Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit csináljak a férjemmel, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak a férjemmel, ha nagyon gyerekes én meg féltem az egészségét?

Figyelt kérdés

32 éves felnőtt emberről van szó, de npéha annyira gyerekesen tud viselkedni, hogy falra mászok. Most pl nagyon hideg van kint, ő épp meg is van fázva, de képes lett volna elmenni itthonról sapka és sál nélkül. Kellett vele veszekedjek, hogy vegye fel. És mondhatjátok, hogy az ő dolga, de aztán lebetegszik és én kell hallgassam, hogy milyen hülye volt, hogy nem öltözött fel rendesen. A másik a kaja... Képes rendes kaja helyett csak édességet enni, víz helyet energiaitalt inni, pedig mindig mondom, hogy mennyire nem egészséges ez a sok szar, amit összeszik. Sunyiban mindig a mekiben eszik, a zsebei állandóan tele vannak csokipapírokkal, az energiaitalal is sokszor lebukik. Nem a pénz miatt mondom, nyilván arra költi amire akarja, de nagyon féltem az egészségét, hosszútávon nem tesz jót neki, ha ennyi hülyeséget összeeszik. Itthon próbálok egészségesen főzni, néha megeszi, de inkább kér egészségtelenebb kaját. Megfőzöm neki az olasz kaját is, mert tudom, hogy szereti, és inkább azt egyen, mint mekis kaját. Húst natúran nem szereti, csak rántva, zöldségeket egyáltalán, csak tésztát meg krumplit. Ez még nem is lenne olyan szörnyű, de a sok csoki, üdítő, chips, energiital, meg napi 5 cukros kávé, és legalább napi 3 cukros tea biztos nem tesz jót... Próbáltam számtalanszor megbeszélni vele, szépen, csúnyán, viccesen, mérgesen, de akkorse hallgat rám. Az a szerencséje, hogy nem hízékony(nem tudom hogy, ilyen kaják mellett), tök sovány, így persze meg sem fordul a fejében, hogy árthatnak ezek a dolgok.

Szerintetek mit csináljak vele?


2014. dec. 21. 11:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
Az égvilágon semmit. Te választottad, fogadd el! Felnőtt embert akármilyen gyerekes is, alapvetően nem tudsz megváltoztatni! Ha ő akar, majd máshogy csinálja.
2014. dec. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
42%
Ebben a történetben te felnőttesnek tartod magad? Érdekes!
2014. dec. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
34%

Próbáld ki az édesítőszert, csináld meg a teáját. Az eggyel jobb mint a cukor. A kávéról nem nagyon lehet leszoktatni, az én párom is rengeteg kávét iszik, mellé még cigizik is. Ha stresszesebb a meló, akkor nyilván többet.


A kajákon pedig enyhíts. A párom se rajong a natúr husiért, de ha már egy kicsit megbolondítom fűszerrel, esetleg mustáros, tejszínes szósszal, akkor nagyon szereti. Nem kell kirántani, meg egy tonna olajban sütni ahhoz, hogy finom legyen.


A zöldségeket próbáld becsempészni az étrendjébe.

Nem mondom hogy rögtön a zöldséges tésztával kezdj, de esetleg valami olyan köret amiben zöldség is van meg tészta/ rizs is.


A sálat meg a sapkát pedig add rá. Legyél határozott mint eddig. Egyszer talán megtanulja.


Ennél jobb ötletem nincs.

2014. dec. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
34%

Ez egy nagyon jó kérdés. Nem tudom rá a megfelelő választ.

A kérdező egyáltalán nem gyerekes. Szerintem normális, hogy segíteni akarja a férjét és nem akarja, hogy így éljen.


De kicsit tapasztalatból is tudom, hogy ez egy nagyon nehéz probléma. Szerintem érzelmileg kötődik ezekhez a sz@rokhoz. Ha gyerekkorban rászokott ezekre és nem olyan a személyisége, hogy át akarja alakítani magát, akkor nem tudom hogyan sikerülhet.


Talán azért lehet szüksége ilyenekre, mert valami hiányzik az életéből, esetleg boldogtalan. Vagy lehet valami régi gyerekkori emlék vagy emlékek.


Mindenesetre ez nagyon rossz beidegződés. Az meg elég nagy szerencse, hogy sovány. De ettől ezek még ugyanúgy nem hiszem hogy jót tennének neki.


Én azt tapasztaltam, ha segíteni akarunk egy ilyen emberen, sokszor támadásként éli meg vagy erőszakoskodásként. De nem értem, hogy miért. Szerintem ez tényleg gyerekes viselkedés

2014. dec. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Hidd el már sokféle kaját kipróbáltam. Megeszi, nem mondom, ha csak nem valami nagyon zöldséges natúr cucc, de ez nm gátolja meg, hogy később egyen a mekiben (pont útbaesik a munkahelyére és hazafelé) vagy felegyen egy rakat csokit napközben.

Második, szerinted gyerekes az, hogy féltem az egészségét annak az embernek, akit szeretek és aki mellett meg szeretnék öregedni, nem csak 10-20 évet élni? Gyerekes az, hogy féltem, még egy megfázástól is, nem beszélve komolyabb egészségügyi gondoktól? Ő nagyon fél a tűktől, orvosoktól, vizsgálatoktól, vérvételtől, szerinted hogy viselné, ha esetleg cukorbetegség miatt nap mint nap szurkálnia kellene magát? Nem természetes, hogy meg akarom óvni ettől?

2014. dec. 21. 11:45
 6/26 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, ne haragudj, de most hogy elolvastam a hozzászólásod, tényleg nagyon gyerekes a férjed.


Nem akar semmit sem tenni az egészségéért, még rendesen felöltözni sem, ugyanakkor retteg a kórházaktól? Ez olyan, mintha nem akarná belátni a tetteinek következményét és felvállalni azokat, vagy tenni azért, hogy elkerülje.


Ez nagyon-nagyon ismerős helyzet, mert kicsit én is hasonlóban vagyok a párommal.


Én elhiszem, hogy nagyon nehéz egy ilyen emberrel. Mintha nem akarná belátni a helyzetet. És 30 éves korban ha valaki így marad, ilyen személyiségjegyekkel, az valóban nem jó. Szerintem ez a fajta ember fél belátni az igazságot és fél szembenézni önmagával.


Én nagyon tudnám értékelni, ha a párom így aggódna értem, az egészséges életmódra bíztatna és támogatna. Más meg nem becsüli meg ugyanezt

2014. dec. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

ma 11:42

Én csak édesítőszert használok, próbáltam már neki is, eritritet, steviat, nyírfacukrot, sima édesítőt (bár az se egészséges) szerinte mindegyiknek szar íze van.

2014. dec. 21. 12:03
 8/26 anonim ***** válasza:
És ez most derült ki x évnyi házasság után? Én is utálom az édesítőszert, mondjuk cukrozott lónyálakat is.
2014. dec. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Régen is gond volt, de most hatalmasodott jobban el, mióta új munkahelye van. Egyrészt ez sokkal stresszesebb munka, így gondolom ezzel vezeti le a stresszt, másrészt sokkal jobban keres, így nem kell annyira odafigyeljen, hogy mire költ. Régebben nem engedhettük volna meg magunknak ezt a mindenapos dőzsölést, most jut rá, persze, lenne jobb helye is annak a pénznek, de mint már mondtam, nem az anyagi oldala zavar a legjobban, hanem az egészségügyi.
2014. dec. 21. 12:16
 10/26 anonim ***** válasza:
Akkor viszont üljetek le egyszer és beszélgessetek el róla, hogy mik a közös céljaitok és hogy miért dolgoztok, hogy minden kontextusba kerüljön. Az ilyen rövid ráripakodások csak kötekedésnek tűnhetnek a szemében, és lehet hogy ő úgy gondolja, hogy ő mindent megtesz érted vagy értetek. Tudatosítsátok magatokban, hogy egy csapat vagytok és hogy te nem ellene, hanem érte(tek) vagy!
2014. dec. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!