Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerelem, vagy család?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem, vagy család?

Figyelt kérdés

A párommal lassan 6 éve vagyunk együtt, de sehova nem halad a kapcsolatunk. Szeretjük egymást, jól megvagyunk, minden a legnagyobb rendben lenne, DE...

Amikor összejöttünk téma volt közöttünk, hogy ő még vagy 10 évig nem akar családot, gyerekeket. Korai is lett volna és vállalhatónak tűnt, semmi gondom nem volt ezzel az értékrendjével, viszont néhány hónapja ismét előjött ez a téma és megint csak azt mondta, hogy nagyon szeret, nem akar elveszíteni, de ő "még vagy 10 évig" nem akar sem megnősülni, sem gyereket vállalni.

Eszméletlenül rosszul esett. Nem hisztiztem, nem vágtam a fejéhez semmit, de ez nekem most olyan, mintha a lelkembe taposott volna egy hatalmasat. 27 éves vagyok, nő. Nekem is vannak érzéseim, vágyaim, biológiai órám. 37-8 évesen hova szüljek már gyereket?


Sajnos a véleménye mellett elég erősen kitart, így néhány hete erősen letargikus gondolkodásba estem. Én már vágyom a családalapításra és ehhez el sem tudnék képzelni tökéletesebb embert, mint a párom, de neki ez nem kell. Talán fel sem fogja mennyire megbántott azzal, hogy az én érzéseim figyelmen kívül vannak hagyva. Kicsit "megvezetve" érzem magam és őszintén nem tudom kész lesz-e valaha is erre az egészre. Talán nem ő az ideális pár számomra. :(

Ha elmondom neki szomorúan az érzéseimet ezzel kapcsolatban, akkor az a válasza, hogy túlspilázom és azért mert én szeretném, nem fog gyereket csinálni nekem, neki még nem hiányzik. Énsem akarom, hogy kényszerből vegyen el, vagy szülessenek gyerekeink, de őszintén pofánvágott ez a kijelentése, nem erre számítottam és nem ebbe az irányba haladt a kapcsolatunk úgy érzem.


Mi ilyenkor a teendő? Fogalmam sincs mitévő legyek.



2014. dec. 12. 13:16
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
93%

Kommunikáció. Leülni vele nyugodt körülmények között beszélni, hogy nem vagytok már gyerekek, ne handabandázzon. Mondja ki kerek perec, hogy akar-e családot gyerekekkel vagy sem. Ne húzzátok egymás idejét, mert te szeretnél. A kapcsolat kezdetén reálisnak gondoltad a 10 évet és el is fogadtad. De azóta eltelt majd 6 év.


Én személy szerint nem tudnék olyan embert tökéletesnek tartani és egy idő után szeretni, akit ennyire nem érdekelnek az én vágyaim, hanem ő kitalált valamit az úgy lesz és kész, ráadásul még nem is egyenes velem szemben.

2014. dec. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg nem mérted fel az elején, hogy milyen partnert választottál. Ő egy kicsit önző, másokra kevéssé figyelő ember. Egyébként is férfiakban jóval később ébred a gyerek utáni vágy. Vagy te akarsz dönteni a saját életedről, vagy ezt is rábízod a partneredre.
2014. dec. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon egyszerű (vagy mégsem?). Választás elé állítod. Miért ne tehetnéd? Ha ő nem hagy neked választást és a kényelme fontosabb, mint egy család, akkor neked is jogod van választás elé állítani. Így az irántad érzett tisztelete és szeretete, szerelme is megmutatkozik. Ha nem juttok dűlőre, meg kell mondani neki, hogy sajnálod, de neked egy család centrikusabb férfi kell.
2014. dec. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
85%

6 év alatt már megismerhetett volna annyira, hogy tudja, hogy veled szeretne-e családot vagy sem. Nem szabad ennyire ragaszkodni számokhoz, hogy pont 10 év. Meg mi van, ha 10 év múlva sem akar.

Egy kapcsolatban az lenne a jó, ha mindkét fél vágyait, érzéseit figyelembe lehetne venni. Így csak az van, amit ő akar. De nyilván erőltetni sem lehet, ha nem akarja, tehát csak a megoldás van, hogy mást keresel.

Persze előbb azért meg kell beszélni mindent, nem csak úgy szakítani.

2014. dec. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
94%

Szomoru, de ki kell lepned ebbol a kapcsolatbol minel hamarabb.


27 evesen talan pont nem vagy meg lekesve semmirol, de tobb idod egyszeruen nincs. Mire megismersz egy normalis fickot, eltoltotok egyutt egy kis idod hogy lasd biztosan mukodik-e, boven 30 eves leszel.


Viszont annyi pozitivum van a dologban, hogy legalabb oszinte volt es nem hitegetett.

2014. dec. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos mérlegelned kell.

Nem csak 10 év múlva lesz valahogy hanem 20 meg 30 év múlva is. Meg 40 és 50 év múlva is.

És nagyon szép időszak az isa mikor az érettségije miatt aggódsz vagy ép az egyetemi évek alatt, vagy mikor gyereke születik.

És nagyon szomorú az amikor miközben más az unokák miatt második körben boldogan aggódik ezek miatt, akkor neked senkid sincs és a felmenők addigra meghaltak.

Szép dolog a szerelem, de nem is biztos hogy örök.

Jó eséllyel a férjed vár valakire akitől akar majd gyereket és akkor végleg egyedül maradsz.

Ha addig vársz és nem lépsz...

2014. dec. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
34%

Erdekes a tortenet nalunk is ez a tema parom 28 eves en 27 eves, es sokszor mar kifakadtam sirni egyedul hogy gyereket miert nem szeretne. Mi is 6 eve vagyunk egyutt, es januarba ,esz az eskubonk, de a gyerektemanal max csak veszekedes van.

O is szeretne csak nem most, mindig van valami kifogasa.

En mar nagyon szeretnek, en ugy gondolom hogy ido kerdese, azota mar termeszetesen o is egyre tobbszor felhozza a temat hogy a gyerek.... szep lassan hajlik ra, tied is igy lesz. Rajottem nekik agyilag kell eret ferfinek apava valni. Eroszakal nem fognak, ugyanugy mint mi sem allmodoztunk 24 evesen gyerekrol nalam ez az a kor amikor anya sxeretnek mar lenni, ferfiK lassaban ernek meg erre a szerepre, de hidd el valtozni fog a dolog, max par ev mulva.

En mar nem is zavarom a gyerek temaval sem. Azt mondta eskuvot szeretnek, en kozoltem vele en is szeretnek a feleseged lenni, de ha neked eszed agaban nincs tervben az hogy gyerek legyen , akkor jobb most kozolnod, minthogy x ev utan valjunk el !

27 eves vagy varj meg ha semmi nem valtozik szerintem 3 ev mulva felhozhatod ujjra ext a temat neki, es akkor dontsd el hogy mi legyen ha meg mindig huzzni halasztani akarna!

2014. dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok nagy anya típus, de abban én is biztos vagyok hogy egy nő életében a családot, gyerekeket semmi nem pótolja,szóval szerintem ha szeretnél saját családot jobb ha addig lépsz amíg még lehet! Mindenképpen beszélgess vele sokat,aztán majd meglátjátok hogy alakul.

Drukkolok! :)

2014. dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Valószínűleg akkor sem lenne már előbb családom, ha elhagynám, ez így igaz. A szívem majd megszakad. Szerintem tökéletesen működik közöttünk a kommunikáció, amikor ő leszögezte, hogy 10 év, akkor én is elmondtam, hogy még egyetem, 1-2 év munka, stb., de én utána vágynék rá, sőt, nagyon örülnék, ha még 30 éves korom előtt megszületne legalább az első gyerekem. Kiegyeztünk abban, hogy az idő előrehaladtával majd meglátjuk, egy kapcsolat elején nyilván csak a nagyvonalú távlati célok egyeztetése volt a lényeg. Kicsit ő is lazult, hogy 30 körül már lehet (ugyanolyan idős mint én), én is, hogy akkor feladom a 30 alatti szülés álmát és majd alakul. Az ő tervei változtak, az enyémek nem. Elmondása szerint egyértelműen velem szeretne családot alapítani, de még nem. Ennyi... Az én véleményem kb. mindegy. Nem tudom nem szeretni, ő a mindenem, de valamit nagyon összetört ezzel most bennem.

A legnagyobb baj, hogy nem is érti most min vagyok kiakadva. Ha pityeregve elmondom neki, hogy másról volt szó, én másra terveztem, a kezdeti beszélgetéseinkből és a kapcsolatunk előrehaladásából nem erre számítottam, akkor néz rám, mint valami hisztis értetlen p*csára. Pedig amúgy én azt mondom férfihez képest le a kalappal a figyelmességéért minden téren. Ebben valahogy tökéletesen más minden.

2014. dec. 12. 13:35
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a többiekkel. Szakíts vele,ha családot szeretnél.
2014. dec. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!