Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagymamámtól nagyobb összeget...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagymamámtól nagyobb összeget kapok karácsonyra, amin összevesztünk a férjemmel. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Nagymamám idén eladta a nagy családi házát és vett egy kis nyaralót a Balatonnál, oda is költözött. A különbözetből karácsonyra ad nekem 2M ft-ot. Azt modta, hogy azt csinálok vele amit akarok, de szeretné ha elkölteném. Arra gondoltam, felújítjuk a lakást (1-1,2M), nyáron elmegyünk nyaralni (max 200.000), a többit pedig eltesszük.


A férjem szerint viszont mindet félre kéne tenni. Azt mondta, ha utazgatni akarok, menjek egyedül.

5 éve nem voltunk sehol, csak 2-3 napos kuponos hétvégéken meg családnál. Jó lenne 1 hétre elmenni valahová - ráadásul anyósom felajánlotta, hogy a gyerekeket hagyjuk nála, menjünk kettesben, nagyon ránk fér.


Kinek van igaza? Ti mit tennétek ezzel a pénzzel?


2014. nov. 30. 08:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%

Azt mi nem tudjuk megmondani, hogy kinek van "igaza", mert ez nem igazság kérdése.

A ti házasságotok, a ti életetek... nektek kell megoldást találni. Úgy, hogy megbeszélitek az érveiteket, és mindenki számára elfogadható kompromisszumot köttök.

Ne haragudj, de tök értelmetlen itt kérdezned, mert akármit is írunk mi a saját szemszögünkből, az a ti konkrét helyzetetekre semmiféle megoldást nem ad.

Nyilván azt akarod hallani, hogy persze, neked van igazad, és tuti csomóan le is írják majd, de akkor mi van??

2014. nov. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
72%
Ilyen kapcsolatban nem raknam a penzem a lakas felujitasara, utana meg kozoskodni a vagyonon, azt nagymami penze is uszna.
2014. nov. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Elszórni, biztos nem szórnám el, főleg a mai világban. Kb én is ezt tenném, amit Te szeretnél. A mi lakásunkra is ráférne a felújítás. Mondjuk 1-1,2 milliót azért nem biztos, hogy rászánnék, de hát ez függ ugyebár attól is, hogy ki-mit szeretne felújítani. Nyaralni is biztos, hogy elmennénk.
2014. nov. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi most adtunk el egy régi házat (örököltük) és kompromisszumosan oldottuk meg ! Mivel amit rendbe kéne hozni azt én is megtudom csinálni, a nagyobb részt eltesszük mert van 2 a felső oktatásban tanuló fiunk akkiknek a tanulását próbáljuk majd támogatni !
2014. nov. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi a férjed valódi problémája? Én ezt deríteném ki első körben.

Az ellherdálást én se támogatom, de azt sem, hogy aszkéta módon vegetáljatok tovább egy felújításra váró lakásban, nyaralás után sóvárogva, holott elvileg arra kaptad a pénzt, hogy elköltsd. Szerintem teljesen reális amit szertenél.


HA viszont nem bízol a férjedben, nem lenne hülyeség lepapírozni, hogy az ajádékból csinált értéknövelő beruházás az én tulajdonrészemet növeli a lakásban. Vagy ha ez kényelmetlen, akkor legalalábbis mindenről számlát kérnék a nevemre és a nagyi is adja írásban, hogy később nyoma legyen annak, hogy a pénzt neked ajándékozta (különvagyon!)

2014. nov. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
20%

Egyikőtöknek sem, és mindkettőtöknek.

Az első nagyon jól leírta az állátpst.

Én csak azt tudom leírni én mit csinálnék, az én élethelyzetemben.

Mivel mi minden evben együnk valahova, a nyaralás nekem nem különleges, hogy ezen múljon, már tuti hogy akkor a következő évben lazábban gondolnám meg hova együnk


Nekünk a családi házunkhoz jelenleg kb 3 milliő hiányzik, amt 1 év műlvára kellkb összerakni, vagy hitel lesz belőle...

Tehát én fognam és beraknám egy évre a pénzt vagyis addig míg meg nemtaláljuk a házunkat egy futamidő nélküli befektetésiegységekhez kötött megtalarításba, ott tud szépén 10-12% ot hozni, igaz bukom a kamatadó és ehó egészét(22%) mert 3 éven belül tuti kivenném, de még így is szép hozamot lehet elérni, hitelt max 1 m-t kellene felvenni amit talán nemmis kellene, mert a rokonságból kölcsön tudunk kérni úgy 1,5 éven belül ki is fiizetnénk. Tehat más elethelyzet, ezért mást tennék.


Az tuti, hogy ha 5 éve nem volnank nyaralni, akkor mennek( br én a kuponos hétvégéket jobban is kedvelem, mint az egy hetet, nekem a 3 éjjel bőbven elég akáhol..:)



Másrézst a nagymamad azt kérte költsd el.., tehát egyikőtök ötlete sem az igazi az elvárásaihoz képest, persze az már a tietek, azt csinaltok vele, amit akartok.

Szóval a házfelújítás szeritem nem elköltés, persze elmegy a penz, de a nygaopid 100%, hogy nem erre gondolt.


A lakásban mire menne el1,5 M? Érdemes?

2014. nov. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Én nem költenék felújitásra ebből a pénzből. Viszont biztosan elutaznék, gyerekeknek egy nagyon szép emlékezetes karácsonyt csinálnék. Két millióból mondjuk 1,2 millát félre tennék a többit utazásra, vagy lakásra, karácsonyra költeném. Én most pont ugyanennyit örököltem, nagyjából hasonló elvek alapján jártam el vele. Azt pedig ne felejtsük el, hogy házasság ide vagy oda, azt a mamád NEKED adja. Persze közös kassza, de a férjed kategórikusan nem jelentheti ki, hogy mire költsd.

2014. nov. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Közös kassza vagy sem az ajándék örökség stb az különvagyon...


Most csúnyát írok, ne kövezzetek meg, de a nagyod írjon egy papírt, hogy neked adja, nem nektek...

Soha ne legyen ra szükség!!! De jó ha ez megvan, főleg, ha a lakásba ölitek

2014. nov. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
92%
Én egyetértek veled 100%-ban kérdező !
2014. nov. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%
Én is veled értek egyet!A férjed meg ne ossza már be a te ajándékba kapott pénzed. Ok, hogy megbeszélitek, de a döntés a Tiéd! Utazás pedig igenis fontos, kell a pihenés és a közös élmények!
2014. nov. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!