Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerelem, vagy család?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem, vagy család?

Figyelt kérdés

A párommal lassan 6 éve vagyunk együtt, de sehova nem halad a kapcsolatunk. Szeretjük egymást, jól megvagyunk, minden a legnagyobb rendben lenne, DE...

Amikor összejöttünk téma volt közöttünk, hogy ő még vagy 10 évig nem akar családot, gyerekeket. Korai is lett volna és vállalhatónak tűnt, semmi gondom nem volt ezzel az értékrendjével, viszont néhány hónapja ismét előjött ez a téma és megint csak azt mondta, hogy nagyon szeret, nem akar elveszíteni, de ő "még vagy 10 évig" nem akar sem megnősülni, sem gyereket vállalni.

Eszméletlenül rosszul esett. Nem hisztiztem, nem vágtam a fejéhez semmit, de ez nekem most olyan, mintha a lelkembe taposott volna egy hatalmasat. 27 éves vagyok, nő. Nekem is vannak érzéseim, vágyaim, biológiai órám. 37-8 évesen hova szüljek már gyereket?


Sajnos a véleménye mellett elég erősen kitart, így néhány hete erősen letargikus gondolkodásba estem. Én már vágyom a családalapításra és ehhez el sem tudnék képzelni tökéletesebb embert, mint a párom, de neki ez nem kell. Talán fel sem fogja mennyire megbántott azzal, hogy az én érzéseim figyelmen kívül vannak hagyva. Kicsit "megvezetve" érzem magam és őszintén nem tudom kész lesz-e valaha is erre az egészre. Talán nem ő az ideális pár számomra. :(

Ha elmondom neki szomorúan az érzéseimet ezzel kapcsolatban, akkor az a válasza, hogy túlspilázom és azért mert én szeretném, nem fog gyereket csinálni nekem, neki még nem hiányzik. Énsem akarom, hogy kényszerből vegyen el, vagy szülessenek gyerekeink, de őszintén pofánvágott ez a kijelentése, nem erre számítottam és nem ebbe az irányba haladt a kapcsolatunk úgy érzem.


Mi ilyenkor a teendő? Fogalmam sincs mitévő legyek.



2014. dec. 12. 13:16
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
77%
Nem írtad, hány éves a párod, de gondolom korodbeli lehet. 6 éve ez még teljesen normális hozzáállás volt részéről, ha viszont még mindig "legalább 10 év", akkor olyan távol érzi magától a dolgot, hogy a helyedben nem ringatnám magam illúziókban. Nyilván ő nem az anyagi hátteret építgeti ennyi idő alatt, mert akkor már csökkent volna a 10 év, hanem arra vár, hogy egyszer elkapja az érzés, hogy gyereket akar. Erre nincs garancia, hogy valaha sor fog kerülni. Nem hiszem, hogy ő az ideális számodra, hiszen pont arra nem vágyik, amire te igen. Rákényszeríteni pedig nem jó ötlet, soha nem szokott jól elsülni. Ha te családot szeretnél a közeljövőben, akkor tényleg lépned kell. Nincs garancia, hogy mellette akár 10 év múlva anya lehetsz..
2014. dec. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:

Szerintem most kell "nagyot" lépni. Hagyd el (még ha csak kis időre is) mondjuk "átgondolom a kapcsolatunkat" címen. Legalább rá lesz kényszerítve, hogy gondolkodjon. AKármire is jut, az úgy lesz jó mindkettőtöknek.

Sajnálom egyébként. FŐleg, hogy tulajdonképpen átvert.... :(

2014. dec. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Es akkor majd eltelik meg 5 ev, aztan meg 5, es majdnem negyven eves leszel...


A helyedben megmondanam neki, hogy vagy lesz eskuvo es gyerekvallalas az elkovetkezo 2 evben, vagy most szakitas van. Megmondanam neki hogy van egy honapja vegiggondolni hogy mit akar az elettol. Ha nem akar gyereket veled, akkor viszlat.


Sajna lattam hasonlo esetet mint a tied, a holgyismerosom most 40 evesen kapkod ketsegbeesetten, egyik kapcsolatbol a masikba zuhan mert probalja megtalalni azt aki hajlando lenne gyereket csinalni neki.


Az o ferje is pont igy volt, (igaz az ove idosebb volt) meg nem, meg nem, aztan egyszer azt mondta hogy mar nem...

2014. dec. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnél gyerekeket, akkor ebből a kapcsolatból sajnos ki kell lépned.

És ha 5 év múlva is megint 10-et mond? Talán ki sem tart a kapcsolatotok még 10 évet, és akkor se család, se szerelem vele.

2014. dec. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos az én párom is ilyen volt, halogatta, nem értette, hogy egy nő nem akkor szül, amikor akar, hanem számít a kor, jobban, mint egy férfinál.

Én otthagytam egy idő után.

Persze akkor már rögtön akart gyereket, csak maradjak vele.

Most próbálkozunk, csak nem jön össze. És mindig bennem van, hogy vajon összejött-e volna, ha fiatalabb koromban próbálkozunk. Most már ő is úgy van, hogy a baba a legfontosabb. De hát most már lehet, hogy késő :(

2014. dec. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
33%

az nem jó, ha azért megy bele a gyerek témába mert máskép elhagyod.


ne ilyen apát válasz a gyerekednek...

2014. dec. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
59%
Ha jól értettem,mind2.-en 27évesek vagytok.Te felnõttél a párod viszont nem.Ugy látszik most már nem jó,ha a párok egy idõsek,legalábbis a te helyzetedben.
2014. dec. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
71%

"Most próbálkozunk, csak nem jön össze"


van ilyen osszefugges. 30 folott hirtelen megszaporodnak a teherbeesesi problemak, szinte az osszes ismerosom, akik 35 folott probaltak osszehozni az elso gyereket, vegul is lombikbebi-programra kenyszerult, es ugy sem ott ossze mindegyiknek.

2014. dec. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
77%
Mikor összejöttetek az volt hogy még 10 évig nem akar gyereket, családot. Azóta 6 évet lehúztatok együtt és most is azt mondja hogy még vagy 10 évig nem akar. Tehát sosem akar. Sajnálom, ez csak az én magánvéleményem, nem akarlak megbántani, de gondolom őszinte véleményeket vársz. Nekem 5 éves kapcsolatom volt és persze semmit nem akart...most meg együtt van egy kétgyerekes anyával, ennyit erről. Én meg babát várok :) Szóval igen, a keserűség és a tapasztalat beszél belőlem egyrészt, másrészt meg ha nem így történt volna akkor még mindig élnénk szépen egymás mellett a semmilyen életünket, mert neki ugyan jó volt, de nem tartott semerre, nem szólt semmiről, legalább is semmi olyanról amire nekem lett volna szükségem, amire én vágyom. Szóval azt hiszem adtál neki elég időt, a 6 év az nagyon sok, ha legalább látnád rajta a hajlandóságot vagy egy kicsi reményt...De gondolj bele mi lesz ha mondjuk 35 évesen azt mondja oké akkor most, Te viszont nem tudsz teherbe esni és ez akkor derül ki, évek telnek el próbálkozással és persze mindig lesz valami amiért most épp nem alkalmas. Mert házasodni kéne, mert mindjárt előléptetnek, mert külföldi munkára küldenek, mert szüleim betegedtek meg, mert nem nyertem a lottón.... Mérlegelj, mennyit ér még meg neked időben a bizonytalan várakozás, le tudnál-e mondani adott esetben a családról?
2014. dec. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
77%
És mi lenne akkor ha azt mondaná igazad van édes a 10 év sok idő, legyen 3 és addig összeházasodunk meg stbstb.... elhinnéd neki?
2014. dec. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!