Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem ma ment próbanapra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem ma ment próbanapra egy új munkahelyre, rettegek hogyan jön haza? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sajnos a férjem egy ideje munkanélküli. Ez iszonyatosan megviseli, mert amúgy egy nagyon dolgos ember, 10 év alatt nem volt munka nélkül, és nagyon durva, ahogy viselkedik emiatt :( Én dolgozom, szóval anyagilag megvagyunk (bár a megtakarításunkból is hónapról hónapra csökken, mert az én fizetésem nem fedi be a havi kiadásunkat, mivel albérletben lakunk). Tehát inkább a lelki része az ami borzasztó. Sok helyre küldte az önéletrajzát, de legtöbb helyről még egy elutasító válaszra sem méltatták, pedig minden nap úgy várta, hogy van-e válasz valahonnan, bújta az új hirdetéseket. Most már eljutott arra a szinte hogy totális depresszióba esett és önsanyargatásba kezdett. Hogy ő sehova sem kell, sehova se jó, teljesen haszontantalan, stb. Nagyon sajnáltam. Aztán egy ismerősöm mondott egy munkát, ahol segített is megszervezni egy próbanapot. Ez nem jelent semmiféle protekciót, csak annyi hogy megspórolta az e-mailben jelentkezést, meg hogy esetleg nem is válaszolnak, s egyből mehetett próbanapra ma. Szegény annyira izgult, a szívem majdnem megszakadt tegnap, kikészítette a ruháját, a kajáját, akkora reményekkel indult, egész éjjel forgolódott, nem tudott aludni, mint egy gyerek karácsony előtt. Reggel hasmenése volt az izgalomtól. Szóval iszonyatosan rágörcsölt, pedig még semmi nem fix! Elment, azóta még nem telefonált, de lehet hogy nem is fog egész nap, nem az a munkában telefonálós tipus. Nekem meg olyan gyomorgörcsöm van, hogy még a saját munkámra sem tudok odafigyelni. Rettegek, de nem attól, hogy nem veszik fel, hanem a lelki reakcióitól. Szóval engem nem a munka érdekel, hanem ő. Félek, hogy nagyon rosszul fogja érinteni, ha mégsem veszik fel. Már azért is depresszióba zuhant hogy nem válaszolnak az e-mailre, de ha konkréten egy napi munkája után mondják hogy nem kellesz, az tudom nagyon meg fogja viselni.


Kérdésem az lenne, hogy akik voltak hasonló helyzetben (akár az én helyemben, akár a férjemében) - mit tegyek, ha hazajön, hogyan viselkedjek vele, mi esne neki jól, mi ilyenkor a társ teendője? Persze benne van a pakliban, hogy felveszik, de én arra az eshetőségre készülök, ha mégsem, akkor nagyon kilesz :( Akinek a párja munkanélküli, és nagyon megviseli, ti hogyan támogatjátok? Akik munkanélküliek, ti hogy jöttetek ki a depresszióból? A szívem megszakad!


2014. dec. 1. 09:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Én nő vagyok,de sajnos én sem dolgozom.Már kezdtem begolyózni itthon,erre kiderült hogy terhes vagyok.Szóval már nem keresgélek,így úgysem vesznek fel sehová.

Maximálisan megértem a párodat,nagyon idegölő ez az állapot.Egyszerűen feleslegesnek érzed magad,nem kellesz sehová,haszontalanul telik minden nap (mert nem teszel pénzt az asztalra).Csinálj egy finom vacsit,aztán kérdezz rá mi volt bent.Nyugtasd meg,hogy számíthat rád és te mindig itt leszel neki,a munka meg előbb-utóbb úgyis sikerül! Minden jót nektek!Fel a fejjel!

2014. dec. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha hazajön, az arcáról már látni fogod, széna-e vagy szalma.

Szerintem ne kérdezgesd. Hagyd, hogy ő mondja, amikor mondani akarja. Lehet, hogy először leveti a kabátját, cipőjét, átöltözik, elmegy WC-re, aztán utána mondja, hogy ülj le vele a szobában, el akarja mondani, mi történt. Biztos borzasztó nehéz lesz ezt kivárnod, de ne faggasd.

Ha netán nem foglalkoztatják, vagy nem mondtak se igent, se nemet, akkor biztosítsd arról, hogy te akkor is szereted és értékes embernek tartod.


Egyébként - kívánom, hogy ez a munkhaely kivétel legyen - sajnos sok esetben a próbanap csak arról szól, hogy kell az ingyen, bejelentés nélkül dolgozó munkaerő egy napra (pl. vendéglátóiparban). Aztán utána nincs állás, de még azt a napot sem fizetik ki. A szerencsétlen munkanélküli meg nem mer előre feltételeket szabni, hanem reménykedik a következő ilyen helyen is.

2014. dec. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan azok a tünetei ami nekem is voltak amikor munkanélküli voltam. Ráadásul nekem annyival volt rosszabb, hogy külföldön voltam, és ott kerestem állást. ugyanazokat éltem át mint a férjed. Millió állásra jelentkezés, majd várni, reménykedni. Sokszor választ sem kaptam. Nálam volt, hogy 3 helyre is behívtak, majd közölték, hogy megírják a választ. "sorry" Én akkor buktam ki nagyon amikor egy fejvadász szólt, hogy menjen el X helyre munkainterjú miatt. Elmentem, ott voltam, vártam. Majdnem 2 órát, de a fejvadász nem jött. Na ekkor mentem haza sírva, hogy lám annyit sem érek, hogy a fejvadász megjelenjen a találkahelyen. Ez volt az a pont ahol abbahagytam a munkakeresést, és mély depresszióba estem. Előbb hetekig nagyon csendes voltam, minden miatt sírtam. Majd tomboltam,semmi sem volt jó. Végül az evéshez fordultam (nem ittam, nem drogoztam, sokan ezeket választják pótcselekvésnek) Én ettem és ettem. Rövid időn belül + 30 kilóval több lettem. Végül lett munkám, és szép lassan helyre állt a béke is.

Az én férjem egész idő alatt türelmes volt, és nagyon sokszor biztatót. Emlékszem az egyik ami jól esett, hogy kedvesen megmagyarázta, hogy örüljek, hogy nem vettek fel X helyre mert milyen pocsék meló lett volna. Meg hát igyekezett mindig megnevettetni. Neked is csak egyet tudok tanácsolni. Légy türelmes. AZ idő majd mindent helyre hoz

2014. dec. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam munkanélküli, tényleg baromi rossz( Amúgy én is evésbe menekültem, nálam plusz 15 kg). Szerintem, ha nem evszik fel, akkor ne csinálj nagy ügyet belőle. Mond azt neki, hogy semmi baj, majd legközelebb, ne idegesítse magát rajta, majd akar jobb is, stb. Mert ha te nagy drámai vígasztalást csinálsz, akkor ő is annál keservesebbnek érzi majd a helyzetet( Mint a kisgyerekekkel, mikor elesnek. Ha anyuka tragédiát csinál belőle, vígasztal nagyokat, akkor egyből a gyereknek is jobban fáj, mint ha csak azt mondaná neki, hogy semmi baj, állj fel, porold le magad. Kb ugyanaz) Én se szerettem atz se ha nagyon vígasztaltak meg sajnáltak az emberek. Főzz neki egy finom vacsit, beszélgessetek, igyatok egy pohár bort és kész.
2014. dec. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Próbanap?!

Na jó, nem lombozlak le. Reméljük a legjobbakat.

2014. dec. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Drukkolok! Majd írd meg mi volt.:-)
2014. dec. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt akartam mondani, hogy ahol probanap van, az gyakran nem sül el jól, anno nagy ruha üzletek voltak, ahol minden nap, mikor áru jött, oda csoditettek egy rakás probanapost, közben szó sem volt munkáról. Csak azt akarom mondani, hogyha esetleg nem sikerül, mindenképp hangsulyozd ki neki, hogy az nem az ő hibája! Ha meg sikerül, még ne unnepeljetek, minden nap kipihenten menjen dolgozni a próba idő alatt.
2014. dec. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi a vegzettsege? Lehet h erdemes lenne kepeznie magat kitanulni egy jo szakmat addig amig nem talal munkat,igy nagyobb esellyel indulna es celja is lenne minden nap, nem lenne depis mert lekotne az iskola.
2014. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%

Magával azzal, hogy próbanapra hívták be, nincsen semmi baj, nem kell egyből arra gondolni, hogy biztosan több a munka és behívtak pár embert arra az 1-2napra. (Tényleg van ilyen is sajnos, de ne vonj le belőle egyből negatív következtetést.) Nálunk is úgy zajlanak a felvételek, hogy előtte próbanapra, de legalább pár órára behívjuk az illetőt, mivel betanított munkáról van szó, és 1 óra alatt nem lehet eldönteni, hogy ha belejön menne-e neki vagy sem. Legalább 3-4 óra szükséges ehhez, neki is megadva az esélyt arra, hogy ha 1-2 óra után belejön, tudjon teljesíteni.

A kérdésre válaszolva pedig ha hazaér, ne faggasd túlzottan, ne az ajtóba tipródj, hogy "na, na ??" Hagyd, hogy magától meséljen, esetleg ha levetkőzött és elvégezte minden dolgát, kérdezz rá, hogy milyen napja volt. Ha nem vették fel, ne vágj csalódott arcot, hanem bíztasd,hogy nem is baj, mert lesz még neki annál jobb helye is mint ahova most jelentkezett, vagy hogy majd legközelebb sikerülni fog. Beszélgessetek egy jót, vacsorázzatok, pihenjetek ha hazaért, akárhogy végződött a nap.

2014. dec. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

9-re:


És ott próbaidő nélkül kezdődik a munkaviszony????


Próbaidőt törvényesen ki lehet kötni, ami alatt bőven kiderülhet az, ami egy próbanapon.

A próbanapost gondolom eleve nem jelentik be, ami ugye kapásból feketemunka. És innentől nincs sok illúzióm a próbanapot tartó munkaadók jóhiszeműségéről.

2014. dec. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!