Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van, akik eljegyzik egymást,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van, akik eljegyzik egymást, de nem házasodnak össze?

Figyelt kérdés
Pl, akik már 5-6 éve jegyesek és nem házasodtak össze, valószínű, hogy nem is fognak?
2014. nov. 16. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Vannak igen. Őket a házasságpártiak általában leszólják. Ők meg tesznek a házasságpártiak véleményére.
2014. nov. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%

lehet nincs pénzük arra az esküvőre amit szeretnének. vagy nem is gondolnak rá. mármint a legtöbb nő, kislány kora óta vár a nagy napra. aki nem ilyen tipusú, az szerintem megelégszik azzal, hogy vagy egy párja, együtt vannak , jól megvannak.

bár én úgy hallottam x idő után fel kell frissíteni a jegyességet. hogy még mindig áll. de mivel ez nem egy hivatalos dolog, csak feleken belül szokás ha igénylik.

2014. nov. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát nálunk az a verzió volt, hogy nem is történt meg. 10 évig éltünk együtt, 7 év után eljegyzett, rá 3 évre vége lett. Nem az esküvő miatt lett vége.
2014. nov. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Engem 2 év után jegyzett el az élettársam. Következő nyárra terveztük az esküvőt. Közben adódott egy olyan helyzet, hogy messze kapott munkát, így költöztünk. Hatalmas macera volt, teljesen új élet kezdése stb., nem volt sem időnk, sem energiánk egy esküvő tervezéséhez mindemellett, így egy évet toltuk. A költözés után pár hónappal kiderült, hogy babát várok. Szerettünk volna a kicsi születése előtt összeházasodni, de úgy gondoltuk, hogy akkor legyen egy polgári szűk családi körben, aztán majd a gyerek 1-2 éves kora körül egy egyházi. Ki is tűztük a polgári időpontját. Előtte egy hónappal kórházba kerültem veszélyeztetett terhesen, és a szülésig csak fekhettem...így azt is le kellett mondanunk. Párom egyszer nagy boldogan jött haza, hogy leszervezte az anyakönyvvezetővel, hogy házhoz jön...erre mondtam, hogy oké, hogy lemondtunk a nagy esküvő tervéről, meg nem vagyok az az "álomesküvős" nő, és nem úgy jöttek ki a lépések, de mégsem otthon, macinaciban szeretnék férjhez menni. Most 2 éves a kicsi, nemrég röppent fel újból az esküvő tervezésének gondolata, de valahogy úgy vagyok most már vele, hogy olyan jól vagyunk így...minek?
2014. nov. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

Igen van, bár tényleg nevetséges ha még csak szándék sincs meg a házasságra.

Mire mond akkor igen a lány?

2014. nov. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
én ismerek ilyen párt, kb. 17 éve együtt vannak, eljegyzés volt, de esküvő nem, és nem is akarnak. :)
2014. nov. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi 6 évet jártunk jegyben házasság előtt. Nem is terveztünk hamarabb összeházasodni, de mindkettőnknek fontos volt ez a "gesztus". Az idén ünnepeltük a 12. házassági évfordulónkat.
2014. nov. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Mi eljegyzés nélkül házasodtunk össze. Számunkra annak nem volt értelme. :))
2014. nov. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%
Én ismerek olyat, akik 8 éve jegyesek, ha esküvőről van szó, akkor mindkettő hárít, hogy minek már, meg anélkül is jól megvannak. Külön-külön négyszemközt beszélve velük meg mindkettő bevallja, hogy csak azért vannak a másikkal, mert kényelmes és nincs jobb. Egyelőre.
2014. nov. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9%
Van így is, ahogyan az utolsó írja. Van, aki pedig időközben döbben rá, hogy ha összeházasodnának, az égvilágon semmi nem változna, mert már teljes az életük, szóval minek? Nem mindenki vágyik esküvőre, az is lehet, hogy sokan a társadalom vagy család nyomására tartanak eljegyzést, vagy pedig - főleg a nők - gyerekkori álma egy nagy esküvő, de aztán az évek múlásával már egyáltalán nem tartják fontosnak, hogy tényleg sor kerüljön az ceremóniára. Az igazi elköteleződés és közös élet egy jó kapcsolatban az összeköltözéskor kezdődik, rossz kapcsolatot pedig a házasság sem ment meg.
2014. nov. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!