Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon összevesztünk a férjemm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon összevesztünk a férjemmel, kinek van igaza, dolgozzak vagy maradjak?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok a két gyerkőccel, az egyik 5 éves a másik 2. Mellettük tanulok, ápoló nő leszek, de majd csak 3 év múlva lesz vége a sulinak. Nem kerestem eddig állást mert 1. még gyesen vgyok, 2. januártól fog az oviba beszokni a kicsi, nem tudnám max anyósékhoz tenni, de oda nem szeretném mert nincs ott jó helyen. Tegnap hazajött munka után a párom egy telefonszámmal hogy felszolgálót keresnek, hívjam fel. Felhívtam de csak az ő kedvéért. Erre meg rögtön be is hívtak, bementem, és fel is vettek. Szerdán már kezdeni kellene. Felhívtam anyósomat vigyázna a gyerekekre bár még mindig azt mondom hogy ott nincsenek jó helyen. A munka: két nap meló egy nap szabad 9-22 óráig, plusz még a standolás miatt kb 23-23:30 mire hazaérek. 80ezer plusz a jatt, egyszeri meleg étel, egy kávé és egy üditő. Bejelentett állás. Ez egy étterem, felszolgálni kellene,de a főnök megörült annak hogy van jogsim, így lehet hogy kiszállítani is kell majd. Nagyon összevesztünk, mert este beszéltünk erről és ő már fejben elköltötte azt a pénzt amit én még meg sem kerestem. Oké hogy közös kasszán vagyunk, de én dolgozom a pénzért ráadásul úgy hogy nincs kedvem sem és motivációm sem pont itt dolgozni, csak őmiatta jelentkeztem. Egyébként nem halnánk éhen ha ezt nem vállalnám el. 250ből élünk és nincs hitelünk semmi. Eddig úgy volt hogy megyünk augusztusban nyaralni. Most a fejemhez vágta hogy jó akkor nem megyünk mert nem lesz rá pénz ha én nem megyek el dolgozni. Persze a pénzügyeket mindig ő kezelte, szinte sosem volt beleszólásom semmibe. Én pedig úgy akarok elmenni dolgozni, hogy amit én megkeresek az az enyém. Most ezalatt ne értse senki azt hogy én elherdálnám. Nem, ezt a pénzt úgyis a háztartásra meg a gyerekekre költeném, ergo több marad a közös kasszában mert nem onnan kell finanszírozni a háztartást. De ő azt várja el hogy ha megjön a fizum odaadom neki és majd ő eldönti hogy mire is kellene költeni. Mivel sosem volt önálló keresetem mert mindig közösen döntöttünk mindenben így ő azt hiszi hogy én elkölteném az egészet hülyeségekre. Pedig nem, mert nem rohannék egyből plázáról plázára költekezni. Szerintetek? Menjek és csináljam, és nyeljek egyet hogy anyósnál elkanászodnak a gyerekek, és csináljam mint egy robot azért hogy a végén ugyanaz maradjon mint eddig?
2014. júl. 1. 06:08
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
29%

Egy normális házasságban minden bevétel KÖZÖS! Ha dolgozol, akkor a te fizetésed is a közösbe megy, nem kezelheted külön.

Abban igaza van a férjednek, hogy 4 emberre a 250.000.- Ft elég kevés. Ha csak az a bajod anyósoddal, hogy "elkanászodnak" a gyereke, akkor ezt meg lehetne beszélni. Bár kérdés, hogy te mit értesz ezen?

Úgy tűnik, neked kényelmesebb otthon maradni, mint dolgozni.

2014. júl. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
56%
Neked van igazad. Állj ki a saját döntésed mellett!
2014. júl. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
70%
Szia . Most akkor mit szerettél volna ? Majd csak 3 év múlva dolgozni ,ha egészségügyben tudsz elhelyezkedni ? Nem tudom mennyi a kiadásotok ,albérletben éltek e vagy saját lakásban ... de ne várd el,hogy mindig a férjed húzza a szekeret . Én azt javasolnám ,hogy igen ,vállald el a munkát .. Az ,hogy te ennyire önállóan akarsz dönteni a keresetedről számomra furcsa.. de a ti dolgotok. Nálunk a közös kassza az azt jelenti ,hogy tényleg közös minden bevétel .. azéból élünk és fedezzük a kiadásokat aki éppen fizut kap . Egyébként egész pontosan mit jelent ,hogy anyósodnál elkanászodnának a gyerekek ? Ezt a nyarat csak kibírnátok ,hetente pár napot ott lennének a nagyinál ,aztán majd kezdődik a bölcsi ... ovi .
2014. júl. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:
Kedves első. Nem szeretnék majd itthon maradni, ha mindkettő ovis. Ha olvastad volna, ápolónak tanulok és ez a szándékom, hogy ápolóként is dolgozzak. Oké, ha közös a kassza akkor had legyen már nekem is beleszólásom!!!! De nincs! És ő azt akarja hogy dolgozzam, és majd odaadom a fizetésem amit Ő dönt el, hogy mire költjük el!!! Szerintem meg hitel nélkül 250ből simán megélünk, havi 50ezret tudunk félre tenni. Szóval nem vagyunk rászorulva arra hogy most egy ilyen munkát elvállaljak. Ha ez nem egy felszolgálói munka lenne, hanem egy ápolói, ahol egy nap meló, egy nap szünet, lehet hogy elmennék, de akkor sem így hirtelen. Mert jövő ilyenkor már nem zavarna, mert van nyári ovi, gyerekeket nem kellene anyóshoz vinni. Anyós az megint más történet, hidd el ott nincsenek jó helyen sajnos. Mellesleg ha én kezelhetném a saját keresetem írtam hogy nem elherdálnám hanem a háztartásra és a gyerekekre költeném. A gyest sem én osztom be....hanem ő. Anyagilag teljesen függök tőle, nincs ezer forintom sem, csak ha kérek tőle. Pedig közös a kassza. Most pedig hogy mondtam neki hogy jó, dolgozom de enyém a pénz amit én megkeresek, az nem tetszik neki. Holott azt a húst enné meg ő is amit én vettem meg a saját fizetésemből. Csak így nem tudná az irányítása alatt tartani a dolgokat és nem függnék tőle és ez zavarja.
2014. júl. 1. 06:31
 5/57 A kérdező kommentje:
Kedves 3. Bölcsi nem kezdődik mert januárban kezdi a fiam az oviban a beszoktatást, így januárig anyósomnál kellene hogy legyen. Rengeteg az az idő amit ott töltene. Két nap ott, egy nap itthon....
2014. júl. 1. 06:33
 6/57 A kérdező kommentje:
Mennék is és maradnék is. Tudom hogy egész nap a gyerekeken járna az agyam, és tudom hogy rossz lenne nekik, hogy két napig nincs anya, aztán egy napig van. Ha fordítva lenne akkor elvállalnám könnyebben. de így?? Jóformán nem én lennék az anyjuk, nem velem vannak többet, hanem egy labilis személyiségű rosszindulatú áskálódó nőszeméllyel. Sok kérdést tettem már ki vele kapcsolatban is, és mindig azt a választ kaptam hogy ő a sárkány és nem velem van a baj. Úgyis tudom hogy el fogom vállalni mert a férjem tiszta bolond lesz ha nem vállalom el. Csak ez első gyerkőcnél is visszamentem már 1,5 év után dolgozni, és úgy bántam hogy nem lehettem itthon vele 3 évig. Szerettem volna ha a fiammal legalább itthon maradhattam volna az oviig. Hogy fogom munka mellett beszoktatni az oviba? Anyósom fogja? ÁÁÁÁ! Meg szeptembertől suli nekem is, egész jó lesz mert akkor végig kell dolgoznom a hétfőtől csütörtökig, mert nekem a suli az péntek szombaton van, és még talán vasárnap levegőt is vehetek. :( És tanulni mikor tanulok ha hétfőtől csütörtökig 9-22ig dolgozom, háztartást mikor vezetek? Vacsorát mikor főzök? Reggel épphogy leraknám a nagyot az oviban a kicsit meg vihetném anyóshoz és mehetnék is dolgozni. :(
2014. júl. 1. 06:43
 7/57 anonim ***** válasza:
92%
Akkor itt súlyos gondok vannak .. :/ Dolgozhatnál te bárhol ,a probléma ugyanígy fennállna . A férjeddel közösen kellene ezt átbeszélnetek .. Miből fakad ez nála, hogy ennyire bizalmatlan és ő akarja beosztani a pénzt ? Az ,hogy úgy kell kérni tőle a pénzt ,mint kisiskolásnak a szüleitől ,az számomra meredek ! Ne ez normális ,de az sem ahogy te szeretnéd,hogy a fizud felett kizárólagosan rendelkezel .Nálunk nincs én pénzem ,te pénzed... MIÉNK van .. ami le van téve egy helyre és ha szükség van rá akkor onnan veszünk el ,természetesen ha nagyobb összeget kell ,akkor szólunk .Mindig megbeszéljük a kiadásokat és közösen osztjuk be a pénzt .
2014. júl. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es. A párom kiakadna és borzalmas üvöltésbe kezdene ha én most a pénzből kivennék pl 5-6ezret hogy vegyek egy új ruhát ha már dolgozni megyek. Mert ezt is mondta a leendő főnök hogy ez egy étterem, úgy is kell megjelenni. Na nekem van egy db narancs színű farmernadrágom, és egy farmerszoknyám. Ebből nehéz lesz csinosan öltözni. Mert ruhára nem szeret költeni a párom. Azért van nálam ennyire ez hogy az én pénzem, mivel sosem volt ilyenem. Sosem volt olyan hogy nézelődtem a boltban és húúú ezt most meg kell venni mert jó árban van. Nem, hazamentem mondtam neki, és általában azt mondta rá hogy ezt most inkább ne.... Ahogy suliba jártam akkor vehettem pár olcsóbb dolgot mert ott is azért illett megjelenni, de már mind tönkrement attól hogy mindig ugyanazokat a darabokat hordom. Cipőmnek már lyukas a talpa, a nadrágom meg kopott lett. De itthon nem zavar, sosem érdekelt ha itthon ülök alakásban nem látja senki. Nagyon alapjáraton élünk, és a nyaralást sem úgy kell elképzelni hogy 100ezrekért luxusban. Sátorral két nap a két gyerkőccel. Jó is lenne meg minden, de így már kedvem sincs menni. ÉN valahogy ezt az egész dolgot úgy képzeltem el, hogy van az ő fizetése, mivel az magasabb mint az enyém, ő fizetné a csekkeket, kb 60-70ezer mindenestül, ott neki még marad 140ezre. Az én fizetésemből venném a kaját meg ruhákat a gyerekeknek, meg mikor mit, ha meglátok valami olyat akkor azt. Ha véletlen extra költség merül fel, akkor mennék csak hozzá hogy pótolja ki. De ha közösen kitalálnánk hogy na, veszünk egy új tv-t, akkor közösen adnánk rá össze a pénzt. Így független lehetnék tőle, nem kellene megvárni hogy boltba eltudjunk menni, vagy ha beteg a gyerek akkor fel kell hívnom hogy dokihoz viszem, kivettem onnan pénzt... szerintem pedig nyugodtabb lehetne mert nem nyaggatnám hogy ezt vegyél meg azt vegyél (amit persze nem is vesz meg, mert az a vége, hogy jó most ezt ne)
2014. júl. 1. 06:55
 9/57 Sün!! ***** válasza:
73%
Sajnálom, hogy előállt a helyzet, ezt inkább megelőzni lett volna jobb. A párok viszont egyre kevesebbet beszélgetnek, mielőtt beleugranak egy házasságba és gyerekvállalásba. Úgy gondolom, hogy bár 250 ezerből bőven megél 4 ember is (legalábbis ha nincs albérlet és két autó), azért az még nem az a pénz, ahol az egyik fél megengedheti azt, hogy nem dolgozik. Szerintem elég nagy gond, hogy ezt a kérdést most itt a mi válaszainkból akarod valahogy eldönteni, de persze jó tudni, hogy mások hogy csinálják, én is így gondolom. Le kell ülni meg kell beszélni. Más megoldás nincs. Csak úgy közlöm, hogy amit te szeretnél (nem szeretnék százalékosítani), de elenyésző számban fordul elő. Hogy a család megengedheti magának, hogy csak az egyik fél dolgozzon.
2014. júl. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
44%

Szia!

Próbáld meg ezt a munkát,ha már összejött,elsősorban a családi béke kedvéért.

Fizukor meg add oda egy részét és mindig tegyél félre valamennyit.

Remélhetőleg anyós hamar ráun a gyerekvigyázó szerepre,vagy a munka nem lesz ok.

Amúgy még a két nap szabad is kevés egy ilyen hosszú műszak után,de majd rájön a férjed is,hogy mennyi munkát kell átvállalnia a háztartásban is,főleg,ha majd délután megy a gyerekekért,aztán ő intézi az esti fürdés fekvést a gyerkőcökkel.

Amúgy szerintem 250 simán elég a megélhetéshez,persze sok mindentől függ.

Szóval a lényeg,hogy olyan kompromisszumot köss,amiben neked is van szabad.pl,jó Elmegyek,de a pénz egy részével én rendelkezem.

Ennyire ne hagyd magad elnyomni,mert később még nehezebb lesz az akaratod érvényesíteni!

2014. júl. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!