Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Főztök-e (a családnak) és ha...

Főztök-e (a családnak) és ha igen, mikor, mit, hogyan egy 1-2 év közötti rohangászó rosszcsont mellett?

Figyelt kérdés
Ötleteket várok a többi sorstárstól... :-)
2009. aug. 20. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom másfél éves, nem rosszcsont, de 24 órás gyerek rendesen. Én amióta megszületett csak nagyon egyszerű ételeket főzök. Tészták stb. Ami max 10 perc. Ha zöldséget pucolok "segít". Hát így élünk, de nem egyszerű, mert nem csak főzni kell..:)
2009. aug. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam is másfél éves, orkomozgo, és sajnos éjszaka is kel, szoval van, hogy alig várom az esti lefekvését:)korábban leginkább délutáni alvás ideje alatt foztem, délelott esetleg elokészítettem, mert én így voltam nyugodtabb, hogy nem kell még kozben a gyereket szologatnom és szorakoztatnom. most már pár hete jobban lefoglalja magát délelott, szoval reggeli után elmegyunk uzletbe, osszepakolunk és fozunk. vagy a szobájában, vagy a konyhában legozik vagy épít mellettem, vagy épp mesélem neki, mit lát a konyvében.

van, hogy fozok nagyobb adagot, 2 napra valot, a férjemet szerencsére nem zavarja, ez is segítség.

a szomszéd kiscsaj már 2 éves, o rákapott a mesére, van kedvence és azt szépen csendben nézi, sot kéri is néha. ilyet nem probáltál még?

2009. aug. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is foyunk minden nap,es mar utalom:) De hat muszaj.Ott van O is melletem jatszik vagy a syobajaban jatszik ahonnan lat engem es elvan az esetek 90szazalekaban:) 13honapos
2009. aug. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

11 hós a lányom, eléggé aktív gyerek, de 20-30 perceket azért eljátszik a lábam körül, így aztán ilyen szakaszokban készítem elő a kaját. Ebéd után egy órát szokott aludni, általában ennyi idő elég, hogy befejezzem a főzést. Hétvégén apával jól elvan, akkor szoktam nagyobb adagokat főzni és fagyasztok le belőle, így hét közben vannak napok mikor nem kell vacakolnom, csak kiolvasztok vmit.

Hét közben többnyire én is egyszerű, gyors ételeket készítek, a macerásabb kaják hétvégére maradnak. Szerencsére az én férjem sem reklamál, ha egymás után két napon is ugyanazt esszük.

2009. aug. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, főzök mert enni kell. Általában mikor alszik akkor csinálom.
2009. aug. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat!

Hát nekem sem jön össze minden nap a frissen főzött étel, de azért igyekszem. A hét két napján könnyű dolgom van: vasárnap a (nagy)szülőkhöz járunk ebédelni kis családunkkal, hétfőre pedig megmelegítem a vasárnapi ebédből megmaradt ételt. A hét többi napján viszont mindig délre kell megfőznöm, akkorra jön Apa ebédelni haza. Nagyon bonyolult ételeket ezért én sem készítek, de húsnak mindenképpen kell lennie. A gondom inkább az, hogy mire kiolvad a hús (fagyasztott), már rohanni kell a főzéssel, mert mindjárt dél. Viszont csak fagyasztott húst használok, mert egyrészt nagyon kicsi a hűtőnk (nem fér simán hűtött hús több adag), másrészt fagyasztóládánk viszont van. Jó húsbolt meg messze van, hogy délelőttönként rohangásszak.

És mindezek mellett van egy nagyon eleven lassan 17 hónapos fiam, aki mellett a főzés művészet. :-)

2009. aug. 22. 00:36
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A fagyasztott húshoz annyit tudnék hozzáfűzni, hogy ha este egy tálcára kirakod, az már kiolvad kora délelőttre :)
2009. aug. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Idáig a nagy kánikulában nem mertem a fagyasztott húst előző este kivenni, mert a konyhában éjjel-nappal 28-29 fok volt és féltem, hogy megromlana. A hűtőbe meg nem fér.

De mostmár lehet, hogy megpróbálkozom majd vele.

2009. aug. 22. 23:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem két gyerekem is van,egy 7éves, és egy 20 hónapos. Általában minden nap főzők, csak akkor nem , ha marad annyi hogy másnapra is elég.A nagyobbikkal nincs gond, a kicsi meg 11 körül megy aludni, alszik 1.5-2 órát, annyi idő alatt meg megfőzők. De ha ébren van az sem gond.Amikor kisebb volt úgy oldottuk meg, hogy amikor az apa hazajött a munkából, rábíztam a picit, és minden este főztem másnapra.Próbáld ki ezt, nyugisabb!!

2009. aug. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!