Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Néhány nőnek tényleg ennyit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Néhány nőnek tényleg ennyit jelent egy kapcsolat?

Figyelt kérdés

Ma volt itt egy kérdés amiben a kérdező párja csak az anyja főztjét eszi meg. Erre az egyik válaszoló ezt javasolta neki: " Ó, hát ez egy szép kapcsolat alapja. A férjed elfelejtette elengedni anyuci csecsét. Hagyd ott."


Most komolyan, tényleg ilyen könnyen szakítanak a nők? Èn nem hagynám el ilyenért azt akit szeretek.


2014. nov. 27. 18:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem is mondott ilyet a volt férjem de nem ez volt a válóok. Saját tapasztalat alapján az ilyen férfiaknál még mindig nincs elvágva a köldökzsinór és egyszerűen képtelenek egy társsal közösen kialakított külön életre. Értsd ezt úgy, hogy nemcsak anyu főztje kell neki hanem valaki aki beviszi a reggeli kakaót vagy kávét, körbetakarítja, elé teszi tálcán az ételt amíg nézi a tv-t vagy nyomkodja a klaviatúrát, összeszedi utána a szétdobált szennyest és minimum oscar-díjat vár el azért mert elmosogatott egyszer. Nem érdekli, hogy neked mi hogy lenne jó és ha valami nem úgy van ahogy neki tetszik akkor bevágja a hisztit mint egy dackorszakos kétéves. Hát ilyenek ezek a férfiak és igen szerintem ez elég ok szakításra.
2014. nov. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Tehát ha kizárólag anyuka főztjét hajlandó megenni, az kis probléma, és nyeljem le, hogy életünk végéig élhetünk a mama szoknyája mellett, és hordhatjuk haza tőle a kaját :D

Nem is értem, az ilyeneknek minek párkapcsolat.

2014. nov. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, itt nem az volt a baj, hogy a nő beleborított fél kiló sót a kajába. ALAPBÓL meg sem kóstolta a pasi, mert neki csak a mamáé kell.


Ez nem normális. Nem azért, mert a barátnő főztje, hanem ha ugyanezt leművelné egy étteremben, hogy neki csak a mama kell, az is ugyanolyan gáz lenne.

2014. nov. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Van olyan kapcsolat, amiért érdemes harcolni és van olyan, ami már a kezdetekben halálra van ítélve.

Én mindig dolgoztam a kapcsolataimon, ha problémák voltak, viszont van egy pont, amikor érzed, hogy semmi sem változik, és így nem leszel boldog/fájdalmat okoznak/rosszul esik. Ilyenkor mérlegelni kell, hogy a többi tulajdonsága okoz-e annyi pluszt, hogy ezt kompenzálja. Ha nem, akkor igen is szakítani kell. Nincs értelme mártírkodni.


A szituáció, ami az eredeti kérdésben volt, nekem is nagyon rosszul esne. Elgondolkodnék, hogyha a házasságom elején így viszonyul hozzám a férjem, akkor mi lesz később. Nem az a probléma, hogy élete első (ha jól olvastam) nokedlije rosszul sikerült (ami alapból is frusztráló, ha a szeretett férfinak készíted), hanem, hogy a férj nem, hogy támaszt nyújt, megértő a kis baki miatt, hanem "bele is rúg" azzal, hogy még bele sem kóstol. Az ilyen helyzetekben a nő nem érzi magát jó feleségnek, jó társnak (főleg ha ott van az elérhetetlen etalon, az anyuka), megkérdőjelezi saját magát, ami hosszú távon önbizalomhiányt szül. Ér ez ennyit?


Most mindenki tegye a szívére a kezét. Csináltál már bakit a konyhában? (odaégettél valamit, elsóztad-borsoztad, nem olyan lett az állaga, nem főzted meg rendesen) Ha igen, hogy reagált a párod/exed? Együtt vagytok még?

2014. nov. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem is annyira a kapcsolatról van szó, hanem arról, hogy ebből nekem az jön le, hogy a férj teljesen el van kényeztetve, és semmi mást nem eszik, csak anyuci főztjét. Igen, nálam ez kizáró ok, bár az ilyen ember nekem eleve nem válna társammá, pár hét alatt kiderülne, hogy ez így nem működik. Eleve ott kezdődik, hogy semmi pénzért nem költöznék anyóshoz. Albérlet, munkásszálló,, bármi, de nem anyós. Ott folytatódik, hogy nem főzök minden nap. Férjemmel mindketten nagyon sokat dolgozunk, mindketten nagy irodaházban, jó minőségű menzával. Ha nekem itt verné az asztalt minden este a főtt ételért, már akkor tudnám, hogy ez nem működik. Folytatódik ott, hogyha főtt ételre vágyik, ő is meg tudja csinálni, ez a 21. században már egy férfinél is alap. Végül, de nem utolsó sorban, én tök másképp főzök (mikor éppen van időm főzni), mint anyós, aki hagyományos magyaros konyhát visz, én viszont nagyon szeretek kísérletezni, új recepteket kipróbálni. Ha férjem ezt nem értékelné, eleve szomorú lennék.
2014. nov. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A VOLT férjemnek pont egy ilyen szituáció miatt nem főztem a házasságunk alatt. :)

Első nap megkérdeztem, hogy mit szeretne enni, azt válaszolta, hogy gulyást.

Hazajött, ránézett, meg sem kóstolta.

2 évig főzhetett magára:P Aztán elváltunk.

2014. nov. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
5%

Megvilágíthatom a dolgot a férfi oldaláról?

Persze én a történet mind3 szereplőjéről (nő, férj, anyós) jóindulatot feltételezek :)

Szerintem a nők hajlamosak a férfi-anya kapcsolatot túlmisztifikálni. Egy férfinek igenis szüksége van az anyjára, felnőtt korban is, ahogyan egy nőnek is. Nem értem miért kell ezért bántani egymást. Érthető, ha a másik fél szülei nem szimpatikusak vagy esetleg a másik felet a kapcsolat ellen úszítják és ez rosszul esik, de mégis csak a szülei. Én úgy gondolom, hogy engedni kell a másikat, hogy jó kapcsolatot ápoljon a szüleivel.

Azért mondtam ezt el, mert valahol ez a probléma van a háttérben.


A konkrét ok, amiről szó van, hogy egy férfi csak az anyja főztjét hajlandó enni, talán kicsit más, mint amit szó szerint érteni lehet. Lehet arról van szó, hogy a férfi érzelmileg kötődik nagyon az anyjához vagy esetleg valóban arról van szó, hogy szereti az ő főztjét. Ilyenkor a feleség egyrészt türelmes lehetne vele, másrészt megérdeklődhetné, hogy mi az amit a férfi ennyire szeret és megpróbálhatná kedvesen felvenni a versenyt az anyóssal. Nem kéne erőszakoskodnia a férfivel, ha néhány alkalommal az anyjánál eszik, azonban figyelmeztetni kell rá, hogy ezt hosszú távon talán nem kéne tennie. Érdemes lenne leülni és megbeszélni ezt a dolgot, hogy miről van szó valójában a férfi számára és hogyan tudna a feleség segíteni ezen.


Ugyanis az anyós nem ellenség kéne legyen egy házasságban, hanem inkább egy barát. Persze valóban vannak rossz anyósok, rossz férjek és rossz feleségek. De talán sokkal kevesebb baj lenne, ha ilyen helyzetekben több türelemmel és jóindulattal bánnának egymással.


Egy nő megérthetné, hogy egy férfi számára fontosak a szülei és nem kéne erőltetnie a köldökzsinór elvágását. Ahogyan fordítva sem kéne erőltetni. Ebből általában ellenségeskedés szokott lenni.


Azonban azokat a teendőket, amik a normális életkörülményekhez szükségesek, mint például egy férfi tegye meg amit tud, ne hagyja szanaszét a dolgait, ne legyen igénytelen, ezeket érdemes finoman kierőszakolni. Ilyen esetekben talán még az anyóssal is lehet rá hatni.



Amit mindenki mindig elfelejt: A mai társadalomban a férfiak úgy lettek nevelve, hogy érzelmileg fejletlenebbek, racionálisan fejlettebbek legyenek. Így a legtöbb férfi több pénzt keres, azonban érzelmileg fejletlen. A nőknél talán inkább ennek a fordítottja igaz.

Egy ilyen kérdésnél figyelembe kell venni azt is, hogy az illetőre hatással volt a társadalom, évtizedekig ezt a szemléletet súlykolták belé észrevétlenül. Hogyha ezen változtatni akar valaki, ahhoz türelem kell és megértés. A "Hagyd ott" talán nem egy annyira jó tanács a probléma kezelésére, főleg ha házasságról van szó

2014. nov. 28. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Utolsó, én nem szakitanek egy ilyen férfivel, hanem eleve nem is kezdenék vele. Hogy minden nap az anyjanal egyen, ne legyen képes magának főzni, menzán enni vagy megenni az én foztomet, nekem ez nem fér bele. Eleve olyan mentalitasu férfit választottam, aki nem csapkodja este az asztalt, hogy a zasszonynak a konyhában a helye. Nálam ez nem fér bele, márpedig ez a férfi tuti olyan típus. (15 voltam)
2014. nov. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

17-es, senkinek sem azzal van gondja, ha valaki néha az anyja főztjére vágyik...Én pl. anyósomtól tanultam meg rendesen főzni (és nem derogált, mindketten imádtuk a dolgot), igaz, utána kialakultak a saját szokásaim, illetve szokásaink a férjemmel.

Valamit úgy készítek, ahogy anyóstól tanultam, mert nekünk is úgy ízlik, valamit teljesen máshogy.

A lényeg nem ez, hanem az, hogy ha SEMMI sem lenne jó, amit én készítek, és KIZÁRÓLAG az anyós főztjét enné meg, akkor nagy gondban lennénk, mert anyóstól függene az étkezésünk, és 30 közel kicsit röhejesnek érezném, hogy anyóstól hordjuk a kaját, mint az ovisok. Arról nem beszélve, hogy ha gyerekeink lesznek, elképzelem, hogy ülünk az ebédlőasztalnál, mindenkinek jó az én főztöm, kivéve apucit, aki vár, hogy mikor jön meg anyu az ebéddel, és addig mi sem ehetünk :D Na ne...

2014. nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
19-essel csak egyetérteni tudok. Nálam az is alap volt, hogy anyósom elkoltozzunk, de hogy lesz ebben a kérdéses családban, ha jön a gyerek? A feleség főz, mos, takarít, majd minden este egyedül eteti, altatja, fürdeti a gyerekeket, mert a férj átjár anyucihoz vacsorázni és nem otthon tölti az estét, vagy mi?
2014. nov. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!