2014. nov. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
94%
24 - es vagyok. Az alapján hogy egyesek lefelé pontoztak, bele sem merek gondolni hogy milyen szülők vagy épp leendő szülők vannak köztünk. Amit írtam, az arról szól, hogy egyenlőség legyen és ne szórakozzon az egyik, miközben a másik otthon húzza az igát. Ezt biztosítani kellene EGYMÁSNAK. Nem is értem hogy mi ezzel a gond. Indokolják már meg a lepontozók a mínuszaikat, mert nagyon kíváncsi lennék. Normális az, hogy az egyik otthon robotol 7 napból 7 -et, a másik meg követeli magának a heti szórakozást?
2014. nov. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
95%

Hetes erre: "Te otthon vagy egész héten, lusta vagy a munkát elvégezni",, azért terhesen két kisgyerekkel, nulla gépesítettséggel nem olyan könnyű a házimunka végére érni egyedül, érthető, hogy sok a hétvégére marad.

13-as: azt írod, érthető, hogy a férj ilyen körülmények között inkább átmegy a szomszédba??? Hát az eszem megáll! A ház felújításra szorul, nem? Mi lenne, ha a szomszédnál dekkolás helyett inkább dolgozna azon, hogy élhető körülményei legyenek a családnak, és adolgozna a felújításon. Meg hogy pihennie kell a FÉRFINAK ugye. De csak a férfinak, mi? Terhes nőnek nem kell pihenés, ugye?

2014. nov. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!