Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerelem, vagy család?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem, vagy család?

Figyelt kérdés

A párommal lassan 6 éve vagyunk együtt, de sehova nem halad a kapcsolatunk. Szeretjük egymást, jól megvagyunk, minden a legnagyobb rendben lenne, DE...

Amikor összejöttünk téma volt közöttünk, hogy ő még vagy 10 évig nem akar családot, gyerekeket. Korai is lett volna és vállalhatónak tűnt, semmi gondom nem volt ezzel az értékrendjével, viszont néhány hónapja ismét előjött ez a téma és megint csak azt mondta, hogy nagyon szeret, nem akar elveszíteni, de ő "még vagy 10 évig" nem akar sem megnősülni, sem gyereket vállalni.

Eszméletlenül rosszul esett. Nem hisztiztem, nem vágtam a fejéhez semmit, de ez nekem most olyan, mintha a lelkembe taposott volna egy hatalmasat. 27 éves vagyok, nő. Nekem is vannak érzéseim, vágyaim, biológiai órám. 37-8 évesen hova szüljek már gyereket?


Sajnos a véleménye mellett elég erősen kitart, így néhány hete erősen letargikus gondolkodásba estem. Én már vágyom a családalapításra és ehhez el sem tudnék képzelni tökéletesebb embert, mint a párom, de neki ez nem kell. Talán fel sem fogja mennyire megbántott azzal, hogy az én érzéseim figyelmen kívül vannak hagyva. Kicsit "megvezetve" érzem magam és őszintén nem tudom kész lesz-e valaha is erre az egészre. Talán nem ő az ideális pár számomra. :(

Ha elmondom neki szomorúan az érzéseimet ezzel kapcsolatban, akkor az a válasza, hogy túlspilázom és azért mert én szeretném, nem fog gyereket csinálni nekem, neki még nem hiányzik. Énsem akarom, hogy kényszerből vegyen el, vagy szülessenek gyerekeink, de őszintén pofánvágott ez a kijelentése, nem erre számítottam és nem ebbe az irányba haladt a kapcsolatunk úgy érzem.


Mi ilyenkor a teendő? Fogalmam sincs mitévő legyek.



2014. dec. 12. 13:16
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
50%
Őszintén, most lehet le leszek csúnyán pontozva, de ezért kell sokkal-vagy valamennyivel (ízlése válogatja) idősebb párt találnia egy nőnek. Mert a pár év korkülönbséges kapcsolatokban a gyerek téma hamar lehet komoly probléma.
2014. dec. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
68%
Önző, egoista ember a párod, hiába érzed úgy, hogy figyelmes, tökéletes a számodra. Valamiért ő mégsem akarja elkötelezni magát melletted, egy gyerek pedig egy életre összeköt. Neki kényelmes ez az élet amit éltek, és ideje is van bőven a családalapírásra. Míg neked tényleg csak pár éved van, ha nem nagymama korban szeretnél szülni. Ezt ő nem veszi figyelembe. Neked viszont most már ha valóban családot, gyerekeket szeretnél, akkor erre kellene fókuszálni. Ha nem vele, mással. Még van rá időd, lehetőséged. Állítsd választás elé, ha nem enged, akkor nem vagy neki fontos, nem érdeklik az álmaid, vágyaid, nem szeret igazán, nem a nagy ő vagy neki, csak valaki, akivel normális életet lehet élni. De a lehetőséget meghagyja magának, hogy mindenféle elkötelezettség nélkül bármikor tovább léphessen.
2014. dec. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
61%
Nem értek veled egyet, utolsó. Férfiak és nők is, amint belépnek a felnőttkorba - ami általában a húszas évek közepe - átgondolja a témát, hogy szeretne-e gyereket, és ha igen, akkor mikor. Aki nem akar, az idősebb korban sem fog akarni. Ha mégis, akkor is inkább a nők gondolják meg magukat. Nem azért egyedülállók az idősebb pasik, mert olyan hihetetlenül jó partik. Aki tényleg az, az általában legkésőbb 30 körül elkel. Nekem MINDEN ismerősöm, barátom és családtagom azonos korú személlyel alapított családot (+/- 1-2 év, és több helyen a nő idősebb..), úgy, hogy mindkét fél akarta. Aki 30 körül úgy áll a témához, hogy "még legalább 10 év", az nem fog akarni 10 év múlva sem.
2014. dec. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
81%
Bocsánat, utolsó előttinek ment.
2014. dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
58%
Nekem pont az ellenkező a tapasztalatom,hogy a férfiaknak tényleg csak idő kell, hogy kiszórakozzák magukat, aztán belőlük lesz a nagyon jó apuka. De hát mások vagyunk másképp látjuk, nincs ezzel baj:)! Örülök, hogy reagáltál rá!
2014. dec. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
40%
Ja, és őszintén kérdező..nem akarok belerakni a bogarat a füledbe, de ha nem azért mondja, mert még szórakozni akar, felelősség nélkül élni (persze melletted mindezt), akkor vannak ám olyan emberek, akiknek belső hangja mondja, hogy "ne, vagy ne vele", de ezt általában maguknak sem ismerik be. Te ismered a Párod, neked is vannak megérzéseid, hallgass rájuk. Talán rájössz akkor, hogy miért nem akarja.
2014. dec. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
44%

Igen érdekes következtetés vonható le a kérdésből és a válaszokból is a korkülönbség tekintetében.

Leírom az én esetemet:

18 voltam, amikor megismerkedtem a férjemmel, aki akkor 30 volt. 25 voltam, amikor házasodtunk (ő 37), és szültem is egy gyereket még abban az évben. Nagyjából így is képzeltem. Most vagyok 29, ő 41, akár még kistesó is jöhet.

És ami miatt leírtam ezt ide: előttem egy komoly kapcsolata volt, kísérteties hasonlósággal, mint a kérdezőé. Egyidősek voltak, 20 évesen ismerkedtek meg, 26 évesen a csaj mindenáron házasodni akart, és gyereket, de a férjem akkor még egyáltalán nem (persze azt nem tudom, hogy miben egyeztek meg a kapcsolat elején)

2 évig még szenvedtek, aztán szétmentek. A csaj pár hónap múlva már terhes volt egy akkor megismert embertől, aki szintén vele egyidős volt. A gyerek 1 éves korában szét is mentek, azóta még egy gyereket szült a nő egy másik elvált, egy gyerekes férfinak.

Le lehet vonni a következtetéseket..

2014. dec. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
79%
kedves utolsó, a különbség köztetek és a kérdező közt ez: "25 voltam, amikor házasodtunk (ő 37)" vagyis masszív korkülönbség volt köztetek. Ha a kérdező vár míg a párja 37 lesz (ami férfi esetében szép kor) akkor Ő maga is 37 lesz (ami nő esetében...hát szülhet még nem mondom de ne az elsőt).
2014. dec. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
64%
Nem velem van hasonlóság, hanem a férjem exével. Talán egy korban megérett férfival több esélye lenne a boldogságra. A férfiak - ne szépítsük a valóságot - sokkal később érnek, mint a nők. Már pubertás kortól kezdve. Lehet a kérdező párja tényleg 10 éve múlva fogja érezni, hogy elérkezett a nősülés és gyerekvállalás ideje. De a vele egykorú párja már szinte kifut az időből akkor.
2014. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
82%
ja bocs utolsó így már értem és igazad van!
2014. dec. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!