Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Dolgozzak vagy ne dolgozzak?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dolgozzak vagy ne dolgozzak? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, mellette diákmunkát végzek. 7-16:40-ig dolgozom minden nap, ez 9 óra, és egy nap csak 8-12-ig. Van olyan nap, amikor órám van munka után este 7ig, amikor pedig csak délelőtt dolgozom, akkor délután egyetemen vagyok. Összességében kb. 50 órát töltök suliban/munkával, plusz napi másfél-két órát utazom, hétvégére borzalmasan fáradt vagyok, nagyjából összerakom a lakást és ha van erőm, akkor tanulok. Elég gyenge vagyok, ilyenkor minden kis betegséget elkapok, most már másfél hete mandulagyulladásom van, de nem maradhatok itthon, mert diákmunkán nincs táppénz.


A párom nehéz fizikai munkát végez, 7-5-ig dolgozik minden nap. Ő is nagyon fáradt. Mivel ebben a hónapban szakmai gyakorlatra is kellett mennem így hétvégén is dolgozik, hogy a kieső pénzt visszahozza.


Eléggé egyik napról a másikra élünk, nekem van folyószámlahitelem, és szinte minden hónapban belecsúszunk. Ő is gyakran kér előleget a főnökétől. Azért eldöcögünk, de az ideálistól elég messze van a helyzetünk.


Tegnap este kiborultam, fáradt vagyok, beteg vagyok, állandóan dolgozom, tanulni alig bírok, sokszor egy bonyolultabb levezetést egyszerűen képtelen vagyok felfogni.


Erre a párom azt mondta, hogy ne dolgozzak ennyit, járjak csak nyolcra vagy kicsit később, mert sokat számít, inkább dolgozik ő hétvégente. Ő jobban is bírja, nem beteg állandóan, mint én.


Én elutasítottam, de most ott motoszkál a fejemben. Végül is annyira nem lenne nagy kiesés. Csakhogy ez azzal is járna, hogy a folyószámlahitelem legjobb esetben is csökkentenék, pedig a karácsonyt csak abból fogjuk tudni fedezni. Náluk januárban várhatóan leállás lesz, amire nem kapnak fizetést. Vagy talál valami fusit addig, vagy nem. Az eredeti terv az volt, hogy összerakjuk a pénzt addigra és elkezd jogsit csinálni, hogy jobb állása lehessen. Ráadásul a napokban jött egy levél az előző egyetemről, amit félbehagytam, hogy fizessek ki különféle jogcímeken egy rakat pénzt. Erről ő még nem is tud.


Ilyen helyzetben ti vállalnátok azt, hogy kevesebbet dolgoztok? Anyagilag talán, lemondások árán bírnánk, de erkölcsileg megtehetem ezt vele?


2014. nov. 22. 09:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, ha így is alig tudjátok fizetni a számlákat, hiteleket, akkor napi 1-2 óra kieséssel még kevesebb lesz a pénz.

Mennyi idő van még hátra az egyetemből?Ez csak egy átmeneti állapot, próbálj erre gondolni. Ha vége az egyetemnek, kereshetsz a végzettségednek megfelelő diplomás fizetésű állást, többet fogsz keresni, jobban boldogultok. A cél lebegjen előtted. Tudom, hogy biztos nehéz, de ha leadsz 1 órát naponta, attól nem leszel kipihentebb. Nyári szünetben könnyebb lesz, akkor nincs suli. Kitartás, meglesz a gyümölcse!

Én is most egyfolytában azon gondolkodtam, hogy hamarabb leállok a munkával, mert terhes vagyok és elejétől kezdve azt kérdezem magamtól, hogy fogom kibírni a következő napot, annyi nyűgöm volt. De végigcsináltam-igaz, ez rövidebb időszak. Mikor leálltam, jó érzés volt, hogy végigcsináltam.

Neked is erre kell gondolnod, hogy végig tudod csinálni!

2014. nov. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Erkölcsileg azt nézd, hogy neki az lenne-e jobb, hogy kevesebbet dolgozol és kicsit jobban rátámaszkodsz anyagilag, vagy pedig az, hogy állandóan sírsz meg kiborulsz, mert fáradt vagy és nem bírod a strapát. Szerintem az utóbbi rosszabb.
2014. nov. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 asd fasd válasza:
16%
Szerintem ne drogozzál. Biztos attól vagy beteg.
2014. nov. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Esetleg egy jobban fizető diákmunka? Én is diákként dolgozom és vannak jó órabérűek is, így kevesebb órát kéne ledolgoznod.
2014. nov. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Jobban fizető állást folyamatosan keresek, de nem találok olyat, ahova meg is felelnék és fix. Egy kéthetes munkával meg nem vagyok előrébb. A mostani állásnak nagyon komoly előnye az, hogy hosszútávú. Lassan egy éve itt vagyok és még majdnem egy évig maradhatok, ha akarok.

Mindig azzal nyugtatom magam, hogy már nincs sok hátra, nyáron diplomázom. Utána pedig remélhetőleg jobb lesz. De a szervezetem tiltakozik. Tavaly még rosszabb munkám volt, januárra ki is dőltem tüdőgyulladással egy hónapra. Az is tüszős mandulagyulladásnak indult, mint most.

Gondoltam arra is, hogy keresek fix állást, de amikor próbálkoztam, nem vettek fel sehova, mondván amint végzek, úgyis dobbantok. Ami igaz is.

2014. nov. 22. 10:55
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

" nem vettek fel sehova, mondván amint végzek, úgyis dobbantok. Ami igaz is."

Talán, ha nem írnád bele az önéletrajzodba, hogy tanulsz.

Vagy ha a munka és egyetem nem megy együtt, de a pénz mindenképpen kell, akkor halassz!

2014. nov. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Halasztani már nem tudok, ellőttem az összes lehetőségem. Ráadásul így eljutottam oda, hogy hat év alatt fogok befejezni egy hároméves képzést, amit eléggé szégyellek. Még szerencse, hogy mesterképzésen indul levelező tagozat, remélhetőleg az jobb lesz.
2014. nov. 22. 11:37
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Ja, hát egyetemen tanulni kéne, nem lógni. Dupla annyi idő alatt csinálsz meg egy képzést? Hát ez tényleg rém gáz, és erre még a meló sem lehet mentség, csak a lustaságod!


És még az előző sulidnak is lógsz. Gratulálok! Szerintem dolgozz csak, főleg, ha még az előző sulidat is ki kell fizetned. Mellesleg nem kell meghalni, én is dolgoztam suli után (mert mi nem lóghattuk el az órákat, benn kellett lenni 8-16-17-ig, és csak aztán csinálhattunk bvármit). Kb. 10-re értem haza, és mégis el tudtam végezni a sulit 4 év alatt.

2014. nov. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%
Milyen egyetem az, ami 3 éves? Ez inkább egy egyetem főiskolai kara, vagy valami felsőfokú szakkepzes... Nem értem miért loditanak ezzel kapcsolatban annyian. Mehetsz amúgy levelezőre is, akkor talán tudsz normális állás után nézni
2014. nov. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kár, hogy a kérdést értelmezni nem sikerült.
2014. nov. 22. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!