Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Gyűjtögetésről hogyan lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyűjtögetésről hogyan lehet valakit leszoktatni?

Figyelt kérdés
Még nem olyan durva a dolog, de a szekrények tele vannak mindenféle hülyeséggel (söröscimkék, régi blokkok, parkolójegyek, lejárt reklámújságok, gyerekkori játékok) és mindhez ragaszkodik. Napi 10 dolgot dobok ki, ha nincs itthon, de kezd gyanakodni. Beszéltem vele, azt mondta, hogy a szekrények harmada az enyém, és nekem nincs annyi cuccom mint neki, úgyhogy ne szóljak bele.
2014. dec. 12. 09:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
az ilyentől csak menekülni ... minnél messzebb, számára csak a szemét létezik, minden más a második helyen
2014. dec. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
A tulajdonsagat, szokasat nem tudod megvaltoztatni, itt te tudsz onmgadon valtoztatni, pl. nem kell a masik szekrenyet vizsgalgatni, a sajat kis birodalma!
2014. dec. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
45%
Szakember bevonásával! Nagyon nehéz lesz, de inkább most, még mielőtt életveszélyessé válik a helyzet.
2014. dec. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Na mi az, odaköltöztél a párodhoz és most kezded felforgatni az eddigi nyugalmas életét? :))


Nézd, ha titokban dobálod ki a dolgait, akkor ne számíts hosszútávú boldog párkapcsolatra...!


Ha még mocskos, ragacsos hulladékot gyűjtögetne, akkor megértenélek, de így... megkérdezted egyáltalán, hogy miért fontos ez neki? És meg tudod magyarázni azt, hogy mért van neked útban?


Nehogy már kidobja a gyerekkori játékait... ez emlék kategória...

Lejárt újságok: Így kimondva értéktelen vacak. És mi van ha valaki fával tüzel, s gyújtósnak használja? Vagy fával tüzel, de az újság sok gyújtósnak, mégis elteszi, mert ha tegyük fel elfogy a megtakarítás, végső esetben még lehet fa helyett rövid ideig papírral melegebbet varázsolni.

Vagy mi van ha kreatív az illető és vannak tervei újságpapírból? Pl. papírbeton, vagy papírból kosár, bármi...

Parkolójegyek, belépőjegyek, vonatjegyek... Ez megint szemétnek hangzik, de... Tudnád, milyen érdekes volt, amikor én a padlás takarításakor megtaláltam a nagyszüleim által gyűjtögetett vonatjegyeket, TV-díj fizetős nyugtákat, és hasonló "szemeteket"...! Tök érdekes, hogy mennyibe kerültek anno a dolgok. Ők pedig a saját idejükben év végén összegezhették, hogy mire mennyit költöttek.

Talán a párod is lehet úgy, hogy nem figyeli, mire mennyit költ, de időnként megszámolva a parkolójegyeket, vagy nagyjából összegezve a blokkokat lemérheti, hogy mire adott ki sokat, min lehetne spórolni, stb.


És különben is. Amíg nincs útban, addig minek kidobni?


Ja a söröscímke... Neked még sose volt semmi, amit gyűjtöttél, mert valamiért kedves vagy érdekes volt a számodra?

2014. dec. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
A gyűjtés önmagában nem rossz ha valami ritkaságokat,érdekességeket vagy értékés holmikat gyűjt.De az általad felsoroltak csak szemetek.(talán a söröscímke (kivéve ha ilyen Borsodis meg Sopronis )meg a gyerekkori játékok nem.)
2014. dec. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Ja arra nem válaszoltam, hogy hogy lehet leszoktatni...:


úgy, hogy ne akard leszoktatni, hanem csak affelé terelni a dolgot, hogy téged se zavarjon. Ergo találjatok közös nevezőt.

Ne kidob vagy kidobasd vele ezeket, hanem hagyd, hogy gyűjtse, csak kérd meg, hogy rendszeresen pakolja össze, tegye mappába vagy dobozba, és rakja olyan helyre, ahol téged sem zavar, pl szekrény teteje, ágy alja vagy a padlás... Ne mondd már, hogy ilyen helyeken is zavarna...

2014. dec. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Én 20 éve vagyok a férjemmel, és mikor összeköltöztünk, egy idő múlva rájöttem, hogy ő - ugyan nem gyűjtögető - is elrakta a gyerekkora összes limlomját... (ilyenekre kell gondolni, hogy gyerekkori ruhák, övek, karórák, hajszárítóknak az üres doboza (!!?) stb.) Egyszer mikor nem volt otthon, én ezeket mind a kukába dobáltam.


Olyanokat nem, mint úttörőnyakkendő, úttörő öv, igazolványok, stb... de minden mást igen. Mikor hazajött, nagyon mérges volt rám. De végül megértette, hogy tényleg nem férünk el, muszáj volt rendet csinálnom. Megenyhült. Olyannyira, hogy mikor költöztünk, akkor amiket nem dobtam ki, azokat átvitte a szüleihez.


Azóta is boldogan élünk, nincsenek lomok. Néha még felemlegeti amit csináltam.. :D De alapvetően nálunk így zajlott.. Viszont ezt neked nem javasolnám, mert nálad már így is gyanakszik.

2014. dec. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%

Én is gyűjtögető vagyok.

Sok ilyen dolgom van.

Például minden csokor virágot vagy szál rózsát megszárítok és megtartok, amit a Páromtól kaptam.

Az apró csokikkal ugyanez a helyzet :D Nem eszem meg, egy dobozba gyűjtöm.

A régi jàtékaimat nekem sincs szívem kidobni, mind emlék.

A sörös címke nem olyan vészes. Én a dobozokat (sör, energiaital) és a Jack Danielses üvegeket gyűjtöm. :D

Szerintem ne dobáld ki a cuccait, mert mindent okkal tart meg.

Én például nagyon érzékeny vagyok a leg apróbb változásra is. A szobámban semmit sem tudnék másik helyre tenni.

Ezek neki fontosak és nem foglalnak akkora helyet. :)

2014. dec. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem igazán lehet leszoktatni...


Én, és a férjem is Rákok vagyunk, és mi is gyűjtögetünk...:)

De néha nekiállunk, és selejtezünk...


Amíg nem lepi el a lakást a szemét, mint durvább esetekben olvasni, addig nem kóros...egyszerűen csak ragaszkodunk az emlékeinkhez.


de mindenféle kacatot, papírfecnit nem gyűjtünk...:)

2014. dec. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
meg kell neki magyarázni hogy nem jó dolog ha az ember a tárgyakhoz ragaszkodik, semmi értelme nincs.
2014. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!