Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mostanában sokszor úgy érzem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mostanában sokszor úgy érzem, hogy feladnék itt mindent és jó lenne elköltözni. Szerintetek is butaság lenne?

Figyelt kérdés

Egy erdélyi kisvárosban élünk a férjemmel, mondhatni gondtalan életet. Minketten diplomásak vagyunk, szakmán belül dolgozunk, viszonylag jól keresünk, szeretjük is a munkánkat. Van saját lakásunk, autónk, nincsenek anyagi gondjaink, persze nem is szórjuk két kézzel a pénzt, de jól megvagyunk. A családunk is itt él. A probláma az, hogy kezdem unni ezt a kisvárosi életet. Semmi újdonság, nincs túl sok programlehetőség és ami a legrosszabb, hogy a 3 legjobb barátnőm is Budapesten él. Nemérg voltam náluk látogatóban és annyira jól éreztem magam, imádtam a pörgést, ami ott van, a szép helyeket. Az utóbbi 1-2 évben, volt szerencsém több nagyvárosba is ellátogatni Európán belül és teljesen magukkal ragadtak, utána hetekig nem találom itthon a helyem, minden annyira megszokott, szürke, unalmas. Néha arra gondolok, hogy milyen jó lenne itthagyni midnent és új életet kezdeni a férjemmel, valahol máshol. Budapesten, vagy esetleg Olaszországban, Angliában( ezeket a nyelveket beszéljük). De aztán arra gondolok, hogy mekkora butaság lenne itthagyni mindent, a biztos munkát, a lakást, a nyugodt életet a bizonytalanért.

Szerintetek is butaság ilyesmiken gondolkozzak? Vagy csak egy életünk van, tegyük, amit a szívünk diktál?


2014. aug. 25. 20:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Én 27 vagyok, a férjem 32, gyerekünk nincs.
2014. aug. 25. 20:34
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Valóban butaság lenne.

Ha van pénzetek, inkább utazz belőle, de nem érdemes a tényleg biztos alapokat felrúgni.

2014. aug. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Így van,utazgassatok,de ne add fel a biztosat a bizonytalanért:)
2014. aug. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
e gyereknek lenne már itt az ideje, nem a hazátlan, otthontalan bolyongásnak
2014. aug. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ebben a mai világban nem szabad csak úgy felrúgni egy ilyen jó életet, mert ez szinte kész csoda. Vagy ha mégis, akkor sem szabad felégetni minden hidat magad mögött. Több lábon kell állni, mert sose lehet tudni.
2014. aug. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
teljesen egyetertek az elottem valaszolokkal. csak addig lenne szep, ameddig az ujdonsag ereje hat. nem szabad feladni a biztosat a bizonytalanert.
2014. aug. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az nem is fordult meg a fejedben, hogy ahova elmennél, ott is a mostani életszínvonaladat tudnád tartani, vagy egyáltalán lenne-e munkád, amiből megélnél?
2014. aug. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ismerős az érzés.Nem butaság ilyenen gondolkodni,sok határontúli ember fejében megfordulnak ezek a gondolatok,főleg akkor mikor a barátok zöme és már egy rakat ismerős,volt osztálytárs külföldön él,ráadásul ezekben a térségekben valóban kevés a lehetőség.Én a helyetekben elgondolkodnák,hogy mennyire ragaszkodom ahhoz,hogy a végzettségemnek megfelelő állásban dolgozzak.A nyelvtudás egy relativ fogalom,(a youtoubon érdemes belenézni a "magyarok londonban" vagy külföldön riportokba)lehet hogy sok idő eltelne még a végzettségeteknek megfelelő állást tudnátok találni.Az ismerőseim akik külföldön élnek,egyetemi végzettséggel is hotel takaritó vagy pincérként vagy valamilyen gyárban szalagon dolgoznak,de anyagilag jól kijönnek,utazgatnak,spórolni is tudnak emellett.Magyarországon is honositani kellene majd a diplomákat,biztosan lesz plussz egy két két vizsga különbség,meg ugye fizetni,és ott annyira még nem is magas az életszinvonal,főként ha a lakbért fizetni kell.De attól is függ,hogy mennyire ütős foglalkozásotok van.Nem könnyű dönteni.Esetleg próbálj meg valamilyen hobbit találni,új emberekkel ismerkedni.
2014. aug. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes belevágni a bizonytalanba, ha nincsenek anyagi gondjaitok, és mindketten diplomások vagytok, sehol sem lehetne olyan nehéz a beilleszkedés, főleg ha több nyelven beszéltek. Ha mert ha nem lépsz, akkor valószínűleg be fogsz savanyodni a hétköznapokba.
2014. aug. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy nagyvarosba koltoztok, akkor mar nem is lesz olyan izgalmas egy ido utan. Igy legalabb tudtok utazgatni es mindig felporgetni kicsit az eleteteket.
2014. aug. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!